Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Blíženců

Výrazem Blíženec se vyjadřuje jedno z dětí narozených současně jedné a téže matce, tedy dvojče. Přeneseně tak nazýváme osoby nebo jevy, které jsou si navzájem něčím podobné, například povahoví blíženci, blíženci ve svém osudu, literární blíženci.
Dvojčata, nebo také blíženci jsou dva jedinci, kteří se narodí jedné matce člověka nebo vyšších savců rodících zpravidla jedno mládě. Jednovaječná dvojčata vznikají z jednoho oplodněného vajíčka rozdělením v časné fázi vývoje na dva nezávisle rostoucí plody. Vzhledově jsou takřka identičtí, mají totožnou genetickou výbavu, z biologického hlediska jsou to vlastně klony. Mohou mít problémy s rozlišením jednoho od druhého a s uvědoměním si sebe sama jako svébytné bytosti. Dvojvaječná dvojčata vznikají ze dvou vajíček, která mimořádně dozrála současně a byla oplodněna, každé jinou spermií. Podobnost dvojvaječných dvojčat nebývá větší než u sourozenců narozených postupně. Dvojčata k sobě mívají dosti často blíže než normální sourozenci, i jejich psychický vývoj a vztahy vůči sobě i okolí mohou být složitější. Z toho pravděpodobně vycházejí i charakteristiky znamení.

Lidé narození v Blížencích bývají často nařčeni z toho, že mají dvě tváře. Jsou to rtuťovité osobnosti jiskřící nervózní energií, hned jsou tam a hned zas jinde. Mění svá rozhodnutí stejně jako oděv, práci, milence či domov. Většinou se pohybují a hovoří velmi rychle a pro konzervativce nemají příliš pochopení. Blíženci jsou neustálí duševní hledači. Jejich nezměrná fantazie jim nikdy nedovolí, aby byli spokojeni s tím, co mají. Ať je to kariéra, láska, peníze, moc, stále hledají ideál, kterého se ne a ne dobrat.

Energie znamení Blíženců je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Blíženců je vzduch, zde znamená energii ducha, která je spojena s racionalitou planety Merkur. Je to znamení komunikace, duchapřítomnosti a obratnosti. Období Měsíce v Blížencích vyburcuje chuť a zvědavost učit se nové věci. Všichni zvýší své tempo, pustí se do více věcí najednou. Klíčové slovo je „rozmanitost", klíčová myšlenka „myslím".
 
Blíženci ovlivňují plíce, průdušky, dech, paže a ruce. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk
Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Blížencích připomíná, že odpovědnost se nemá brát na lehkou váhu. Úplněk v Blížencích vyvolává nervové přepětí až vyčerpání.

Než přistoupíme k rituálu ve znamení Blíženců, měli bychom mít zvládnuté energie pod vlivem tohoto znamení. V našem životě musíme projít energií všech znamení zvířetníku. Ty energie, které sami nemáme, bychom se měli naučit,abychom byli mistry ve svém životě.

ENERGIE BLÍŽENCŮ

Komunikace a předávání informací
Správně vedena komunikace je základem všech mezilidských vztahů. Pokud chce člověk dosáhnout na cokoli ve svém životě, musí o tom mluvit. Mluvit, myslet na to a psát o tom, třeba jen tak pro sebe. Založit si svůj deník a tam si psát poznatky o svém životě.  Každý rituál, který budete dělat, byste si měli zapisovat. Protože to, co si zapíšete, potom dejte přečíst zástupcům všech magických živlů vody, ohně, země a vzduchu. Blíženecké energie jsou o tom, že pod jejich vlivem máme zvládnout komunikovat, vzdělávat se. Komunikovat o podstatných věcech a mít přehled o všem důležitém. Naučit se komunikovat a říkat světu o sobě. Nestydět se a nebát se. Naučit se komunikovat s lidmi kolem sebe. Když se lidé dokáží domluvit, tak vždy najdou nějaký kompromis. Když se nedokáží domluvit, vede to k problémům.

Soustředění se na důležité oblasti
Zamyslete nad tím, co často kolem sebe slýcháte. Umím poradit všem ostatním, ale sám sobě ne. Co si o tom myslíte, je to správně či ne? Samozřejmě, že ne. Pokud umíte ostatním poradit a sám sobě ne, je to o tom, že tuto situaci nemáte zvládnutou. Máte ji naprogramovanou, na poslouchanou, ale to je všechno. To o čem hovoříte, to musíte také žít. Jinak můžete vykládat, co chcete,  vy osobně ale stále budete mít potíže, na to dosáhnout. Žádný člověk nemusí pasivně vstřebávat programy, osud, karmu. Každý člověk může pracovat na tom, aby změnil své nevyhovující vzorce chování, které se naučil v průběhu života. Je důležité myslet, mluvit a psát o tom, co a čeho chce ve svém životě dosáhnout. Neobracejte se na žádné vůdce. Protože vy jste ten, kdo má velení ve svých rukou. Slibte si, že si každý den začnete všímat svých myšlenek. Myšlenky jsou jako finance. Musí se s nimi umět hospodařit. Jen si všimněte, kolik myšlenek denně věnujete pro vás nepodstatným věcem a situacím, kolik vám to bere energie? Myslíte na nějaké seriálové hrdiny, na sousedy, na ostatní nepodstatné věci, které se stali třeba již před mnoha lety. Naučte se soustředit se na svůj Život, na to, co chcete změnit na sobě a v něm. Ráno se svými myšlenkami vstávejte, večer s nimi usínejte. Během dne využijte každou volnou chvíli, abyste si zopakovali a napsali to, co je vašim cílem. Do každé své myšlenky vkládejte lásku a světlo, nic jiného. Když si své myšlenky zapisujete, soustředíte se na ně mnohem více a naplno. Co je psáno, to je dáno.

Budování pevných vztahů
Člověk je formován podle toho, kde žije, s kým se stýká, do jaké rodiny se narodil a v jakém žije státě. Těmito faktory je potlačována svoboda duše. proto se člověk často vzdálí od svého životního plánu. Dokud jsme děti, nic nevyřešíme, ale v momentě kdy dospějeme a vytvoříme si svůj karmický vzorec duše, můžeme pracovat na změně. Čím dříve se člověk seznámí s tím kdo je, jaký tady má úkol, jaká je jeho cesta, tím dříve se v životě prosadí a začne žít život podle svých představ. Je potřeba si uvědomit, že platí tato věta. Člověk je tím, čím si myslí, že je. Kým je, se pozná podle toho, jací lidé ho obklopují. Pokud se pohybujete ve vztazích, které vám nevyhovují, musíte se zeptat sami sebe, proč tomu tak je? Pokud stále hledáte někoho, ke komu byste chtěli patřit a nemůžete ho najít, musíte se zeptat sami sebe, proč tomu tak je? Naši partneři, naši kolegové v práci a kamarádi, to jsou ti, které jste si do svého života přitáhli, protože potřebujete něco, co oni mají a vy ne. Jakmile si všechno zpracujete, začne se prostředí kolem vás měnit, nebo ucítíte nespokojenost, že už do toho kolektivu nepatříte a nechcete patřit. Budete muset udělat změnu. A když ji neuděláte dobrovolně, tak ji udělají energie za vás. V partnerských vztazích je to složitější. Tam jste dva a máte se vyvíjet jako jeden. Jestliže o svůj partnerský vztah stojíte a chcete ho zachovat, je důležité, abyste se s partnerem měnili současně. Abyste měli podobné cíle. Abyste spolu trávili co nejvíce času. Jakmile se vaše cíle a váš čas začnou rozdělovat, postupně se vztah posune do ztracena. Začnete mít každý svůj život, každý jiné vnější prostředí, a na každého budou působit jiné vlivy a změna vás může rozdělit.

Vzdělávání
Věci se používáním opotřebovávají, u ducha je to opačně, čím více ho používáme, tím více roste a získává na kvalitě. Jak jste na tom vy se svým duchem? Dopřáváte si neustále novou a kvalitní potravu duše?
Nejde o to, abyste všichni měli vysokou školu, když ji máte, je to bezvadné samozřejmě. Jde o to, abyste se v životě neustále vzdělávali a neustále rostli, je jedno kolik je vám let. Na tom nezáleží. Každého z vás něco baví, v dnešní době, kdy je jednoduché a přístupné zjistit si informace o čemkoli, je toho potřeba využít. Čím větší přehled člověk mé, tím větší se před ním otevírají možnosti. Všechno, co ve svém životě prožijete, byste se měli naučit zhodnotit. Hodně věcí, které se naučíte, slouží k vašemu rozvoji. všechny prožitky byste měli uvést do praxe. Všechno, co v životě prožijete, je pro vás nějaký druh informace. Život je kreslení bez gumy. Jednou jsme dole, jednou nahoře. Jde o to dole být co nejkratší dobu a nahoře co nejdelší dobu. Nejdůležitější ze všeho, je naučit se pracovat se svou vnitřní moudrostí. Existuje místo, ve kterém je nejvíce informací a to místo je uvnitř každého člověka.

Zdraví pod vlivem energií Blíženců
Každý člověk musí mít zpracované všechny energie, energie všech znamení.Ten komu se to podaří a snaží se o to, prožije spokojený život. Ten, kdo nemá zpracované energie Blíženců, pozná to určitě na svém zdraví. V měsíci, kdy proběhne úplněk, nebo novoluní ve znamení Blíženců, se musíte připravit na informační šum kolem vás. Jsou to živé energie. Období je vhodné na procházky a výlety, poznávání a získávání informací. Vše, co se týká komunikace, čtení, psaní, vzdělávání, přednášek, zkoušek. Vhodné na návštěvy a na organizování akcí. Ten kdo nemá zvládnutou svou blíženeckou energii, může to na svém zdraví poznat na těchto oblastech. Činnost plic, průdušky, dýchání. Potíže s rukama, bolest rukou, zranění rukou. Pokud nemáte dobře zpracovanou energii Blíženců, pracujte na těchto problémech nejen v době, kdy je novoluní, nebo úplněk ve znamení Blíženců, ale do té doby, dokud se neuklidní vaše zdravotní problémy. A nezapomeňte, že dýchání je život. Naučte se dobře dýchat a sdružujte se pokud možno jen tam, kde je čistý vzduch. A to se nemyslí jen v přírodě, ale také v životních oblastech. Jestliže si v těchto dnech budete dělat rituály na zdravotní stav, tak byste měli zahrnout tyto oblasti, pokud máte potíže v některé z těchto oblastí, tak nemáte dostatečně zpracovány energie Blíženců a je čas to napravit.

Máte dobře zpracovány tyto energie? Je úplně jedno, jaké jste znamení, máte v sobě něco z každého znamení zvěrokruhu. Některé energie zpracovány máte a jiné ne. Proto je důležité každý měsíc pracovat s postavením měsíce. Protože úplňky a novoluní v daném měsíci, vám prstem ukazují na životní oblasti, na které se máte zaměřit.

Jaké rituály jsou vhodné v období, kdy probíhá novoluní nebo úplněk ve znamení Blíženců?

Blíženec

Základní energie: Intelekt, uvědomění, bystrost, přizpůsobivost.

Barva: Oranžová

Základní živel: Vzduch

Doporučené čarodějnické praktiky při novoluní: Rituály a zaříkávání jakéhokoli typu učení a výzkumu. Zaříkávání na úspěšnou realizaci projektu, na kterém pracujete, ukončení něčeho starého a pokročení k novému, nalezení nového vozidla, bydlení nebo práce. Zaříkávání jakékoliv duchovní činnosti, včetně meditace, učení posvátných metod, telepatie. Kouzla k lepšímu pochopení dvojčat.  

Vyhněte se: Tendenci slučovat příliš mnoho kouzel a věcí do jednoho rituálu.

Pozor na: Sebezapření

Úplněk v Blížencích - Slunce ve Střelci

Základní lunární živel: Vzduch

Základní solární živel: Oheň

Doporučené rituály při úplňku: Studium kouzel a magie, posílání zpráv a energie na dálku, poznávání neznámých kultur, náboženství a panteonů. Skládání zaříkávadel a rituálů.

Rituál jak si přivolat práci a jak o sobě říci světu 

V době kdy je novoluní či úplněk v Blížencích, můžete zahájit vše, co má souvislost s komunikaci. Když potřebujete napsat dopis, nebo podat nějakou žádost, nebo o sobě něco světu říci, je to nejvhodnější období. Můžete si udělat rituál, aby žádost, životopis, dopis, SMS, mail padly na úrodnou půdu. Pokud sháníte novou práci, je v tomto období dobré napsat si životopis a rozesílat ho na ta místa, po kterých toužíte. Tento rituál, se dělá proto, aby si vás někdo všiml. Je mnoho způsobů, jakými si můžete získat pozornost. Správnou reklamou, tím, že ve správný čas budete na správném místě, tím, že napíšete správně životopis. Člověk může ve svém životě dosáhnout na každou pozici, po které touží. Vaše touhy by se ale neměly nikdy vzdalovat realitě. Kdo ale může posoudit, co je realita a co ne, jestli je něco možné, či ne, kdo jde za svým cílem, nic nemá zadarmo. Musí ujít dlouhou cestu, které se říká příprava. Hodně lidí v dnešní době hledá novou práci, nebo si ji přeje. Někdo práci hledá, ale je neúspěšný, protože neví, co by mohl vlastně dělat. Největší problém je u lidí, kteří pracovali dlouhodobě na nějakém pracovním místě, jsou-li propuštěni, nevědí si s touto situací rady. Dnešní doba je o tom, že ať pracujete v jakémkoli oboru, musíte se neustále vzdělávat a měli byste jít stále dál. Zůstat stát na jednom místě se nikdy nevyplatí. Rituál, který se vztahuje k danému novoluní v Blížencích, se samozřejmě nedělá jen jeden den, ale třeba celý měsíc. Každý rituál probíhá tak dlouho, dokud není dokončen. Rituály můžete střídat. Všechny rituály mají podobný scénář, protože se pracuje s podvědomím. Rituál na splnění přání, na to aby si vás někdo všiml, abyste dostali správnou příležitost. Potřebujete k němu něco na psaní. Dříve než začnete s tímto rituálem, jděte na nějaké místo, kde se dobře cítíte. Kdo má možnost udělat si rituál v přírodě, bude to výborné. Nejlepší je nějaké vyvýšené místo, abyste ukázali, že jste nad věcí. Napište si a promyslete, co byste o sobě, chtěli světu říci. Kdo hledá práci, mel by celému světu, energiím a také potenciálnímu zaměstnavateli říci, co umí, každý něco umí. Napište své dovednosti a na nic nezapomeňte. Může to být komunikace, práce s PC, světové jazyky, ale také například vaření, úklid, šití, práce na zahradě, cokoli. Zamyslete se také nad tím, jestli chcete pracovat samostatně, nebo pro někoho. Při tomto rituálu nic nelámejte přes koleno. Jakmile budete mít promyšlené a zapsané všechny svoje požadavky, vytvořili jste pracovní životopis, který budete vysílat do vesmíru a také do vašeho podvědomí. Nezapomeňte nikdy zapojit afirmace, vizualizaci a své pocity. Při hledání práce používáme zelenou barvu. Bylinky jsou bazalka, skořice, šalvěj. Kameny tygří oko, sokolí oko, olivín. Tyto pomůcky můžete položit na svůj vesmírný životopis. Během práce s tímto rituálem vás budou napadat další věci. Doplňujte a zapisujte si je. Práce na životě nikdy nekončí, trvá celý život. Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak je život krátký? Nepropásněte ani sekundu. Na nic nečekejte a uchopte jej do svých rukou. Magická formule nad psaným rituálem:

„Píši ti živote milý, po čem já toužím v tuto chvíli.
O tom co ovládám právě teď, nechť se to dozví celý svět.
Jsem schopen/a, úspěšný/á a vím, že vše ostatní se lehce naučím.
Děkuji za krásné příležitosti a za úspěch. Děkuji."

Rituál na úspěšné podnikání, jak přivolat to, po čem toužíte

Tento rituál je výborný v tomto období je pro lidi, kteří podnikají, nebo o sobě potřebují dát světu vědět. Reklama čí správně směrovaná zpráva, věta, telefonát - to vše dopadne na úrodnou půdu. Vyjde váš článek, inzerát, ale také budete mít úspěch s knihou. Povedou se přednášky a bude se dařit ve studiu. Představte si situaci, kterou chcete prožívat. Pokud podnikáte, představujte si neustále, jak váš inzerát čte spousta  lidí. Jak všichni běží, aby si mohli pořídit to, co inzerujete. Ukažte svému podvědomí výsledek, který si představujete, aby vám vaše podnikání přineslo. Nikdy netrvejte na tom, že to musí být přesně tak, jak si přejete. Nikdy neukazujte svému podvědomí cestu, vždy ukazujte jen výsledek a hlavně si dávejte pozor, co cítíte, když pracujete na splnění svého přání. Vaše nevědomí vám nemusí splnit přesnou představu, i výsledek se může lišit od vašich představ, ale pocit ten ne. Jakmile se vám něco v životě splní, je to vždy na základě vašich pocitu, které prožíváte, když provádíte rituály. Vy ukazujete, co chcete cítit a přesně takovou situaci budete prožívat. Proto je důležité vždy myslet na to, co chcete a nikdy nemyslet na to, co nechcete. Je důležité strach a bolest zahánět jako obtížný hmyz a snažit se vše nahradit pohodou a harmonii. Není to jednoduché, ale jde to. Naučíte se efektivně pracovat se svými myšlenkami a když si budete představovat, jak úspěšně podnikáte, tak si neustále opakujte mantru:

 „Úspěch je ve mně, úspěch je okolo mě, úspěch je nade mnou.
Držím tě za ruku, andělíčku můj. Během mého úspěchu, vedle mně stůj.
Hladím tě po křídlech, lásko úžasná. Koupeme se v úspěchu, teď ty i já."

Magické zaříkávací formulky si můžete předělávat podle situací, které řešíte. Magických rituálu a magických formulek je velká spousta.

Magie stromů

Když je úplněk, nebo novoluní v Blížencích, může nastat komunikační boom. Je to období, ve kterém dostanete spoustu dopisů a spoustu zpráv. Budete zavaleni informacemi. V tomto období je vhodné koupit si nový telefon či pořídit si internet, koupit si rádio či televizi. Je potřeba si pohlídat účty za telefonní hovory. Je to období, ve kterém byste měli žádat, psát dopisy, posílat maily. Kdo dělá zkoušky, tak novoluní v Blížencích, je nejideálnější období. Každý máme v sobě svá tajná přání i něco o čem nemůžete, nebo nechcete hovořit. A právě v tomto novoluní, nebo když je úplněk v Blížencích, byste to mohli změnit. Udělejte si rituál, který můžete opakovat několikrát za sebou. Bude to rituál v přírodě. Vyberte si strom, který se vám líbí a ke kterému se můžete vracet. Stromy jsou totiž naše mobily do nebe. Přistupte ke stromu. Požádejte ho o jeho energii a poproste ho o pomoc. Řekněte, že potřebujete vyléčit nějakou oblast svého života - popište mu tuto situaci. Řeknete mu, že se potřebujete spojit s jeho životní energií, přistupte blíže a obejměte jeho kmen stromu. Přitiskněte se k němu a vnímejte tep jeho srdce. Jakmile se s ním spojíte, zavřete oči a vyslovte své přání a představte si také jeho vizualizační podobu. Prožívejte to úžasné spojení s magií stromu. A opakujte si stále dokola magickou formulku:

 „Miluji tě stromečku nádherný.
Zašeptám do tebe veškeré své sny.
Těším se, jak spojím se s tvou léčivou energií.
Jsem rád/a, že tady a teď žiji.
Prosím tě o splnění mých přání.
Odstraň prosím ze života mého vše,
co splnění těch přání brání."

Potom si své přání napište a budou se dít zázraky.

Zavolejte své přání do nebe

V úplňku, či když je měsíc v novoluní ve znamení Blíženců je potřeba si všímat, co se kolem vás děje. Co slyšíte, čtete, říkáte? Co říkají ostatní lidé vám? Blíženecké energie vám přinesou zprávu, která vás jistě překvapí. Můžete se také dostat do situace, kdy po vás bude někdo chtít nějaké vyjádření k určité situaci. Dávejte si pozor nejen na to, co v tomto období sami vyslovíte, ale také, co uslyšíte. Nezapomínejte na sílu slova, a že některé vyřčené věci se nedají vzít zpátky. Je to vhodné období, pro lidi, kteří pracují v oblasti vzdělávání. Nebo píšou do nějakého časopisu, či mají nakladatelskou činnost. Do tohoto dne by měli dokončit svůj nápad, dopsat rozepsané dílo, rozhodnout se o dalším případném studiu... Rituály v těchto dnech můžete dělat v přírodě a to klidně za pochodu. Kdo bydlí ve velkém městě, měl by zajít na místo, kam rád chodí třeba na procházky. Blíženecké energie, vládnou vzduchu. Zavolejte v tyto dny své přání do nebe. Řekněte vzdušnému živlu, nebo skrze svůj oblíbený strom své přání, to po čem toužíte. Stromy jsou mobily do nebe. Mělo by jste jít na místo, kde můžete své přání zakřičet nahlas. Aby vás slyšel vzdušný živel a vaše slova rozprášil do celého světa a možná i do jiných dimenzí.
Magická formulka zní:

„Vzdušný živle, posílám ti své přání ... popište je ...a odstraň ze života mého vše, co splnění mého přání brání. Tak se staň. Děkuji."

Zavolejte několikrát své přání /alespoň třikrát/ a dívejte se do nebe. Šťastný ten, kdo si může své přání zakřičet na zahradě nebo v lese.

Zdroj: Kniha rituálů - Martina Boháčová a jiné

« Rituály - novoluní a úplněk ve znamení BýkaRituály - novoluní a úplněk ve znamení Raka »