Energie kamenů

Co jsou krystaly

Krystalová mřížka

Každý krystal je působením chemického znečištění, radiace, záření vycházejícího ze Země i Slunce a neopakovatelného způsobu svého vzniku vyladěn na vlastní „tón". Složen je z různých minerálů, a je tedy definován svou vnitřní strukturou - uspořádanou opakující se atomovou mřížkou, která je pro každý druh nerostu jedinečná.

Tvary krystalů

Krystaly se vyskytují ve všech tvarech a velikostech. Některé jsou tvořeny kombinací ploch, hran a hrotů, zatímco jiné jsou zaoblené a ohlazené. Najdeme mezi nimi jak kameny skládající se z vrstev, tak i jiné, připomínají shluk bublin. Existují krystaly, které do své podoby narůstají přirozenou cestou, zatímco další jsou uměle broušeny. Každý tvar má své jedinečné vlastnosti i využití.

Očista a programování kamenů

Krystaly je nutno zasvětit účelu, k němuž je budete používat - naprogramovat. Nový krystal zasvěťte hned po vyčištění. Tak zkoncentrujete energii krystalu. Mnoho krystalů je křehkých nebo se mohou i drolit. Některé, například SELENIT, jsou zase rozpustné ve vodě. Leštěné povrchy stejně jako vrcholy lze snadno poškrábat či jinak poškodit.

Léčení krystaly

Krystaly jako nástroj léčení nacházíme v šamanských praktikách už odpradávna, používaly po dlouhá tisíciletí k uzdravování a obnově duševní i tělesné

Práce s krystaly

Čím více krystalům porozumíte, tím účinněji fungují. Zasvěcení společně s naprogramováním pomáhá zvyšovat účinky krystalů. Jedná se tudíž o součást rituálu spojeného s prací s krystaly a vzhledem k tomu, že krystaly jsou ve skutečnosti velice mocné bytosti s vlastními právy, je třeba k nim přistupovat s úctou.

Krystaly a zvěrokruh

Měsíční kameny uzemňují a zesilují nebeské energie. Každému z dvanácti znamení zvěrokruhu jsou tradičně přiřazovány konkrétní kameny. Některé spojitosti vycházejí z měsíce narození, jiné z planet spojených s tím či oním znamením, ke kterým se postupně přiřazují také nově objevované krystaly. Pro vyhledání svého kamene můžete použít následující odkazy.

Krystaly v psychické sféře

Agnosie - ametyst
Agresivita /potlačení/ - růženín, rubín, lapis lazuli, akvamarín, černý opál, křišťál
Aktivita /posílení/ - karneol, tygří oko

Krystaly a fyzické nemoci

Absces - dioptas
Alergie - modrý zirkon, akvamarín
Angína - smaragd, dioptas, jantar

Průvodce vybranými krystaly

Doporučené krystaly k využití pro různé situace, části těla či po­stižení. Krystaly držte nebo umístěte do blízkosti postiženého místa: