Tygří oko

Tygří oko/Tiger´s eye

Sokolí oko, Býčí oko, Kočičí oko

Barva: Hnědožluté, růžové, modré, červené

Vzhled: Proužkované, lesklé, často malé a vyhlazené kousky

Vlastnosti: Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energiemi Slunce, aby s jejich pomocí navodilo stav vysokých vibrací, které jsou ale přesto uzemněné a přivádějí do země duchovní energii. Položené na třetí oko podporuje mentální schopnosti zemsky orientovaných lidí, udržuje rovnováhu nižších čaker a podněcuje růst kundalini.

Tygří oko je ochranný kámen, jenž se tradičně nosil jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Ukazuje, jak se má správně používat síla, a přináší svému majiteli integritu osobnosti. Napomáhá při dosahování cílů, hledání vnitřních zdrojů a zvyšování srozumitelnosti záměrů. Přiložené na pupeční čakru má vynikající účinek na lidi odtržené od světa, v němž žijí. Pomáhá je uzemnit a současně umožňuje názorně projevit vůli. Tygří oko zakotvuje změny, k nimž došlo ve fyzickém těle.

Je to kámen, který dobře poslouží při hledání vašich vlastních potřeb stejně jako potřeb ostatních. Dokáže rozlišit mezi zbožným přáním a tím, co opravdu potřebujete.

Na rozumové úrovni vyrovnává tygří oko činnost obou mozkových hemisfér a zvyšuje jejich praktické využití. Napomáhá sbírat roztroušené informace a vytvářet z nich jeden komplexní celek. Usnadňuje řešení dilemat a vnitřních konfliktů, zejména vyvolaných pýchou a tvrdohlavostí. Tygří oko je mimořádně užitečný krystal při léčbě mentální nerovnováhy a poruch osobnosti.

V duševním životě pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu, přehnanou sebekritikou a zablokovanými tvůrčími silami. Pomáhá rozeznat vlastní nadání a schopnosti. Současně ale upozorňuje na chyby, které je nutno překonat. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislí na druhých, a pobízí je, aby se odhodlali ke změnám.

Na citové úrovni udržuje tygří oko rovnováhu mezi energiemi jin a jang emocionálního těla, potlačuje deprese a zlepšuje náladu.

Léčebné využití: Tygří oko léčí zrak a napomáhá při nočním vidění. Uzdravuje krk a rozmnožovací orgány. Odstraňuje křeče a překážky. Pomáhá při nápravě zlomených kostí.

Umístění: Noste kratší dobu na pravé paži nebo jako přívěsek. Při léčení přiložte na tělo podle potřeby. Pro duchovní uzemnění položte na pupeční čakru.

Zvláštní barvy

Kromě společných druhových vlastností dodávají další barvy tygřímu oku následující rysy:

Modré tygří oko přináší uklidnění a mírní stres. Pomáhá při velkém vzrušení, vznětlivosti a fobiích. Při léčení zpomaluje modré tygří oko metabolizmus, uklidňuje příliš silnou pohlavní touhu a zahání sexuální frustraci.Zlaté tygří oko
pomáhá soustřeďovat pozornost na detaily a varuje před samolibostí a uspokojením. Pomáhá jednat na základě rozumu, nikoli citů. Jedná se o vynikajícího společníka při zkouškách a při důležitých schůzkách.Červené tygří oko
je kamenem přinášejícím povzbuzení, který dokáže překonat letargii a nabízí motivaci. Při léčbě urychluje příliš pomalý metabolizmus a mírní sexuální touhu.

Zvláštní druh

Kromě společných druhových vlastností má následující typ tygřího oka tyto rysy:


Sokolí oko

Vlastnosti:  Proužkovaná „sokolí" forma představuje vynikající kámen k léčení pozemské energie a k uzemňování. Povzbuzuje a posiluje fyzické tělo. Sokolí oko vznášející se nad zemí usnadňuje vyvolávání vizí a vhled do nitra věcí. Zvyšuje mentální schopnosti, například jasnozření. Sokolí oko čistí energie základní čakry.

Když se krystal sokolího oka položí v bytě do rohu hojnosti, přitáhne svému majiteli dostatek.

Sokolí oko je mimořádně účinné, pokud jde o odstraňování různých omezení a negativních myšlenkových stereotypů včetně již překonaného způsobu chování. Umožňuje pohlížet na všechny problémy v širší perspektivě. Potlačuje pesimizmus a sklon obviňovat druhé z problémů, které jsme si způsobili sami. Tento kámen rovněž dokáže vytáhnout na povrch dosud uzamčené city a nevyrovnanosti pocházející ze současného i minulého života. Položený na třetí oko pomůže tento kámen uskutečnit pouť nazpět ke zdroji zablokování, ať už se nachází kdekoli.

Léčebné využití: Sokolí oko zlepšuje činnost oběhového systému, střev a nohou. Vynáší na povrch psychosomatické příčiny skrývající se za tuhnutím zad nebo trnutím krku.

Umístění: Držte nebo pokládejte podle potřeby.


Býčí oko

Býčí oko červenohnědých tónů je kamenem vitální energie. Posiluje naši sebedůvěru, paměť a koncentraci. Zdravotně uvolňuje svalová napětí a křeče. Aktivuje pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a jejich průvodní bolesti. Pomáhá při nachlazení a zánětech horních cest dýchacích, při chronických chorobách průdušek a plic.

Aktivně posiluje plíce, srdce a břišní orgány. Dokáže snížit bolesti hlavy a zabránit migrénám. Prohřívá organismus. Zlepšuje činnost oběhového ústrojí a chrání před jeho únavou. Příznivý účinek má na oči. Odstraňuje potíže dýchacího ústrojí, zmírňuje bolesti hlavy. Zvyšuje sexuální aktivitu. Posiluje kosti a klouby a upravuje jejich jemný pohyb. Zároveň posiluje a koordinuje i příslušné svaly. Chrání nervovou soustavu před přepětím. Pomáhá při křečích a mírní záněty. Podporuje chuť k jídlu, zejména na ovoce a zeleninu.


Kočičí oko

Jeho bledý, měsíčně nazelenalý svit vyrovnává naši duševní rovnováhu a citový život. Učí nás toleranci a pozornosti k problémům našich bližních. Zdravotně pomáhá při bronchitidě a chorobách dýchacích cest, způsobených záněty. Mírní astmatické záchvaty.

« ThulitTopas »