Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Raka


Dávno jsou pryč doby, kdy se hráze našich rybníků a potoků hemžily Raky. Dnes jsou tito zajímaví a trochu tajuplní korýši u nás velkou vzácností. Jejich tělo je chráněno pevným krunýřem, a když povyrostou, musí krunýř vyměnit. Dělají to obyčejně v srpnu. Mají pět párů noh. Na prvním páru mají pořádná klepeta. Raci se přes den skrývají pod vymletými břehy a na lov kořisti se vydávají opatrně až po setmění; loví pulce, měkkýše a žáby. Velmi často se spokojí se zbytky po hodech jiných živočichů - ryb či vyder. Občas se pustí i do žížal navlečených jako návnada na háčku. Rybář si často láme hlavu, co je to za podivnou rybu, když splávek neurčitě a nesměle putuje po hladině, místo aby se potopil jako při razantním útoku dravé ryby.

Lidé narození v Raku jsou klidní, přizpůsobiví, nedokážou se vnucovat a nedovedou ukázat svou pravou tvář. Jsou ostýchaví a nejistí a v případě nenadálých situací hledají bezpečnou náruč či úkryt.

Při charakteristice znamení vycházeli lidé z toho, že pokud je rak vyrušen, mocnými stahy svalů zadečku zajede pozpátku do úkrytu a klepety výhružně háji svůj domov. Právě ona váhavost a schopnost pohybovat se dozadu předurčily raka jako předobraz znamení tichých lidí toužících po poklidu a jistotě, lidí prchajících do svého úkrytu, kdykoliv se jich něco nebo někdo dotkne. Příslovečný račí pohyb vzad má ještě jeden aspekt - v době vlády tohoto znamení se už velmi pomalu, nicméně nezadržitelně zkracuje den - couvá směrem k podzimní rovnodennosti.
 
Energie znamení Raka je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Raka je voda, zde znamená city, které jsou spojené s proměnlivostí Luny. Je to znamení podivínů, kteří ukrývají svoji přecitlivělost. Období Měsíce v Raku je charakteristické zájmem o domov a rodinu. Všichni pociťují ve větší míře chuť se o někoho starat. Klíčové slovo je „soucit", klíčová myšlenka „cítím".

Rak ovlivňuje žaludek, dvanáctník, hruď, mléčné žlázy a trávení. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní v Raku připomíná, že nesmíte propadnout představě o své neomylnosti a pocitu, že máte vždycky pravdu.
Úplněk v Raku vyvolává sklon k sebelítosti a melancholii.

Než přistoupíme k rituálu ve znamení Raka, měli bychom mít zvládnuté jeho energie. V našem životě musíme projít energií všech znamení zvířetníku. Ty energie, které sami nemáme, bychom se měli naučit. 

ENERGIE RAKA

Spořivost, šetření, zacházení s financemi
Aby člověk získal finance, musí mít nejdříve pořádek ve svém myšlení. I při ztrátách je důležité zachovat klid, v životě je to zařízené tak, že člověk nejdříve něco ztratí proto, aby v budoucnu něco získal. Když se jedny dveře zavírají, další se otevírají. Člověk, který chce něco získat, by měl mít dostatečné sebevědomí, zdravé sebevědomí je za všech okolností zdrojem síly. A přesně o tom Račí energie je. Lidé, kteří mají dobře zpracované energie Raka, mají sklony ke zvýšené šetřivosti, a tak je může okolí někdy vnímat jako velké šetřílky, až dokonce lakomce. Ti, kteří tyto energie používat neumí, jsou, stále v nějakých dluzích, dokud se s tím nenaučí pracovat, stále v dluzích budou. Jak to vlastně je? Většina Raků si přinesla na tento svět karmické zadání, dobře hospodařit a neplýtvat. Je to proto, že prožili v minulých životech téma, kdy se nemohli postarat o rodinu, kdy měli málo. A když se narodili do tohoto života, mohou si vybrat. Buď budou žít v hojnosti, nebo se zase nebudou moci postarat o rodinu. A tak se mají naučit chovat šetrně. Když energie financí dobře zvládnou, jsou to dobří správci financí. I když okolí je může vnímat jako lakomce. Když jste pod vlivem energie Raka, vašim úkolem je zamyslet se nad tím, jak pracujete se svěřenými prostředky. A kdo vám je svěřil? Vesmír. V tomto životě vám nic nepatří. Sebou si to nikam nevezmete. Vše tady máte půjčeno a je na vás jak si vše užijete. Jestli se budete celý život honit za tím, abyste všechno měli, nebo jestli se naučíte pracovat s energiemi a budete všechno mít i bez většího úsilí, stresu a termínu. To co tady na zemi můžete používat je to, po čem toužíte a k čemu v živote směřujete.
Protože jsou vaše myšlenky často zmatené a navíc ovlivněné vaším okolím, dějí se občas ve vašem životě zmatky. Je to na vás, jak pochopíte tyto energie a je na vás, jak se naučíte pracovat s energiemi hojnosti.

Pozitivní myšlení, dobrá nálada, zrušit vzorec náladovosti
Právě proto, že všechno co se týká energie Raka, je pod vlivem Luny, tak se můžete v tomto období setkávat s velkými emocionálními výkyvy. Lidé narození ve znamení Raka, jsou často urážliví a reaguji nepřiměřeně. Mají zvláštní dar urazit lidi okolo sebe a tím si komplikují míru úspěchu. Ale mají také zvláštní dar, být uraženi sami. Jejich nálady se střídají jako aprílové počasí, jsou veselí a najednou se s vámi přestanou bavit a vy nevíte proč. Jsou nabití emocemi, právě proto, že jim vládne Luna. I ti Raci, kteří ze sebe dělají drsňáky, jsou velmi emotivní. A úplně stejně jako lidé, se projevuje období, kdy je úplněk, nebo novoluní ve znamení Raka. V tyto dny je jedno, jaké jste znamení, ale přebíráte pod vlivem račích energií zvýšenou emotivitu. Jste citlivější, vnímavější, vztahovačnější a náladoví. Je potřeba si to uvědomit a začít pracovat se svými emocemi.

Mateřství rodičovství, vztah rodič dítě a dítě rodič
To je velmi silné téma. Rodičovství - vztah rodič dítě a dítě rodič. Raci si přinesli na tento svět tuto karmu, nemají to jednoduché. Buď jsou jako rodiče přehnaně starostliví, či naopak prožívají se svými potomky problémy. Mají prostě ukázat, jak zvládají své rodinné povinnosti. Je až s podivem, kolik Raků otců se nemůže shodnout se svými syny. Platí to u všech, ale u Raků mnohem více, rodí se jim děti, které jsou pro ně učiteli. A často je učí, právě v oblasti financí,  ne každý člověk je ochoten přistoupit na to, že by se měl něco naučit od svého dítěte. Kdo ale říká, že moudrost člověk získává věkem? U Raků to tak často není, jsou ponořeni do shromažďování a do svých emocí. Dokud to nezpracují, je jejich svět o konfliktech s dětmi, s rodiči s jejich partnery. Když se někdo rozvede a najde si nového partnera a má navíc dítě ve znamení Raka, tak skloubit vztahy v rodině je úplný„majstr stych". Povede se to jen za velkého úsilí. Ve dnech, kdy probíhá úplněk, či novoluní v Raku, si vy všichni máte uvědomit, co je pro vás rodina. Co jsou pro vás rodiče, děti. Ale také vaše rodná země, váš dům, prostě vaše domácí zázemí. Pod vlivem těchto energii, prožíváme emoce v těchto oblastech.

Intuice a energie vodního živlu
Rakům vládne Luna a jsou na její fáze velmi citliví. Ve dnech kdy je novoluní a úplněk ve znamení Raka, to platí pro nás všechny. A tak i tyto dny prožíváme citlivěji. Často brečíme, nebo máme zvláštní nálady. Tyto nálady bychom měli prožívat tak, ať tím neobtěžujeme naše okolí. Protože všichni kolem nás v těchto dnech reagují citlivěji a emocionálněji, je potřeba se se svou zvýšenou emocionalitou poprat. Klidně si poplakat, ale hlavně, výborně se v tomto období tvoří.

Zdraví pod vlivem energie Raka
Ten, kdo nemá zpracované energie Raka, pozná to určitě na svém zdraví. V měsíci, kdy proběhne úplněk, nebo novoluní ve znamení Raka si musíte pohlídat sílu, která působí během dnů Raka a má účinky na píce, hruď, žaludek, játra a žlučník. Ženské orgány, prsa, děloha. Pod vlivem těchto energií jsme neklidní a naše emoce jsou přehnané. Reagujeme nepřiměřeně a nepřiměřeně reaguje okolí kolem nás. Je čas se věnovat svému vnitřnímu světu. Navíc je čas si uvědomit své vlastní tělo jako zázrak. Zázrak, který byl vytvořen přírodou. Jak funguje, co dokáže, je úžasné! Dnešní doba do lidí hustí informace, že jejich tělo je nedokonalé. Ženy stále řeší svou postavu, své bříško, velikost prsou, vrásky. Už i malé holčičky jsou obklopeny informacemi, že jejich tělo je tady proto, aby se líbilo mužům, aby měly plastiku, aby byly hubené... Je to jedna z příčin, proč přibývají ženské potíže. Ženy nejsou spokojeny se svým tělem a tak se na nevědomé úrovni trápí,což se samozřejmě může projevit přesně na těch částech, které symbolizuji jejich ženství. Přibývá i hodně mužů, kteří to řeší, a bude se to projevovat stále více i u nich, přitom stačí tak málo. Naučit se milovat sám sebe. Brát se takový jaký jsem a vnímat se jako originální bytost. V tyto dny se doporučuje lehká strava.

Máte dobře zpracovány tyto energie? Je úplně jedno, jaké jste znamení, máte v sobě něco z každého znamení zvěrokruhu. Některé energie zpracovány máte a jiné zase ne. Proto je důležité každý měsíc pracovat s postavením měsíce. Protože úplňky a novoluní v daném měsíci, vám prstem ukazují na životní oblasti, na které se máte zaměřit.

Jaké rituály jsou vhodné v období, kdy probíhá novoluní nebo úplněk ve znamení Raka?

Rak

Základní energie: Emoce, zralost, mír, ochrana, přitažlivost, soucit, mateřství. 

Barva: Jantarová

Základní živel: Voda

Doporučené čarodějnické praktiky při novoluní: Rituály a zaříkávadla pro ženy, na růst beze ztráty rozumu, klid a mír domova, ochrana sebe a svých milovaných, na přeměnu negativních emocí v pozitivní, zaříkávadla snů, věštění, telepatie. Zaříkávadla na přilákání pozitivní energie a ochranu přátel a rodinných příslušníků v období těhotenství.

Vyhněte se: Myšlence, že jste majetkem svého ducha.

Pozor na: Přílišnou emotivnost.

Úplněk v Raku - Slunce v  Kozorohu

Základní lunární živel: Voda

Základní solární živel: Země

Doporučené rituály při úplňku: Domácí klid a pohoda, ochrana své osoby a rodiny. 

Rituál na přivolání bezpečí v domově

Rituály, které se týkají domova, rodiny a rodinné pohody je velké množství, toto je rituál jak vnést do svého domova bezpečí. Na tento rituál je vhodné mít magnet ve tvaru podkovy. Kdo jej nemá, může mít normální podkovu, kterou v obchodě, nebo tam, kde mají koně a klidně si ji pořiďte tím, že si o ní poprosíte. Podkova koňská je sice vetší, ale to nevadí, může být také vyrobena z jakéhokoli materiálu. Do projektivní ruky /to kterou píšete/ si vezměte podkovu. Držte v ruce podkovu a představujte si, jak do vašeho domova proudí energie bezpečí. Ve svých vizualizačních představách projděte celý byt, každý kousek, každý roh, každou místnost. Zastavte se u všech elektrospotřebičů. Zastavte se u oken u dveří a na všech místech, kde je třeba zvýšit bezpečnostní opatření. Magnet svírejte v projektivní ruce a posílejte do něj energii, kterou vysíláte. Potom si magnet můžete pověsit nad dveře. Můžete mít i více podkov na více místností. Vaše formulka, se kterou můžete pracovat:

„Můj domov je přístav, bezpečí, můj domov každý neduh vyléčí. V domově mém je mír a klid. Můžeme tam si v bezpečí žít. Děkuji."

Tento rituál si můžete dělat pravidelně, když někam odjíždíte. V době, kdy cítíte pocit ohrožení. To by se vám ale doma nemělo stávat.

Rituál rodinné lásky

V době kdy probíhá novoluní, nebo úplněk v Raku, jsou to dny nabité emocemi. Událost stíhá událost a to nejen v rodině, ale také mezi blízkými lidmi a přáteli. Udělat si čas na toho, koho máte rádi. Svolat setkání a zorganizovat párty, na které se dobře najíte, něco vypijete a na které si vysvětlíte spoustu důležitých věcí. Je čas říci někomu, že ho máte rádi, že si ho vážíte. Uvědomte si, jak málo si všímáte blízkých lidí a vymlouváte se, že není čas a potom je najednou pozdě. Chtěli byste to změnit a už nedostanete příležitost. Pod vlivem těchto energií je velmi vhodné naplánovat si změny kolem bydlení. Ten, kdo změny nechystá, ten by mohl něco nového do domu koupit. V neposlední řadě je důležité, věnovat se domovu své duše a tím je vaše tělo. Jak často se mu s láskou věnujete a co pro něj děláte? Ti z vás, kteří chtějí udělat dobrý skutek, by mohli něco věnovat na dětské domovy, nebo dětem, které řeší zdravotní problémy.
Vyberte si krásnou hudbu a sedněte si někde v klidu. Můžete použít růžové svíčky, růžové dekorace, obklopte se růženínem. Růžením je kámen lásky. Zaposlouchejte se do hudby, zapalte svíčku a svým vnitřním zrakem si představujte jednoho po druhém - lidi, na kterých vám záleží. Kdo chce, tak si může dát růženín do ruky. Jestliže budete chtít rozdat svou lásku, pořiďte si růženínu tolik, kolik milujete lidí. Když jim budete rozdávat ve svých představách lásku, svírejte růženín v sevřené dlani. Jakmile se s takovým člověkem potkáte, růženín mu věnujte. Pokud budete myslet na dítě, vložte mu růženín do peřiny, kterou je přikryté. Samozřejmě tak, aby se k němu nedostalo. Můžete mu také růženín nabitý láskou vložit do skříňky s oblečením. Průběh rituálu je zcela na vás. Nejlepší je zavřít si oči představit si svým vnitřním zrakem osobu, kterou milujete.
Ve svých představách k ní přistupte a obejměte ji. Každému s kým budete provádět „rituál rodinné lásky" řeknete:

„Láska je něco, co v sobě mám. S radostí lásku svou já tobě dám. Přijmi ten dar. Přijmi to obětí.
Ať naše láska, celý svět obletí."

Rodinný láskyplný rituál

Na novoluní, nebo na úplněk v Raku si udělejte rodinný rituál. Doporučuji hudbu, která vás dojímá, měla by být andělská. Bílé svíčky, bílý šat, kámen křišťál. Bílý ubrus, čím více se obklopíte bílou barvou, tím lépe. Budeme pracovat s čistou a nezištnou láskou. Láskou k partnerovi, k dětem k rodičům, ale také ke zvířátkům. Dnes má mnoho lidí jako jediného společníka třeba pejska, kočičku, či jiného domácího mazlíčka. Každý prostě potřebuje milující duši. Pusťte si hudbu, zavřete oči a uvolněte se. Kdo věří, spojte se se svým strážným andělem. Potom si před sebou představujte jednoho rodinného příslušníka po druhém jak stojí před vámi. Přistupte k němu a řekněte, že ho milujete. Stydíte se, nahlas říci slovo miluji tě? Kdy jste toto slovo naposledy použili? Kdy jste někomu řekli, že ho milujete? A kdy jste takové slovo slyšeli? Když něčím šetříte jako šafránem, také se vám toho málo dostává. Pokračujte s představami a až vystřídáte celou svou rodinu, klidně začněte znova, nebo vše zopakujte později. Nezapomeňte zaříkávadlo lásky:

„Vážím si tvého bytí, krásné je s tebou žití.
Každý okamžik strávený vedle tebe,
je pro mě štěstí, je pro mě voda, je pro mě nebe.
Posilám bezpečí, hladím tvou tvář, vím, že mi za to svou lásku dáš.
Děkuji." A řekněte jméno.

Rituál bezpečí

Ve dnech novoluní, či v úplňku v Raku, se vždy zaměřte na svou rodinu a své bydlení. Nezapomeňte, že bydlíte na zemi a země je vaše matka. Voda je v těchto dnech vládnoucí živel. Představte si sami sebe na místě, které se vám líbí. Může to být mořské pláž, louka, hory, lesy, tam kde se cítíte dobře. Představte si sami sebe, jak sedíte na takovém místě. Je to místo vašeho duchovního uvolnění. Místo, kam posíláte svou duši na dovolenou. Když se na své vysněné místo dostanete, pošlete energie lásky do celého světa ze svého srdce. Všem lidem na světe, všem dětem, všem zvířátkům a všemu živému.
Poproste o čistou vodu, o čistý vzduch. Představte si, jak vy a lidé na celém světe, vytváříte společně energetický řetěz porozumění a lásky. Najednou se ucítíte jako součást společenství, jako součást velké rodiny. A až ucítíte tu obrovskou sounáležitost s celým světem, tak obraťte opět pozornost na svou vlastní rodinu. Vycházíte se všemi lidmi dobře? Důležité je, aby rodina držela při sobě a měli jste v pořádku rodinné vztahy. Vzpomenout si na celé lidstvo jako na rodinu, která žije tady na této zemi, protože vše je spojeno se vším a každý je součástí tohoto světa. Celá země je naším domovem, všichni lidé jsou naši bratři. Uvědomit si, že šťastný je pouze ten člověk, který má kolem sebe blízké lidi. No a přitahujeme k sobě situace, které ukazují, jací jsme ve svém nitru. Dejte si do pořádku rodinné vztahy.
Udělejte si rituál na posvěcení svého domova a poděkujte životu za všechny blízké lidi. V tyto dny vyčistěte doma všechny kouty. Do svého bytu si pořiďte křišťál. Jestli můžete, věnujte všem, kteří s vámi sdílejí rodinné prostředí kousek křišťálu. Pošlete si energie bezpečí na všechna místa doma a pohlaďte těmito energiemi všechny rodinné příslušníky. Jestli potřebujete vyřešit své bydlení, tak si představujte, jak byste chtěli bydlet. Jaký dům nebo byt by se vám líbil. Při všech vizualizačních představách pozorně vnímejte a všímejte si svých pocitů, pocity jsou důležité, protože vaše podvědomí vám situace splní přesně takovým způsobem, že budete zažívat stejné pocity jako u meditace. Výsledek se možná bude lišit od toho, co jste si přáli, ale vaše pocity se lišit nebudou. Když budete u svého přání cítit pocit štěstí a naplnění, budete pocit štěstí a naplnění cítit také u životního výsledku. Víte proč to tak je? Ať si přejete, co si přejete, nikdy nevíte, co je pro vás dobře a co ne. Vaše fantazie je omezena, nikdy si nedokážete vymyslet varianty, které pro vás život je schopen připravit. A proto je důležité vnímat u každé meditace své pocity. Nesmíte mít žádnou pochybnost.
Měli byste cítit pocit štěstí a naplnění. V těchto dnech si neustále opakujte formulku:

„Láska v mém domě, je láska pro mě.
Můj dům je bezpečný, splňuje všechny mé sny.
V našem domě je plno energií andělských,
v našem domě je láska, pohoda, harmonie a smích.
Děkuji ti, pane, tak jest, tak se stane."

Rituál na přivolání financí

Když je novoluní, či úplněk ve znamení Raka, tak vládne vodní živel, a proto tento rituál bude spojen s vodou, můžete ho dělat kdekoli u vody, ale také doma. Pokud ho děláte doma, připravte si magickou číši. Na vaše vodní rituály byste měli mít číši zvlášť. Než začnete dělat rituál, připravte si bankovku a mince. Bankovku položte na stůl na čistý ubrus a na tuto bankovku postavte svou magickou číši, která je naplněná vodou.
Potom uchopte do projektivní ruky, ta, kterou píšete mince a začněte je postupně házet do magické číše a přitom opakujte:

„Penízku kouzelný, prosím splň mé sny.
Energie hojnosti mne obklopují každý den.
Mohu si dopřát vše potřebné a splnit si každý svůj sen."

Jakmile mince naházíte do magické číše, zavřete oči a představujte si, jak vás obklopuje hojnost. Svým vnitřním zrakem si představte svou peněženku, jak ji otevíráte a jak je naplněna bankovkami. Pak si představte sami sebe, jak s radostí jdete na poštu a jak lehce platíte všechny složenky. Říkejte si:

„Platím své účty s radostí a s lehkostí. Můj život je naplněn radostí a hojností. Děkuji."

Když dokončíte rituál, tak penízky nechte po celou dobu, kdy ho budete opakovat vedle magické číše. Bankovku, na které vaše magická číše stojí, si vložte do peněženky a snažte se ji neutratit. V peněžence vždy mějte nějakou bankovku a noste v ní magnety. Magnety vám budou přitahovat další peníze. Pozor na platební karty s manipulací s magnety!

Zdroj: Kniha rituálů - Martina Boháčová a jiné

« Rituály - novoluní a úplněk ve znamení BlížencůRituály - novoluní a úplněk ve znamení Lva »