Rituály

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Střelce

"Střelec upomínající na podzimní honby jest zajisté zcela dobrým symbolem, jakoby tu zvěčněn byl slavný kentaur Cheirón aneb vynálezce střílení z luku..." to napsal o souhvězdí Střelce /Sagitaríus/ v předminulém století F. J. Studnička. 

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Kozoroha

Řecký Pan a římský Faun byl bohem lesů, polí a stád. Putoval po lesích a horských údolích a bavil se hrou na píšťalu. Za měsíčních nocí hrával k tanci vílám. Lidé se ho pro jeho vzhled báli. To se odráží i ve rčení - panický strach, kterému občas podléháme na odlehlých místech. 

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Vodnáře

„Souhvězdí toto představuje se, jak obraz mužem vodou z urny vylévající, která osoba tu vyobrazena jest, není však na jisto postaveno. Někteří mythologové tvrdí, že tu zvěčněn jest Ganymedes, Jovišúv číšník; jiní pak vykládají, že na památku velké povodně, z níž jen bohabojný Dekalion s Pyrrhou se zachovali před záhubou.

Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Ryb

Ryby, vítaná to kořist nevzdělaných národů lovců, byly posvátny obyvatelům Sýrie, jejichž bůžek jeden v podobě rybí s ženskou hlavou se vyobrazoval, z čehož později u Římanů povstala báj, že Venuše s Kupidem na útěku před obrem Tyfonem do vln Eufratu se uchýlila a tu podobu rybí na sebe vzala; odsud též na obloze dvojice ryb, jižní a severní jež dlouhým, rozmanitě vinutým pásem jsou spojeny," napsal roku 1876 F. J.

Zobrazit: 11-14 z celkem 14
začátek | « předchozí | následující » | konec