Bylinkové okénko

Zeměžluč

Jméno zeměžluč je odvozeno od výrazně hořké chuti, která dává této bylině punc prvotřídního léku na všechny choroby zažívacích orgánů.
 

Jitrocel kopinatý

Obecně byl jitrocel odpradávna považován za zázračnou bylinu na ošetřování ran. Jitrocel se na prvém místě užívá při všech onemocněních dýchacích orgánů, zvláště při silném zahlenění, kašli, černém kašli, plicním astmatu, ba dokonce i při tuberkulóze plic.

Aronie

Plody aronie pomalu dozrávají. Můžete z nich připravit jedinečné víno, sirup, kompot. A pokud si dopřejete i trochu čerstvých plodů, vaše tělo vám poděkuje.

Bez černý

Kdyby lidé věděli, jaký je to požehnaný keřík, nikdo by nikdy neuřezal ani větvičku bezu, neboť každá jeho část má výborné léčebné uplatnění - kořen, list, květ i plod. Jak je bez dvakrát krásný, má i dva hlavní způsoby použití.

Sedmikráska

Působí protizánětlivě, svíravě a hojivě. Osvědčila se při zánětech močových cest a při zánětu ledvinových klubíček. Zevně ve formě koupelí se užívá při různých kožních chorobách jako jsou ekzémy, lupénka, lišeje, vyrážky či akné a taktéž na špatně se hojící rány.

Medvědí česnek

Česnek medvědí je planá forma česneku a objevuje se ve na vlhkých loukách, smíšených lesích, hájích i podél vodních toků brzy z jara.

Třezalka tečkovaná

Bylina Svatého Jana - tato bylina roste na mezích, na okrajích cest a lesů, na lukách i pahorcích, od července do září. Má ráda teplá, slunná, sušší místa. Lidové názvy vyjadřují velký význam této léčivé rostliny.

Podběl lékařský

Podběl lékařský je jedna z prvních vytrvalých léčivých bylinem, jejichž žluté hlavičky na nás vykukují při jarních procházkách.

Pampeliška - Smetanka lékařská

Povzbuzuje trávící orgány, působí mírně močopudně a žlučopudně a celkově je považována za posilňující prostředek s příznivým účinkem na metabolismus. Příznivě ovlivňuje funkce jater, žaludku, slinivky, střev, ledvin i krvetvorných orgánů.
Zobrazit: 1-10 z celkem 17
začátek | « předchozí | následující » | konec