Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Střelce

"Střelec upomínající na podzimní honby jest zajisté zcela dobrým symbolem, jakoby tu zvěčněn byl slavný kentaur Cheirón aneb vynálezce střílení z luku..." to napsal o souhvězdí Střelce /Sagitaríus/ v předminulém století F. J. Studnička. Kentauři byli obludní tvorové, napůl lidé, napůl koně a žili prý barbarským způsobem života. Nicméně někteří z nich byli inteligentní a zruční. K mimořádně vzdělaným kentaurům patřil i zmíněný Cheirón nebo také Chirón, který prý vychovával mladého lékaře Aeskulapa. Naučil však také lidstvo používat luku a šípu, čímž mu dal skvělý nástroj k lovu, který člověk, jak už to bývá, okamžitě využil i jako zbraň proti příslušníkům vlastního rodu. Podle řecké báje staré dva a půl tisíce let byl Cheirón synem Krotose a Phylyry, těšil se ochraně múz a nad ostatními kentaury vynikal po všech stránkách. Ženou Cheiróna byla Apollonova dcera Charikló a jeho vnukem sám slavný hrdina Achilleus. Cheirón byl nesmrtelný, ale když se jednoho dne poranil jedovatým šípem, prožíval taková muka, že uprosil Dia, aby jej nesmrtelnosti, a tím i muk zbavil. Za své zásluhy byl Cheirón vyzdvižen na oblohu mezi souhvězdí a od té doby napíná luk a šípem míří na zrádného Štíra, který sprovodil ze světa lovce Oriona.

Lidé narození ve Střelci mají vrtkavou povahu, rychle se nadchnou pro věc, ale málokdy ji dokončí. Symbolem tohoto znamení je bájný Kentaur, kůň s lidskou hlavou. Svým šípem míří do dáli, aby se za ním vzápětí vydal, ale ne vždy ho najde. Na cestě ho zaujme něco nového a na šíp zapomene. Důležitější pro Střelce je být na cestě než něco dokončit. Skáčou od jedné věci ke druhé, končí v půlce a jdou zase dál. Ze starostí a problémů si nedělají těžkou hlavu, optimistická až flegmatická povaha jim to nedovolí.
 
Princip střelby šípem je obecně považován za lidský vynález, nicméně i v živočišné říši bychom našli analogii. Asi nejznámějším zvířecím střelcem je dikobraz, hlodavec vyzbrojený množstvím dlouhých a ostrých bodlin připomínajících šípy nebo malá kopí. Pokud má pocit nebezpečí, nacouvá do těsné blízkosti vetřelce a pomocí prudkého stahu svalů v pokožce uvolní nejdelší bodliny. Ty vyletí jako šíp, aby se zabodly do těla protivníka.

Energie znamení Střelce je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Střelce je oheň, zde znamená vzrůst energie vůle, která je spojena s moudrostí Jupitera. Je to znamení expanzivní a nespoutané povahy. Období Měsíce ve Střelci je charakteristické bezstarostností, pozitivní energií a optimismem. Všichni zatouží po nových poznatcích a zkušenostech. Klíčové slovo je „svoboda", klíčová myšlenka „zřím".

Střelec ovlivňuje stehna, boky, křížovou kost a pohyblivost. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk
Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní ve Střelci připomíná, že nemusí jít vždy vše podle plánu, že je čas na přizpůsobení. Úplněk ve Střelci vyvolává touhu po cestách. 

Než přistoupíme k rituálu ve znamení Střelce, měli bychom mít zvládnuté jeho energie. V našem životě musíme projít energií všech znamení zvířetníku. Ty energie, které sami nemáme, bychom se měli naučit.

ENERGIE STŘELCE

Hledání smyslu lidského života, hledání cíle
Energie střelce je ohnivá. Střelcům vládne Jupiter. Jupiter je planeta rozmachu a štěstí. A tak všechno, co se týká této energie, je o rozmachu, rozjezdu, rozvinutí, zvětšení. Střelecké energie jsou vesmírné energie. Pod vlivem těchto vlivů, je potřeba se zamyslet nad tím, co je smysl lidského života. A tak když je úplněk a novoluní ve znamení Střelce, je dobré si udělat rituál a popřemýšlet nad tím, jaký je smysl našeho života. Proč jsme tady a čím bychom svůj život chtěli naplnit. V tomto období většina z nás touží najít odpovědi na své otázky. Hledá pravdu a touží poznat nové a neprobádané věci. Nová a neprobádaná místa a občas také nové a neprobádané vztahy. Pod vlivem těchto energií je vhodné vytvořit si nové cíle, naplánovat nové cesty, vytvořit nové projekty. Když je úplněk, nebo novoluní ve Střelci, můžeme hledat v životě nové cesty, nebo nové cíle. V tomto období se většina lidí cítí optimisticky a jsou nabití energií. A kdo to tak nemá, měl by se vážně zamyslet. Proč? Je to také období, ve kterém se člověk může postavit do čela nějakého projektu, nebo do čela nějaké skupiny lidí. Život je učební látka, neustále se učíme a rozvíjíme. Jen tak můžeme udržet krok s dobou, která je velmi rychlá. Pod vlivem energií Střelce jsou lidé přátelštější, svobodnější, mají lepší nápady. Jsou optimističtější a bezstarostnější.
 
Když vládnou tyto energie, je vhodné si udělat rituál na dosažení dlouhodobých a velkých cílů.

Cestování, poznávaní dálek
Když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce, mají lidé větší touhu cestovat, nebo o cestách alespoň sní. Někteří lidé necestují fyzicky, ale cestují astrálně. Astrálně může cestovat každý z vás. A víte, že je výborné cvičení, kterým cestujete mentálně? Vyberte si nějaké místo na světě, kam byste se chtěli podívat, nebo které se vám líbilo, když jste jej navštívili. A na to místo si můžete, zaletěl kdykoli ve své fantazii, stačí si zavřít oči, roztáhnout křídla a rozletět se na krásné místo. Na místo, na kterém jste byli šťastní. A když si nějaké místo vymyslíte a budete na něj jednou za čas „létat" tak počítejte s tím, že takové místo určitě jednou navštívíte. Pod vlivem střeleckých energií lidé cestují, plánují cesty a rádi poznávají cizí kraje. Samozřejmě, že lidé cestují během celého roku, ale pod vlivem těchto energií je to nejvhodnější. Je nejvhodnější plánovat, cestovat. Často se také stává, že dochází k intenzivnějšímu propojení s někým, kdo je v cizině. Také cizí jazyky se v tomto období lépe učí a témata, která se dějí v zahraničí, nás více zajímají. Proto, když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce, tak je vhodné si dělat rituál na cesty, zahraniční cesty, na zahraniční studium.

Práce, velké cíle, publikační činnost
Když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce mají lidé schopnosti dělat více věcí najednou. Je to zajímavé období, jakoby se více dařilo. Vyjde více projektů, v práci se toho více udělá. Lidé jsou pohyblivější, akčnější, veselejší, pozitivnější, jsou schopni udělat více úkolů najednou. A jsou připraveni vytyčit si další životní cíle, je to období, ve kterém lidé lépe vidí. Nemyslí se tím jen zrak, ale také to, co se kolem nich děje. Všímají si více věcí, a mají více nápadů. Pod vlivem těchto energií, jsou lidé schopni rychlé asimilace na složitou situaci. A protože jde o období rozmachu, udělá se více práce a stanovují se větší cíle. Spoustu jedinců má bohužel tendence soustředit se na velké věci a přehlížet maličkosti. Pod vlivem těchto energií, je vhodné také psát, publikovat, přednášet, učit a hlásit se na školu, anebo si dělat studijní plány. Vzdělávání je v životě velice důležité, otevírá rozhled a člověka dělá připravenějším. Nejde jen o to, že každý musí mít vysokou školu, i když je to samozřejmě velká výhoda, když ji nemáte, svět nekončí. Záleží na vás, jak se umíte v životě pohybovat a jakou máte přirozenou inteligenci. Přirozená inteligence je umění reagovat na život a na dobu. A v dnešní době  internetu a knih se lidé mohou vzdělávat i sami. Škoda, že někteří lidé internet zneužívají k nekalým účelům.Většina lidí využívá to, co mají k dispozici pozitivním způsobem, ale existují jedinci, kteří to mají naopak. A to je škoda. Pod vlivem těchto energií se daří spisovatelům, vydavatelů, nakladatelům. Daří se učitelům, přednášejícím a daří se kurzům. Na toto období je vhodné si také naplánovat přednášky, kurzy.

Láska, partnerské vztahy, které neznají hranice
Když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce jsou energie jiskřivé, veselé a přejí vztahům. V tomto čase je možné nejen navazovat nové vztahy, ale je to období, které přináší i ve vztazích bláznivé a neuvěřitelné situace. Dobře se rozvíjejí mezinárodní vztahy. Objevuje se láska, která nezná hranice, spolupráce, která nezná hranice. Pod vlivem těchto energií se lidé cítí volní. A nedají se omezovat v žádné oblasti. A tedy ani v lásce. A tak se partneři chovají svobodněji, volněji, vznikají vztahy, nebo kamarádství v cizině, pracovní partnerství v cizině. A kdo chce taková partnerství uzavřít, měl by se orientovat na období, které je pod nadvládou střeleckých energií. V těchto dnech jsou lidé aktivní i v oblasti erotiky. A mají bláznivé nápady. A tak, kdo si chce okořenit svůj vztah, nějakou bláznivou a originální aktivitou, měl by to udělat právě, když vládne Střelec. Když je úplněk, či novoluní ve znamení Střelce je vhodné si dělat rituály na vztahy na dálku. Vztahy v cizině a vztahy s cizincem, práce v cizině, cesty do ciziny, vzdělávání, publikování.

Zdraví pod energiemi Střelce
Pod vlivem těchto energií je potřeba si dávat pozor na játra, slinivku, slezinu, žlučník.
Střelecké energie působí, na prodlouženou míchu a stehna a žilní oběh. Končetiny to je část těla, které bychom v těchto dnech měli věnovat pozornost. Při sportování je potřeba se hlídat, aby nedocházelo k úrazům končetin. Natažené svaly, šlachy, stehenní svaly. Lidé mají větší touhu jít se projít do přírody, procházky jsou velmi zdravé. Pod vlivem těchto energií máme větší žízeň. Pitný režim je ale důležitý v každém období. Protože jsou lidé pod vlivem těchto energií lehkomyslnější a bláznivější, tak je potřeba si dávat pozor na drobná poranění. Kdo chce něco udělat pro své zdraví, je vhodné v těchto dnech jít na masáže. Lidé mají větší tendence riskovat a u některých se může projevit hráčská vášeň.

Máte dobře zpracovány tyto energie? Je úplně jedno, jaké jste znamení, máte v sobě něco z každého znamení zvěrokruhu. Některé energie zpracovány máte a jiné zase ne. Proto je důležité každý měsíc pracovat s postavením měsíce. Protože úplňky a novoluní v daném měsíci, vám prstem ukazují na životní oblasti, na které se máte zaměřit.

Jaké rituály jsou vhodné v období, kdy probíhá novoluní nebo úplněk ve znamení Střelce?

Střelec

Základní energie: Rozpínání, štědrost, víra, optimismus, pochopení, soucit, dobročinnost, naděje. 

Barva: Modrá

Základní živel: Oheň

Doporučené čarodějnické praktiky při novoluní: Rituály a zaříkávadla na rozvoj projektu nebo talentu, porozumění složité situace. Zaříkávadla na povzbuzení a dodávání naděje sobě i ostatním. Zaříkávadla na posílení osobního růstu a prohloubení sebeuvědomování, učení se štědrosti k sobě i k ostatním. Zaříkávání při půjčování si peněz, plánování cest, návštěvách cizích zemí, při seznamování se a učení světového náboženství.

Vyhněte se: Nedbalosti v průběhu rituálu.

Pozor na: Vyhýbání se závazkům.

Úplněk ve Střelci - Slunce v Blížencích

Základní lunární živel: Oheň

Základní solární živel: Vzduch

Doporučené rituály při úplňku: Rozšíření znalosti a schopnosti pozitivní komunikace.

Rituál na šťastný let do zahraničí

Když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce, dělají se rituály, které souvisí s dlouhými cestami. Rituály, které slouží k ochraně na cestách a které pomáhají v publikační činnosti. Jsou vhodné také rituály na duchovní rozvoj. Jestliže si chce někdo ujasnit svůj postoj k nějaké víře, je to nejpříznivější období. Může se také řešit vzdělávání na vysoké škole, nebo vysoká škola života a pochopení nového filozofického tématu. Popíšeme si rituál, který má na starosti dlouhé cesty a ochranu na cestách do zahraničí, je jedno, jestli pojedete na dovolenou, nebo na pracovní cestu. Tento rituál můžete také používat, když někdo v zahraničí žije. Udělejte si rituál na bezpečí, když budete cestovat. Tentokráte si dejte práci s výběrem hudby. Nesmí v ní být žádný rušivý prvek. Všechny rituály, které se dělají na bezpečí, by měly mít jemně laděnou hudbu. Připravte si modré věci, modrou svíčku, modrý ubrus, modrou karafu na vodu,modré oblečení. Modrá barva je typická pro moře a pro nebe a ty jsou symbolem dálek. Pusťte si hudbu, zavřete si oči a představte si celý svůj příběh. Vycházíte z domu a máte všechny doklady, nic jste nezapomněli a jste úplně klidní. Taxi vás čeká před domem a jedete na letiště. Na letišti se všichni usmívají a jste ihned odbaveni. Nastupujete do letadla a jste šťastní. Těšíte se na krásné nebe a na úžasná oblaka, která vám budou připomínat natřepanou bílou peřinku. Letadlo se odpoutalo od země a vy cítíte bezpečí. Jste nadšení a víte, že ve vašem světě je vše v naprostém pořádku. Díváte se a pod sebou vidíte malinkatá města a potom nádhernou a rozlehlou mořskou hladinu. Hlavně se naučit vnímat svůj pocit bezpečí a klidu. A nyní si představte, jak vaše letadlo přistává. Všichni pasažéři jsou veselí a každý se usmívá. Letadlo přistálo a vy vystupujete ve vytoužené zemi. Své kufry najdete bez problémů a jsou v pořádku. Poděkujte tam nahoře za krásný a bezpečný let a vykročte směrem z letiště ke svému vysněnému cíli. Je to mořská pláž? Nebo luxusní hotel? Nebo horská chata? To už je na vás. Nezapomeňte si opakovat magickou formulku. Až rituál ukončíte, otevřete si oči a poděkujte:

„Bezpečí ve mně, bezpečí vedle mě, bezpečí nade mnou.
Držím tě za ruku, andělíčku můj.
Během mého letu vedle mne stůj.
Hladím tě po křídlech, lásko úžasná.
Jsme tady v bezpečí a jsme tady a teď. Ty a já."

Rituál si prožívejte podle svých časových možností a do letadla nastoupíte v absolutním klidu. Stejný rituál si udělejte na návrat domů.

Rituál na astrální cestování na vysněné místo

Když je úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce, lidé přemýšlejí o mnoha věcech. Může se to týkat vzdělávání, nemusí jít přímo o studia ve škole, ale můžete také přemýšlet o různých kurzech. Můžete přemýšlet o dalekých cestách, nebo o cestování jako takovém. Třeba se budete snažit spojit se s někým v daleké cizině. Někteří z vás mohou přemýšlet, že by se zdokonalili v cizím jazyku. Ten, kdo má nevyřízené věci na úřadech, nebo soudní jednání, měl by si udělat rituál právě na tyto záležitosti. Každý z vás v sobě nosí sen, podívat se na nějaké exotické místo. Možná jste byli na dovolené a líbila se vám nějaká destinace. Nebo máte v zahraničí někoho, koho byste chtěli navštívit. Na to vše si můžete udělat magický rituál. Nezapomeňte, že základ každého rituálu je práce s podvědomím. Udělejte si prostor, sedněte si tam, kde máte klid. Pusťte si nádhernou hudbu. Kdo touží po moři, je vhodné třeba šplouchání vln. Zapalte si modrou, nebo bílou svíčku. Modrá je lepší. Má stejnou barvu jako moře, a jako nebe. A naučíme se, co je to astrální cestování. Když budete ve stavu klidu, představte si sami sebe, jak se vznášíte a jak letíte, až na místo po kterém toužíte. Měli byste jako u všeho mít konkrétní představu. Čím konkrétnější představa, tím lepší a rychlejší dosažení cíle. Svým vnitřním zrakem si představte, jak sedíte na pláži, po které toužíte. Jak procházíte krajinou. Představte si, jak sundáváte šaty, jak se vrháte do nádherného průzračného moře. Jak vás vlnky hladí a smývají z vás veškeré negace, zbavují vás veškerých neduhů. Čím konkrétnější představa, tím dřív splnění svého cíle. Na svém vysněném místě se zdržte, jak dlouho chcete. Dělejte, co chcete, běhejte, plavte, choďte po památkách nebo se třeba prohánějte po pláži na koni. Až budete cítit, že je čas se vrátit, znova vzlétněte a vraťte se zpět do vašeho těla.

„Nádherné místo na zemi, to pravidelně zdá se mi.
Jsem připravená/ý krásu a štěstí prožít v něm,
protože to nabízí pro mě matička zem.
Děkuji za splnění mého přáni a nechť je odstraněno vše,
co splnění mého přání brání. Děkuji."

Tuto větu si můžete opakovat, ale také třeba zazpívat. Cvičení si opakujte pravidelně, vždy když máte volný čas. A nezapomeňte! Rituál je to, co pravidelně opakujete. Pomůcky si můžete vybrat sami, ale důležitá je konkrétní představa. U všeho co děláte, musíte mít vždy co nejkonkrétnější představu. Svůj konkrétní cíl, svou konkrétní obrazovou představu. A pracovat na tom. Přeji vám, ať se vám vaše přání splní, ale záleží to na vás. Na tom, jak budete na sobě pracovat. Rituálů je hodně.

Rituál pro lepší svět

V době kdy probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce, měsíc je nabitý energiemi lidí z celého světa. Po celé zemi se zvedá vlna diskuzí, zda náš svět bude fungovat dál a jak bude fungovat. V těchto dnech je důležité si uvědomit, že na světě je hodně lidí, kteří se zabývají ezoterikou. Že na celém světě jsou lidé, pro které pravda, láska a mír, je velice důležitý a silný pojem, tito lidé se mají naučit spojovat své energie a spojovat své myšlenky.Tito lidé spolu mají spolupracovat, to co se odehrává na druhé polokouli, sledují lidé u nás. A to co se odehrává u nás, sledují lidé na druhé polokouli. Svět je totiž jeden a vždy když řídí události energie Střelce, je to období, ve kterém se stírají hranice. Co se týče přenosů informací, byly hranice setřeny internetem, satelitem, televizí, rádiem, mobilem. Co se týče lidí, bude to složitější. Střelecké energie jsou o cestách, o pohybu, o cizích zemích a vzdálených filozofiích, ale také o nezdolném optimismu a víře, že tam někde v dalekém vesmíru je někdo, kdo nás má rád, kdo nám posílá různé zkoušky, ale když je nejhůř, tak nás lidi vždycky zachrání. Někdo této krásné síle říká Bůh, někdo andělé, někdo vesmírné energie. Na pojmenování této obrovské síly nezáleží, proto bychom se také měli v tomto období zkusit spojit s Bohem. Když si budete dělat tento druh rituálu, pojmenujte si ty silné energie podle toho, v co věříte. Je to rituál, který se týká celé planety, všech lidí. Vhodný čas na tento rituál je večer, ale není to podmínkou. Zapalte bílé svíčky, a čím více, tím lépe. Počtem se nestresujte. Udělejte si magický prostor. Tmavá místnost a několik hořících svící, už sami o sobě znamenají kumulaci energií, které budete pro rituál potřebovat.
Opět si vyberte nějakou příjemnou hudbu. Dávám přednost rituálům, které člověk dělá o samotě, ale u tohoto můžete udělat výjimku. Klidně můžete rituál dělat s více lidmi najednou. V případě, že vás bude více, by bylo dobré, aby ho někdo řídil svým hlasem. Sedněte si, zavřete oči, poslouchejte hudbu a představte si, jak stojíte na rozkvetlé louce. Zvedněte ruce k nebi a představujte si, jak se spojují lidi na celém světě. Jak se objímají, jak si podávají ruce a jak každý opakuje slova zdraví, mír, láska, hojnost, štěstí. Jak všude létají bílé holubice a jak se mocný Bůh dívá na všechny lidi a shovívavě se usmívá. Vítejte v novém světě, v krásném světě plném nových a úžasných vibrací a okamžiků. Vítejte a rozdávejte míra lásku.

„Láska, láska je všude kolem nás.
Rozdáváme lásku, a život je plný krás.
Děkuji ti, pane, za tvou ochotu nás vést.
Děkujeme ti, pane, že pod svou ochranu jsi nás vzal.
Děkujeme ti, pane za krásný život a za to, cos nám dal.
Hladíš nás a obdarováváš krásnými energiemi, hladíš nás lidi a celou naši zemi.
Děkujeme ti, pane."

Když skončíte tuto meditaci, obejměte všechny, kteří jsou s vámi v místnosti. Jestliže budete u této meditace sami, představte si všechny, které milujete svým vnitřním zrakem a obejměte je. Po tomto rituálu byste se měli snažit být k sobě pozorní, usmívat se, rozdávat pozitivní energie a ukázat světu, že jsme všichni pochopili jedinečnost bytí. Být lepším člověkem a uvědomit si ten zázrak, kterým je naše planeta a kterým je lidský život. Uvědomte si, jak funguje lidské tělo. Jeden větší zázrak, než druhý. Uvědomte si, jak krásná místa jsou na matičce zemi. Jeden větší zázrak, než druhý.

Rituál na splněná přání

Jakmile probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce, je vhodné vypravit se na nějakou cestu, nebo nějakou cestu naplánovat. Kdo může, měl by si vzít alespoň krátkou dovolenou. Kdo nemůže odjet, určitě se setká s někým na cestách, kdo má někoho v zahraničí, setká se s ním, anebo o něm uslyší. Můžete si pod vlivem těchto energií také dovolenou naplánovat, a vhodné je ji i zaplatit. Kdo má zájem učit se cizí jazyky, nyní je nejlepší doba se přihlásíte dobré přihlásit se na studia, nebo o tom alespoň přemýšlet. Nezapomeňte, že úplněk a také novoluní probouzejí silné emoce. Pod vlivem těchto dní každý člověk prožije situaci, která se dotkne jeho pocitů. Bude to síla a dočkáte se nejednoho překvapení. Proto vždy hlavně kolem úplňku myslete pozitivně a nenechte se vmanipulovat do nepříjemných situací. A když, tak vězte, že bude lip.

Sedíte a máte zavřené oči. Hraje hudba a jste obklopeni modrou barvou. Nemáte-li modrou barvu, může být univerzální bílá. Představte si moře, nebo jiné místo, kam byste se rádi podívali. Představte si, jak se na toto místo přemisťujete. Vytvořte si svůj vnitřní film. Podle toho po čem toužíte. Jdete po pláži a sednete si k baru, dáte si krásně barevně namíchaný koktejl. Číšník se na vás usmívá, najednou vám na rameno sedne krásný zelený papoušek. Pohladíte ho. Dopijete drink a číšník vám kyne, že ho máte grátis. Poděkujete a jdete dál. Moře je krásné, vy jste krásná bytost a zasloužíte si jen to nejlepší. Najednou uvidíte rybáře, jak chytá ryby. Přijdete k němu a poprosíte ho, jestli byste si také mohli ulovit svou vlastní rybičku. Rybář souhlasí a vy začínáte chytat ryby. A najednou se to stane. Udice začne tančit na hladině. Vytáhnete z moře rybku, JE ZLATÁ. Když ji pustíte, splní vám 3 přání. Řekněte jí, po čem toužíte a pusťte ji do moře. Rybka poplave k „bohu moře" a poprosí ho, aby vám splnil vaše přání. Chvíli si ten nádherný pocit užívejte a potom se vraťte zpět do skutečnosti. Svá přání, ta, o která jste poprosili zlatou rybku, si potom zapište někam na papír. A často si je pročítejte. Od dnešního dne se vám začnou plnit.
Můžete během roku na rituálu pokračovat tak, že si budete vizualizovat, že vaše vyřčená přání jsou již skutečností. Budete si je nejen pročítat, ale můžete je také prožívat.
A ve svých představách nezapomeňte poděkovat ZLATÉ RYBIČCE.

„Rybičko zlatá, prosím o tři přání.
Odstraň ze života mého vše, co splnění těch přání brání.
Moje srdce touhou hoři.
Já věřím, že pomůže mi bůh všech moří.
Děkuji."

Rituál na vzdělávání, zkoušky, zmoudření

Když je novoluní, nebo úplněk ve znamení Střelce, můžete si dělat rituál na vzdělávání. Chcete se dostat na školu? A bojíte se, že je tam hodně zájemců? Potřebujete udělat zkoušky? Toužíte po nějakém kurzu, na který nemáte finanční prostředky? Toužíte se někam posunout, nevíte kam a tak potřebujete toho správného učitele, který vás povede svou radou? Toužíte psát do nějakého časopisu, nebo napsat knihu? Chcete se zabývat vydavatelskou, nebo nakladatelskou činností? Přesně na tato témata si můžete dělat rituály v době, kdy je úplněk, nebo novoluní ve znamení Střelce. Jestliže chcete udělat zkoušky, připravte si oranžovou barvu, svíce by měla být oranžová. Sedněte si a pusťte si nějakou příjemnou hudbu. Hudbu, která navodí příjemnou náladu. Klidně si k tomu rituálu dejte vínečko, nebo ovocný džus. Cokoli, jen abyste se cítili dobře, pohodlně. Vezměte si papír a tužku a napište si na papír:

„Složil/a jsem úspěšně zkoušku" nebo
„přijali mě na vysokou školu" nebo
„nastupuji do kurzu a mám na to dostatek financí" nebo
„potkal/a jsem správného učitele,
dostal/a jsem informace, které mne posunou dál."

Napište si takovou větu, která vyjadřuje to, co právě řešíte. Jakmile máte větu napsanou, vezměte si do ruky kámen tygří oko. Zavřete oči a snažte se, co nejvěrohodněji si představit, jak stojíte právě nyní v tomto okamžiku suverénně před komisí, která vás zkouší. Ve své představě sami sebe uvidíte, jak se z vás sypou informace. Jak všichni zkoušející s otevřenou pusou koukají na vás, jak jste geniální a chytří. Mluvte tak dlouho, jak budete chtít. A dávejte si pozor na své pocity. Měli byste mít pocit vítězství. Sledovat svůj pocit, je velmi důležité. Potom si představte, jak všichni kdo vás zkoušejí, vstávají. Jak tleskají, jak vám podávají ruce. Usmívejte se, když slyšíte, že jste zkoušku udělala a že jste úžasná, chytrá a inteligentní. Vnímejte to, je to pravda. Potom si přeberte potvrzení o tom, že zkoušku máte v kapse a hrdě středem odcházejte. Sama sebe uvidíte, jak odcházíte jako vítěz. Vyjděte ven z budovy a zvedněte hlavu k nebesům. „Děkuji!
Mám to! Podařilo se"!
Potom otevřete oči. A začnete psát na papír větu:

„Složil/a jsem úspěšně zkoušku. Děkuji. Jsem dobrá/ý. Všechno zvládám perfektně. Daří se mi dosahovat na své cíle. Jsem opravdu úspěšná/ý a šikovná/ý.
Můj život je úspěch. Já jsem úspěch. Každý den jsem lepši a lepší. Každý den jsem chytřejší a chytřejší. Každý den jsem kvalitnější. Jsem prostě úžasná/ý a jsem sama/sám se sebou velmi spokojená/ý."

Když budete psát tyto věty, pište je pořád dokola. Neustále je pište, neustále si je opakujte. Během dne, během večera. Když sedíte v autobuse, v metru. Prostě všude, kde můžete. Nalepte si je na ledničku. Je to nejvíce navštěvované místo v bytě. Tam si svůj vzkaz, přečtete nejčastěji. Ráno vstávejte s urputnou myšlenkou na svůj cíl. Zase ho několikrát napište, několikrát řekněte, kdo má čas, může si i představovat. Večer usínejte s urputnou myšlenkou, před spaním si svůj plán pročtěte. Upněte se na svůj cíl jako na něco, co prožíváte právě teď. Jestli to uděláte včas, ke zkouškám půjdete bez trémy. A uděláte je. Samozřejmě se musíte něco naučit, to je doufám jasné. Stejný princip můžete použít na cokoli. I na zdraví.

Zdroj: Kniha rituálů - Martina Boháčová a jiné

« Rituály - novoluní a úplněk ve znamení ŠtíraRituály - novoluní a úplněk ve znamení Kozoroha »