Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Berana

Beran, to je samec nejen ovce domácí, ale také všech druhů divokých ovcí, ať už je to třeba muflon, ovce tlustorohá, argali, nebo paovce. Ovce domácí je důležitým hospodářským zvířetem už od starověku. Chová se pro maso, vlnu a mléko, z kterého se vyrábí sýr, oštěpky a brynza. Vykastrovanému beranu se říká skopec a mláděti jehně, odtud pochází i název masa - skopové a jehněčí. Ovce stejně jako příbuzné kozy patří mezi sudokopytníky a jsou to zvířata vitální, schopná žít často ve velmi nehostinných podmínkách /vysoké hory, polopouště, vřesoviště/.

Lidé narození v Beranu mají silné sklony k činorodému jednání, osobnímu příkladu, rychlému vývinu a okamžitému zásahu. Vrhají se do všeho bezhlavě a bez rozmýšlení a často nedokončí, co načali, protože už se ženou za jinou, novou příležitostí. Beran je poctivý bojovník s nezávislou povahou. Je velmi dobrý organizátor a velitel. Má vždy svoji hlavu a i přes sebelepší rady svých blízkých si půjde svou cestou, přestože by ho to mělo stát více námahy. Beran se nikdy nepoučí ze svých chyb.

Charakteristika zrozence ve znamení Berana vychází nepochybně z chování těchto zvířat. Samci spolu v době říje urputně bojují tak, že se rozběhnou a vší silou do sebe čelně narazí. Obrovskou sílu nárazu zachytí mohutné rohy /nazývané toulce/ a zesílené čelní kosti. Díky tomu neutrpí berani nikdy otřes mozku, přestože síla nárazu by zlámala ruku. Zkušení chovatelé vědí, že berana není možno zabít úderem do čela, tedy způsobem, který se dříve praktikoval při porážkách jiných domácích zvířat. Ránu palicí by dospělý beran vzal jako výzvu k boji. Zkrátka rčení tvrdohlavý beran je víc než výstižné. Všichni berani, ať domácí, či divocí, bývají nezkrotní a všechny skutečné i domnělé protivníky urputně pronásledují bez ohledu na případné nebezpečí, které jim může hrozit. A nepomůže, ani když dostanou na pamětnou, jakmile se jim dostane příležitosti, pustí se do boje znova.

Energie znamení Berana je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Berana je oheň, zde znamená vzrůst energie vůle, která je spojena s odvahou planety Mars. Je to znamení počátků a tvořivosti. Období Měsíce v Beranu je ovlivněno přívalem impulzivní energie, jež může vést až k neuváženým rozhodnutím. Všichni máme sklony být netrpěliví a snadno vznětliví. Klíčové slovo Berana je „akce", klíčová myšlenka „jsem".

Beran ovlivňuje hlavu, mozek, obličej a životni sílu. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk
Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní v Beranu připomíná, že je třeba zabývat se vždy plně jednou věcí. Aby mohlo vzniknout něco nového, je třeba ukončit vše, co nemá budoucnost.
Úplněk v Beranu vyvolává silnou vůli prosadit se, bez ohledu na překážky.

Než přistoupíme k rituálu ve znamení Berana, měli bychom mít zvládnuté jeho energie. V našem životě musíme projít energií všech znamení zvířetníku. Ty energie, které sami nemáme, bychom se měli naučit. 

ENERGIE BERANA

Samostatnost
Každý člověk by se měl v dnešním světě naučit být samostatný. Samostatně se rozhodovat a nespoléhat se neustále na druhé lidi. To se totiž nevyplácí. Potřebujete-li něco ve svém životě rozhodnout, nebo vyřešit, tak si pamatujte, že rozhodnout a pomoci si můžete jen vy sami. Můžete si vyslechnout rady druhých, ale vždy se musíte nakonec rozhodnout stejně sami. Ne, do čeho vás tlačí ostatní. Naučte se vnímat a poslouchat svou intuici, své vnitřní JÁ. 

Aktivita
Být aktivní je v dnešním světě potřebné, měli by jste vzít život do svých rukou. Aktivně řešit situace. V životě prožíváme situace a vztahy, které nám vyhovují, na těchto bychom se měli aktivně pracovat. Vztahy, které nám nevyhovují a už nám k ničemu neslouží, bychom měli změnit či opustit. Nejhorší ze všeho je smířit se s danou situací, která nám nevyhovuje. Změňte svůj život aktivně, to může každý z vás.

Pracovní nasazení
Nebojte se žádné práce. Nebojte se toho, že by jste málo schopní. Vůbec si nepřipouštějte, to co vám říkají ostatní. Nepřipouštějte si, že něco ve vašem životě nejde, všechno jde, když se chce. Mnoho klientů  tvrdí, že se nemohou najít práci protože.. a přečtou dlouhý seznam proč to vlastně nejde. Vždy jde vše změnit. Mentálním cvičením si můžete přivolat práci snů. Já osobně si říkám, když Vám nedá nikdo práci, vytvořte si ji sami. Splňte si svá dětská přání a snažte se neustále plánovat další.

Rychlé reakce
Reagovat pružně na situace kolem nás je úžasné. Často platí, ze člověk má nejdříve myslet a potom jednat. Ovšem rozhodovat se v dnešní době pomalu, je riskantní. Musíme se rozhodovat podle toho, v jaké žijeme době a doba je akční. Tím pádem i my bychom měli být více akční, protože se některé nabídky se neopakují podruhé. Všímejte si informací a lidí, kteří vstupuji do vašeho života. Něco dělají, o něčem hovoří a nepotkáváme je náhodou. Jakmile se vám bude líbit člověk, nebo činnost, nebo vás zaujme nějaká informace, okamžitě začněte přemýšlet, co se vám na tom líbí a čím byste mohli obohatit svůj život. Jen myslet ovšem nestačí. Začněte jednat. A když využijete těch správných energií a uděláte si ty správné rituály, nic a nikdo vám nebude stát v cestě. Bude vám totiž pomáhat ten nejsilnější pomocník. A to jste vy sami. Váš mikrokosmos bude v jednotě s makrokosmem, takže budete plynout v souladu s energiemi, které vás obklopuji a které vám do života přinášejí zajímavé situace.

Přistupujte aktivně ke svému zdraví
Pod vlivem energie Berana je potřeba věnovat se těmto orgánům. Když se Luna pohybuje ve znamení Berana, to znamená, když je novoluní nebo úplněk v Beranu, byste měli zdravotně pracovat hlavně na těchto oblastech. Energie Berana odpovídá hlavě, včetně uší a úst, také oblasti zubů a nosu. Pod vlivem těchto energii byste si měli uvědomit, jak jste na tom s těmito vlastnostmi. Upřímnost? Sobectví? Aktivita? Útočnost? Vůle? Svoboda? Schopnost a možnost se projevit? Přepracovanost? Dostatek práce? Přebytek práce? Jestliže nemáte zpracováno některé z těchto témat, mohou se vám objevit zdravotní příznaky jako nemoci krku, nosohltanu, ušní šelest, nedoslýchavost, tlak v uších, bolest ucha, bolesti hlavy, migréna, nervozita, stres, poruchy spánku a bolest zubů. Jsou to dny, ve kterých byste si měli „provětrat" hlavu. Jít na procházku. Udělat dechová cvičení. Inhalovat a pročišťovat dýchací cesty. Pracovat na svém imunitním systému. Hlídat si jak kombinujete práci a odpočinek. Bolesti hlavy, nebo problémy se mohou projevit tehdy, když se snažíte udělat všechno hned tady a teď a nehledíte na svůj odpočinek.

Máte dobře zpracovány tyto energie? Je úplně jedno, jaké jste znamení, máte v sobě něco z každého znamení zvěrokruhu. Některé energie zpracovány máte a jiné zase ne. Proto je důležité každý měsíc pracovat s postavením měsíce. Protože úplňky a novoluní v daném měsíci, vám prstem ukazují na životní oblasti, na které se máte zaměřit.

Jaké rituály jsou vhodné v období, kdy probíhá novoluní nebo úplněk ve znamení Berana?

Beran

Základní energie: Síla, energie, násilí, vyjádření, soběstačnost, rozhodnost, spontánnost, odvaha, nadšení.

Barva: Červená

Základní živel: Oheň

Doporučené čarodějnické praktiky při novoluní: Rituály a zaříkávání na posílení sebevědomí, učení nových věcí, sport, ovládání strachu nebo zlosti, vítězství, počátek projektu, oznamování něčeho, plánované riziko.   

Vyhněte se: Přeskakování či vynechávání jednotlivých kroků rituálu či uspěchání rituálu. 

Pozor na: Svoje nálady.

Poznámka: Pamatujte si, že energie Berana nemá dlouhé trvání, opakujte si rituály i později.

Úplněk v Beranu - Slunce ve Vahách

Základní lunární živel: Oheň

Základní solární živel: Vzduch

Doporučené rituály při úplňku: Společenský úspěch, získání nových přátel, vnesení vášně do milostných vztahů. Práce s hudbou a začlenění oblíbené hudby do rituálu. Podpora, oživení úkolu, projektu.

Rituál na svou osobní sílu. Posílení energií

Novoluní v Beranu je velmi silné. Silný je také úplněk v Beranu. V tyto dny jsou energie nabité aktivitou a také všechny rituály by měly být nabité silou a energií. Pod vlivem těchto energií se musíte naučit zachovat klid. Ale nesmíte v žádném případě usnout na vavřínech. Je čas ukázat světu, co se ve vás skrývá. Je to vhodné období na zahájení podnikání. Na zahájení nové práce. Na vytvoření nového projektu. Je vhodné světu něco sdělit o sobě. A připravte se na to, že i svět něco důležitého v tomto období sdělí vám. Přijde překvapení. Na všechny rituály pod vlivem energie Berana používejte červenou barvu. Čím více červené, tím lépe. Svíce bude určitě červená, kameny by měl být také červené. Doporučuji červený jaspis. Podporuje naše spojení se zemí. Upozorňuje nás, že jsme vzešli z jejího lůna, že nás živí a že nás nosí. Jaspis posiluje sílu a vůli. Pomáhá udělat rozhodnutí, nebát se a prosadit se. Každý z vás by měl mít připraven plán. Konkrétní představu čeho chce dosáhnout. Kdo chce začít podnikat, nemohl si vybrat lepší období. Múžete začít a dělat cokoliv se vám líbí. Podpořte svou aktivitu, sny a zvedněte svou sebedůvěru. I meditační hudba, by měla být živější. Pusťte si hudbu a v jejích tónech si opakujte nebo zpívejte:

„Život ve svých rukou pevně držím, plány velké mám, cestu k úspěchu svému já znám. Jsem samostatná/ý, plná/ý síly, pomáhá mi k tomu Vesmír, Země, Luna. Cítím, jak síla má roste.
Cítím, jak násobí se moje energie, cítím, jak mé srdce silně bije.
Přijímám svou sílu a podporuji svou víru. Víru v sebe, víru v lásku, víru v nebe.
Děkuji"

„Představujte si sami sebe v pozici, ve které byste chtěli být. Představte si sami sebe jako vítěze. Jako člověka, který ví, co chce a ví, jak to získat. Představte si sami sebe, jak se koupete v úspěchu a snažte se vnímat silnou energii, která ve vás pravě nyní koluje. Je to síla, kterou máte a kterou můžete pohnout světem. Síla a energie, to jste vy. Úspěch a život to jste vy. Tak se dejte do práce.

Každé novoluní a každý úplněk v Beranu vám otevírá dveře k novým možnostem. Chce to byt aktivní a věřit si, že na to máte. Nezapomeňte, že žádný rituál nestačí udělat si jen jednou. Proto se rituál nazývá rituálem, neboť se pravidelně opakuje delší dobu. Každý rituál by se měl dělat 21 dní.

Zahajte aktivní krok. Začněte pracovat na něčem, po čem toužíte

Nezapomeňte, že energie novoluní i úplňku se projevuje několik dní. Největší síla je ale v den, kdy tato měsíční fáze probíhá, a proto je vhodné dělat si rituály právě v tento den. Další dny si stačí opakovat a myslet na to, co chceme změnit. Vliv jednotlivých energií působí 2-3 týdny. Vždy když Luna udělá aspekt se Sluncem v Beranu, rozvíří se hladina vašeho života, ale také společenského života. Je to akční období. Je to postavení, kdy událost střídá událost. Kdy zpráva střídá zprávu. Je to období, ve kterém jsme aktivní. Udělejte si nový plán čeho chcete docílit, dosáhnout a začněte. Pocity jsou velmi napjaté a můžete mít pocit, že nestíháte. Lidé se chovají útočněji. Situace jsou útočnější. Vy zachovejte klid. Jste rozumní a víte proč se tak děje. A proto umíte lépe reagovat na situace kolem sebe. Poznáte, že lidé budou mít v tomto období větší chuť bojovat, ale pamatujte si, ze válka se nikdy nevyhrává bojem, ale láskou, domluvou, asertivním jednáním a hledáním optimálního řešení, které vyhovuje většině. Kdo je rozumný, bude se pod vlivem těchto energií, snažit udržet své emoce na uzdě. Celý svět se někam splašeně řítí a všichni to cítíme. Přestáváme žít v klidu a jsme neustále pod dohledem. Svět, ve kterém žijeme, zoufale volá po zklidnění a po návratu k přírodnějšímu způsobu života. Uvědomte si právě pod vlivem těchto energií, že peníze jsou dobrý rádce, ale špatný pán. Pokuste se zhodnotit sami za sebe, co nového začít. Jak změnit svůj život a jak začít nový život. Bude na vás, jak se rozhodnete. Klidové meditace v tomto období moc zabírat nebudou. Budete totiž hořet, Beran je ohnivé znamení. Hlídejte si spotřebiče, vyhýbejte se ohni. Energie ohně, jsou mocné energie. Kdo umí tyto energie využít, získá mocného spojence. Energie v Beranu jsou mocné a velmi aktivní. V těchto dnech si opakujte neustale afirmaci:

„Obklopuje mě láska, mír a harmonie.
V tomto světě se mi dobře žije.
Děkuji za všechny příležitosti a dary, můj pane.
Daří se mi a jsem šťastná/ý, tak jest, tak se stane."

Při opakování této formulky mějte neustále zavřené oči a představujte si svým vnitřním zrakem, co nového chcete udělat a vybudovat. V jaké nové oblasti chcete začít a podnikat. Vytvořte si svůj životní projekt a věřte si, že to dokážete. Pokud jde o podnikání kde k tomu potřebujete hodně peněz, nebo na to zatím nemáte patřičné vzdělaní, naplánujte si další kroky. K velkému cíli se dostanete tím, že  si splníte menší cíle. Pamatujte, že po čemkoliv toužíte mít, tak musíte ráno vstávat s myšlenkou a večer  s ní usínat, že už to máte. Pouze myslet nestačí. Vy musíte konat! Každý den musíte udělat jeden krok ke svému cíli. Přestaňte žít životy jiných! Přestaňte řešit, jak žije váš soused, kamarád a jiní lidé a co nejvíce myšlenek věnujte sobě a svému životu. Hlídejte si své myšlenky a myslete na sebe, na své cíle. Do vašeho karmického deníku si napište každý den, jaký krok jste učinili k tomu, abyste došli do svého cíle. V období, kdy je novoluní nebo úplněk v Beranu, by mělo jit o akčnější rituály.

Rituál na přivolání síly a energie

K tomuto rituálu si připravte červenou svíčku. Jestli máte, tak červený ubrus. Červený kámen. Červená barva probouzí aktivitu, je to energie. V případě, že jste nemocní, nebo oslabení, nebo unavení, obklopte se červenou barvou, anebo se do ní dívejte. Účinky jsou úžasné. Hudba, by neměla být příliš jemné, nebo uklidňující, ale dynamická. Třeba z vesmíru, nebo z přírody, z energeticky silného prostředí. Velice vhodné jsou bubínky. Je třeba si uvědomit, že základem rituálu je magické slovo. Tím se začíná. V tento den se každý člověk stává svým vlastním šamanem. Hudba hraje, svíčka hoří a v ruce máte červený kámen, do kterého budete pouštět své energie. Zavřete oči a v rytmu hudby se můžete pohupovat a opakovat nahlas, nebo v duchu slova:

„Zdraví, síla, energie, úspěch, podnikání, nové úspěšné začátky."

Přidejte si i jiná slova, která se ztotožňují s vaším cílem. Intenzitu slov zrychlujte a vkládejte do nich stále více energie. Neustále zrychlujte a zvyšujte energii. Toto opakujte několikrát. Až ucítíte, že jste nabytí, představte si co nejkonkrétněji svůj cíl. Dejte mu obrysy a pošlete tam nahromaděnou energii. Pak už si v tónech hudby, představujte, že je váš cíl splněn. Představujte si, jak ho prožíváte a co cítíte. Základem rituálu je magické slovo a druhým krokem je správně namířená myšlenka a vizualizační představa. Jakmile jste poslali energii směrem ke svému cíli, jakmile si celý rituál do konce prožijete, je třeba vše sepsat. Co je psáno, to je dáno! Na červený papír si za zvuku hudby napište vše, co jste prožili během rituálu. Napište tam svá magická slova, která budete později opakovat jako afirmace. Afirmace jsou věty, které si vytvoříte a které si budete neustále opakovat. Neustále v duchu, nebo nahlas. Když máte vše sepsáno, vložte do červené obálky a zalepte voskem červené svíčky. Každé další novoluní, nebo na úplněk v Beranu obálku rozlepte a rituál si zopakujte. Tak dlouho, dokud se nezačne váš cíl naplňovat. Když ho budete mít plnou hlavu, když na něj budete stále myslet, když si budete opakovat své afirmace, začnou se dít zázraky.

Vytvořte si svůj cíl a jděte za ním

Vždy když je novoluní či úplněk v Beranu, mohou citlivější lidé prožívat bolest, nebo tlak v hlavě. Stačí, když se člověk uvolní. Zavře oči, zklidní se a odpočine. Jedná o akčnější období. V tomto období je vhodné si udělat rituály na nové podnikání. Jestliže už podnikání probíhá, je čas udělat další nové kroky. Je to vhodné období na novou práci, na nové začátky všeho druhu. Udělejte si volný den. Udělejte si volný večer, komu vyhovuje ráno, tak ráno. Vezměte si papír a tužku a napište si, co se vám pracovně povedlo. Napište si také, co byste chtěli zlepšit. Nezapomeňte, že ať děláte, co děláte, měli byste jednou za čas do svých pracovních aktivit přinést změnu. Všechno se musí vyvíjet. Platí to i pro práci. Hlavní je vědět co chcete. Mít konkrétní cíl a jít za tím. Váš cíl bude tak velký, jak velké budou vaše myšlenky. Když budete mít vše napsáno, pusťte si hudbu, zavřete si oči a vytvořte si svůj vlastní film. Hlavní roli budete hrát vy! Představujte si, co byste chtěli dělat!

„Moje práce a můj sen, v jedno splývají mi tento den. Nechť skutečnost a fantazie vjedno splyne, ať se sžije. Skutečnost a můj sen, v jedno spojil tento den. Tak jest, tak se stane. Děkuji ti, pane."

Tento rituál si neustále opakujte do té doby, než se pracovně posunete podle svého přání. Pamatujte si, že jestliže se nemůžete někam pracovně zařadit, potřebujete změnit vzorec duše. Pozor, není to o věku, ani o pohlaví. Vždy když chcete ve svém životě začít s něčím novým, tak než začnete pracovat na změně, musíte vědět, co chcete změnit a musíte být přesvědčeni, že to dokážete. Často se setkávám s tím, že mi někteří lidé tvrdí: „Ale co mám dělat? S čím mám začít? Vždyť nic neumím." Není to pravda, každý něco umíme. Stačí se jen zamyslet, nejlepší je když děláte práci, která vás baví, když si splníte svůj dětský sen. Jak toho dosáhnout? Je to jednoduché. Udělejte si na sebe čas. Sedněte si a napište si na papír to, co vás baví, to čeho byste chtěli dosáhnout. Jakmile to budete mít sepsané, tak si vedle toho napište věty v přítomném čase, že už to máte. A začněte na tom pracovat. Začněte v době kdy je novoluní či úplněk. Jakmile dokončíte rituál, dejte si svůj cíl do hlavy a neustále na něj myslete. Nenechte se odpoutat ničím a nikým od svého snu. Věnujte své myšlenky sami sobě a hlavně věnujte své myšlenky tomu, co chcete dokázat. Jakmile budete mít věty, vizualizujte si představu, nezapomeňte, že musíte sledovat své pocity. Vaše podvědomí vám totiž nemusí splnit to, co jste si napsali, nebo po čem toužíte, ale určitě vám splní to, co cítíte. Vaše podvědomí si pamatuje, co chcete prožívat a co u toho chcete cítit. A proto je důležité myslet pozitivně. Proto je důležité radovat se z každého okamžiku. Nebrat věci jako samozřejmost a užívat si vše naplno. Rituál je něco, čím se nastartujete. A je na vás, jak s tím budete dále pracovat a kam až dojdete. Každý rituál dělejte denně alespoň 21 dní. Potom můžete na chvíli zvolnit. Nezapomeňte na to, že když něco chcete, musíte toho mít plnou hlavu.

Rituál čtyř živlů

Vše, co se děje pod vlivem energií Berana, nese v sobě punc velké aktivity, ale také bojů. Když je novoluní ve znamení Berana, můžete začít bojovat, můžete ale také ukončit nějaký spor nebo boj. V tomto období popřemýšlejte, co se vám podařilo. Který životni zápas jsem vyhrál a který prohrál. Zamyslet se je jedna věc, ale důležité je, udělat si plán, jak dál. Je potřeba vymyslet novou strategii, než vyrazíte do dalšího boje. Novou strategii než vyrazíte k dalšímu cíli a k dalším vítězstvím.Tyto události se nebudou týkat jen vás. Podobně budou uvažovat i lidé kolem vás. Spolupracujte s nimi. Řekněte si co byste chtěli vyhrát? V tomto rituálu se obklopte nějakou energetickou barvou - červenou. Na každého ale působí energeticky jiná barva, tak si vyberte která se vám líbí. Nedělejte rituály na lásku a na jemné věci, pracujte na aktivitě, která vás má posunout. Pusťte si aktivní hudbu - bubny. Zavřete oči. Vytvořte si svou vlastni mantru a za zvuku energeticky nabité hudby si neustále opakujte svůj sen. Opakujte si to, čeho chcete dosáhnout. Klidně nahlas a zrychlujte tempo, můžete i křičet. Dejte do svého přání emoce a sílu. Ukažte svému podvědomí, jak by mělo vypadat to, po čem toužíte. Pojmenujte si svůj sen, svůj úspěch.

„Za svým cílem, za svým plánem, s energii silnou kráčím vpřed.
Pomáhají mi k tomu energie, pomáhá mi celý svět.
Zdraví, štěstí, síla a úspěch to jsem já.
Jsem bytost úspěšná, jsem bytost nádherná. Děkuji."

Pokud budete chtít všechny rituály, dělané pod vlivem úplňku, nebo novoluní obohatit, naučte se pracovat s energiemi živlů. Pokud na tyto energie napojíte a budete s nimi spolupracovat, vaše rituály a jejich výsledky budou mnohem účinnější.

Připravte si dvě misky. Červenou svíčku a peříčko. Do jedné dejte hlínu - kus země. Do další misky nalijte vodu. Vytvořte si klid, aby vás nikdo nerušil, nejlépe v přírodě či na zahradě. K tomuto rituálu budete potřebovat i kompas. Na sever dejte misku s hlínou. Peříčko na východní stranu. Svíčku na jižní stranu a misku s vodou na západní stranu. Sedněte si, zklidněte se a zhluboka  a v klidu dýchejte. Vnímejte, jak je váš mělký dech prochází celým vaším tělem, každým svalem, orgánem, buňkou. Můžete si k rituálu pustit magickou hudbu, abyste posílili energie prožívání. Položte svou ruku, tu kterou píšete na misku s hlínou  -představuje živel země a řekněte.

"Jsem v jednotě s energii země, stabilita a síla je ve mně. Každý den přijímám energii země. Umím využívat stabilitu a sílu ve mně."

Tuto afirmaci - formulku opakujte několikrát za sebou a vnímejte, jak na vás působí dotyk, kontakt mezi vámi a zemí. Sžívejte se s touto energií. Právě se uzemňujete. Zklidněte své energie a hovořte s matkou zemí. Proste ji o to, aby vás, své dítě chránila a abyste byli v dobrém spojení. Když rituál dokončíte, poděkujte.

Potom svou pozornost zaměřte na peříčko - symbol živlu vzduchu. Energii lehkosti. Představte si, jak se peříčko vznáší. S jakou lehkostí a ladností se pohybuje vzduchem. Přiložte ruku na peříčko a představte si sami sebe, jak létáte. Tu volnost. Tu nádheru. Pod sebou vidíte města, hory, moře, louky, lesy. Pod sebou vidíte místo na světě, které máte rádi a kde se cítíte dobře a bezpečně. Jste volní jako ptáci a řekněte.

"Jsem spojen/a se vzdušnou energií, jsem rád/a, že tady a teď žiji. Jsem volný/á jako pták. Neptám se na nic. Proč a jak.
Můžu obletět celý svět a potom se s láskou vrátím zpět.
Jsem vzdušně šťastný/á.
Děkuji."

Potom svou pozornost zaměřte, na energie ohně. Červená svíčka je symbolem živlu ohně, a vy se dívejte do plamene, na tu silnou energii. Představte si, jak zapalujete v sobě oheň vášně, oheň energie. Jak zapalujete v sobě oheň svých dovedností. Stejně jako ty plameny si dokážete vydobýt pro sebe své místo v životě. Dokážete okolo sebe rozdávat žár a lásku.

Představte si, jak plane vaše srdce a uvědomte si, pro koho, nebo pro co hoří. Pro koho a pro co plane vaše srdce? Snažte se cítit a procítit opravdový žár a vášeň. Představujte si, jak je vám teplo. Představujte si svou lásku, kterou objímáte celý svět. Představujte si, jak hoříte pro své blízké, pro svou práci a pro své cíle a přání a řekněte.

"Jsem oheň, jsem síla, pomáhá mi má silná víra. Mé srdce láskou a touhou plane. Svých cílů se mi dosahuje lehce.
Děkuji ti, pane."

Potom zaměřte svou pozornost na misku s vodou - symbol živlu vody. Dotkněte se té zázračné tekutiny. Představte si, jak plavete v moři, v řece, v rybníku, v jezeře. Představte si, jak své tělo omýváte léčivou vodou. Představte si sami sebe, jak pijete křišťálovou vodu a jak je vám při tom krásně. Představte si, jak se koupete v lázních a jak voda vniká každým pórem do vašeho těla. Jak krásně se cítíte. Jak nádherně a čistě se cítíte, když omýváte své tělo touto zázračnou tekutinou. Poděkujte za vodu kolem vás a řekněte.

„Vodo, vodičko, děkuji ti za život, který v sobě skrýváš.
Děkuji za tvé modré oči, kterýma se díváš, děkuji za tvé něžné dlaně, které hladí kůži mou, děkuji za něhu a tvou pomoc magickou."

Tím jste poděkovali všem živlům a poprosili jste je o pomoc. Nyní nastal čas nových začátku.

Zdroj: Kniha rituálů - Martina Boháčová a jiné

« Rituály na ochranu svého domuRituály - novoluní a úplněk ve znamení Býka »