Archandělé a bohové

Přivolávání archandělů a nanebevzatých mistrů

Když se objeví specifická potřeba, najděte si v následujícím seznamu příslušného archanděla nebo nanebevzatého mistra. Tyto informace můžete využívat mnoha způ­soby. Můžete například pokládat ruku na jména božstev uvede­ných v jejich seznamu pro specifické potřeby.

Aeracura

/Irsko/

Aeracura je keltská Matka Země, která nese koš ovoce nebo roh hojnosti. Zavolala jsem ji rovněž, když jsem seděla u Irského moře, a srdce se mi okamžitě naplnilo veselým a hravým typem lásky! Spatřila jsem nádhernou, vílu připomínající ženu s pletí barvy porcelánu a volně splývajícími světle hnědými vlasy, která měla na sobě béžové, zářící a v pase stažené roucho.

Aengus

/Irsko/

Známý rovněž jako Angus, Oenghus, Angus McOg, Angus z Brugh

Aengus je keltský bůh lásky. Název znamená "mladý syn". Aengus hraje na kouzelnou zlatou harfu, která fascinuje každého, kdo slyší její sladké melodie. Stejně jako Amor dává dohromady páry.

Abudancia

/římská, germánská/

Známá rovněž jako Abundia, Habone, Fulla

Krásná bohyně úspěchu, blahobytu a štěstí. Abudancia je rovněž pokládána za ochránkyni úspor, investic a bohatství. Byla zobrazována na starověkých římských mincích.

Afrodita

/Řecko/

Známá též jako Cytherea, Cypris, Afrodita Pandemos, Afrodita Urania, Venuše.

Afrodita je bohyně lásky, krásy a vášně a je spojována s planetou Venuší. Její jméno znamená "zrozená z vody" nebo "zrozená z pěny", protože se říká, že byla počata, když její nebeský otec, bůh oblohy Uranos, oplodnil oceán.

Aine

/Irsko/

Známá rovněž jako Aine z Knockaine, protože se říká, že její duch žije na irském hradě Knockainy.

Aine je irská bohyně lásky, plodnosti, ochrany a životního prostředí. Její jméno znamená "jasná". Je spojována s pohádkovými bytostmi a často je pokládána za jejich královnu /ekvivalent archanděla v říší elementálů/.

Apollón

/Řecko/

Apollón je sluneční bůh, který má na starost proroctví, světlo, hudbu a léčbu. Apollón je jedním z dvanácti původních olympských bohů. Je synem Dia a jedním z dvojčat bohyně Artemis. Apollón měl mnoho milenek a desítky potomků. O nich i o Apollónově životě existuje mnoho legend.

Archanděl Ariel

/kabalistický/

Známý rovněž jako Arael, Ariael

Arielovo jméno znamená "lev nebo lvice boží", a tento archanděl je tudíž spojován se lvy. Když je Ariel ve vaší blízkosti, začnete narážet na zmínky o lvech či je vidíte kolem sebe. Některá umělecká díla zpodobňují Ariela se lví hlavou.

Archanděl Azrael

/židovský, muslimský/
Známý rovněž jako Azrail, Ashriel, Azriel, Azaril, Anděl smrti.

Jméno Azrael znamená „ten, jemuž pomáhá Bůh." Jeho úlohou je především pomáhat lidem dostat se po fyzické smrti do Nebe. Azrael utěšuje lidi před jejich fyzickým skonem, zajišťuje, aby při umírání netrpěli a pomáhá jim v asimilaci na druhé straně.

Archanděl Gabriel

/židokřesťanský muslimský/

Jméno Gabriel znamená „Bůh je má síla". Gabriel /který je ženského pohlaví/ je slavný anděl, který řekl Alžbětě a Marii, že se jim narodí syn Jan Křtitel a Ježíš Nazaretský Archanděl Gabriel rovněž nadiktoval Mohammedovi duchovní text islámu Korán.

Zobrazit: 1-10 z celkem 70
začátek | « předchozí | následující » | konec