Rituály

Kouzlo devíti uzlů pro splnění přání

Používá se zejména ke splnění přání, na podporu vašeho záměru. Je v něm ukrytá silná symbolika, proto je u něj důležité dodržet přesný postup.

Rituály na ochranu svého domu

Každá hádka, zloba, emoce, nedorozumění s partnerem, dětmi, rodiči, všechny nízké energie zůstávají ve zdech našeho bytu a domu. Hlavně v rozích.

Negativní energie se pěkně vrší a po nějakém čase netušíme, proč když přijdeme domů z práce a chceme si odpočinout, jsme bez příčiny nervózní, nemůžeme usnout a rozbolí nás záda v oblasti za krkem.

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Berana

Beran, to je samec nejen ovce domácí, ale také všech druhů divokých ovcí, ať už je to třeba muflon, ovce tlustorohá, argali, nebo paovce. Ovce domácí je důležitým hospodářským zvířetem už od starověku. Chová se pro maso, vlnu a mléko, z kterého se vyrábí sýr, oštěpky a brynza.

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Býka

Jako Býk se označují samci skotu domácího i všech divokých turů. Označení se však používá i pro samce jiných druhů mohutných zvířat - např. antilop, slonů, nebo dokonce velkých kytovců. Vykastrovanému býku se říká vůl, samici kráva, mláděti tele. Skot je nejužitečnější domácí zvíře, bez něhož bychom si jen těžko představili náš stůl.

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Blíženců

Výrazem Blíženec se vyjadřuje jedno z dětí narozených současně jedné a téže matce, tedy dvojče. Přeneseně tak nazýváme osoby nebo jevy, které jsou si navzájem něčím podobné, například povahoví blíženci, blíženci ve svém osudu, literární blíženci.

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Raka

Dávno jsou pryč doby, kdy se hráze našich rybníků a potoků hemžily Raky. Dnes jsou tito zajímaví a trochu tajuplní korýši u nás velkou vzácností. Jejich tělo je chráněno pevným krunýřem, a když povyrostou, musí krunýř vyměnit.

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Lva

Souhvězdí Lva patří k jarním souhvězdím a bývá považováno za jedno z nejkrásnějších na obloze vůbec. Dr. F. J. Studnička v časopisu Vesmír v roce 1877 napsal: „...souhvězdí Lva patří k nejpěknějším v kruhu zvířetníkovém,

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Panny

Panna, latinsky Virgo je jedním ze souhvězdí a znamení zvířetníku, se zvířaty však nic společného nemá. Podle řecké mytologie představuje souhvězdí Panny bohyni spravedlnosti a pořádku Astraiu, dceru Dia a bohyně spravedlnosti Themis. 

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Vah

Váhy bývají považovány za jediné neživotné znamení, protože všechna ostatní symbolizují zvířecí nebo lidské postavy. V této souvislosti je ovšem třeba podotknout, že jako samostatné souhvězdí jsou Váhy chápány až od počátku helénského údobí starověkého Řecka.

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Štíra

Uskupení hvězd nacházejících se mezi souhvězdím Střelce a souhvězdím Vah připomíná štíra se zadečkem připraveným k bodnutí, a proto o souhvězdí Štíra /Scorpius/ nacházíme zmínky u mnoha starověkých národů. Podle řecké báje se štír na oblohu dostal díky bohyni Héře.

Zobrazit: 1-10 z celkem 14
začátek | « předchozí | následující » | konec