Rituály - novoluní a úplněk ve znamení Vodnáře

„Souhvězdí toto představuje se, jak obraz mužem vodou z urny vylévající, která osoba tu vyobrazena jest, není však na jisto postaveno. Někteří mythologové tvrdí, že tu zvěčněn jest Ganymedes, Jovišúv číšník; jiní pak vykládají, že na památku velké povodně, z níž jen bohabojný Dekalion s Pyrrhou se zachovali před záhubou. Tento řecký Noah a druhý Adam byl na nebe vzat, kdež dosud se stkví i s nádobou, z níže se hojný proud vody řine Jižní Rybě do úst. Přírodozpytci přidržují se přirozeného výkladu, že Vodnář jest symbolem doby deštivé, kteráž v teplejších krajinách trvá, pokud slunce v tomto znamení mešká." Tolik o znamení Vodnáře klasik F. I. Studnička. Velmi podobná verze pověsti hovoří o tom, že Vodnář je samotný Zeus, který lije vodu na zem, aby potrestal hříšné lidstvo. Lidé prý bývali na počátku dobří a šťastní, na zemi panovalo věčné jaro a zlatý věk. Pak se vztahy zhoršily, nastal věk stříbrný a Zeus rozdělil rok na čtyři období a lidé museli snášet střídání horka a zimy. Ale ani to nestačilo a přišel věk bronzový a po něm nejhorší - železný. Lidé byli zlí, sobečtí, pravda a čest téměř vymizely. A tehdy se Zeus rozhněval natolik, že vylil na zemi proudy vody, v níž všichni lidé utonuli, jen na vrcholku hory Parnas se zachránil Prométheův syn Dekalion s manželkou Pyrrhou, lidé spravedliví a skromní. Ti pak založili nový lidský rod. Zdá se, že tento mýtus má podstatně starší kořeny, protože postava klečícího muže vylévajícího vodu z vědra na rameni existovala už v Babylonii, v Egyptě byl Vodnář symbolem blahodárných záplav na Nilu.

S názvem vodnář se setkáváme díky obrozeneckým jazykozpytcům i v českém zoologickém názvosloví. Čeleď vodnářovitých zahrnuje několik druhů vodnářů a také vlnožilů, což je neméně výstižné jméno. Jsou to hadi přizpůsobení životu v slané vodě. Nejsou útoční, nicméně jejich jed si nezadá co do účinnosti s jedem obávané kobry.

Lidé narození ve Vodnáři jsou od přírody laskaví a klidní, rádi odporují veřejnému mínění a v skrytu duše se baví šokováním konvenčních lidí občasným nepřístojným chováním. Tyto normálně uhlazené a zdvořilé duše vás dovedou náhle uzemnit nejneuvěřitelnějšími výroky a činy v nejnečekanější době.

Energie znamení Vodnáře je jednou měsíčně na dva až tři dny aktivována procházejícím Měsícem. Živlem Vodnáře je vzduch, zde znamená energii ducha, která je spojena revolučností planety Uran. Je to znamení hledající pravdu. Období Měsíce ve Vodnáři je charakteristické tvůrčími myšlenkami, náhlými zvraty a nečekanými činy. Všichni podléhají snaze oprostit se od minulosti. Klíčové slovo je „pravda", klíčová myšlenka „vím".

Vodnář ovlivňuje lýtko, holeň, kotník, achilovku, patu, svalstvo předloktí a křečové žíly. Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře.

Novoluní a úplněk
Měsíc se během roku dostává při novoluní a úplňku do každého znamení zvěrokruhu. Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti. Plánujte svou budoucnost, rozlučte se s minulostí. Pokud máte své plány, můžete počítat s jejich podporou. Abyste dosáhli úspěchu, vše si důkladně připravte a naplánujte. Při novoluní stojí Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tento den věnovat především sám sobě.

Novoluní ve Vodnáři připomíná, že je třeba najít rovnováhu mezi novými nápady a praktickým životem.
Úplněk ve Vodnáři vyvolává příležitosti ke společenským setkáním.

Než přistoupíme k rituálu ve znamení Vodnáře, měli bychom mít zvládnuté jeho energie. V našem životě musíme projít energií všech znamení zvířetníku. Ty energie, které sami nemáme, bychom se měli naučit. 

ENERGIE VODNÁŘE

Svoboda, volnost, touha
Vodnářům vládne Uran. Rebelantská povaha Vodnáře má svůj původ u vládnoucí planety Uran. Je to planeta, která podporuje silnou touhu po svobodě. Není sice Vodnář jako Vodnář, ale všichni jsou stejní v tom, že potřebují dostatek svobody a volnosti. A stejně se projevují i ostatní lidé v období, kdy vládnou energie Vodnáře. Lidé mají větší touhu dělat si věci po svém. Osvobodit se od situací, které je svazují. Osvobodit se od starostí, které je zaměstnávají. A tak vždy když probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Vodnáře, začne všechno dýchat větší svobodou. Jsou to týdny, které přinášejí touhu rozlétnout se, odpoutat se od země. Vycestovat, něco si dokázat. Hlavně co nejméně řešit starosti. Lidé se uvolní, mají lepší nápady, větší plány a touží poznat něco nové a neuvěřitelné. Touží se bavit a také to dělají. Když probíhá úplněk, nebo novoluní ve Vodnáři, je vhodné si dělat rituály na uvolnění. Kdo má nějaký nápad, může si udělat rituál, ve kterém si bude představovat, jak realizuje svůj cíl.

Zodpovědnost, dodržování podmínek, práce, peníze
Lidé ve znamení Vodnáře jsou celoživotní děti, a podle toho se často chovají. Jsou přátelští, ale také zbytečně důvěřiví a tak na to doplácejí. Musejí si hlídat svůj vztah k penězům. Díky své lehkomyslnosti, přicházejí o peníze a nelámou si ani hlavu s tím, že by měli vracet to, co si půjčí. Jasně, že nejsou všichni Vodnáři stejní. Záleží na tom, jak mají zpracovány svá životní témata. Ale pro nás všechny platí, že když jsme pod vlivem energií Vodnáře, máme tendence, chovat se lehkomyslněji. Slibovat věci, které nejsme schopni splnit. Naše chování, co se týče financí, také není občas zodpovědné, protože tento druh energií na nás působí, že všechno nějak dopadne a že se všechno v pohodě vyřeší. Jenže zrovna co se týče financí tomu tak není a za každé špatné rozhodnutí člověk něčím zaplatí. Proto v období, kdy probíhá úplněk nebo novoluní ve znamení Vodnáře je potřeba si dávat velký pozor na důležitá rozhodnutí. Odsunout příliš lehkomyslné a optimistické úvahy, stát nohama pevně na zemi a být napojen na realitu. Je to období, ve kterém lidi mají pocit, že by měli pracovat pro humanitu, že by se měli podílet na charitativní činnosti a tak, když chce někdo vybírat různé příspěvky, měl by to udělat v období vodnářských energií.

Partnerství, vztahy
Partnerské vztahy jsou u Vodnářů velice důležité. Vyžadují vztahy, ve kterých bojují o svou volnost. Pravda ovšem je, že jen málokterý Vodnář svou volnost po čase nezneužije. Většině totiž chybí disciplína a jsou často naivní. Jen ti vyspělí jedinci chápou, že volnost ve vztahu je zkouškou jejich zodpovědnosti. Vodnáři se rádi, baví a tak potřebují partnera, který stojí nohama na zemi, ale zároveň se bude bavit také. A když mají Vodnáři vedle sebe někoho, kdo uhlídá jejich finanční úlety, tak potom není co řešit. Když je úplněk, nebo novoluní ve Vodnáři, tak se lidé chovají v partnerských svazcích volněji. Mají tendence oslavovat a chovat se svobodně. Je to jasné. Každý člověk si touží občas vyhodit z kopýtka, ale ve vztahu by se měl řídit větou: „Co nechci, aby partner dělal mně, já nedělám partnerovi."

Energie Vodnáře lidi vedou do různých zábavních podniků, na bály, na plesy, na tancovačky. Pod vlivem těchto energií může také proběhnout seznámení s cizinou, nebo cizincem. Takže, kdo se chce zamilovat do cizince, nebo v cizině, tak v době, kdy probíhá úplněk, nebo novoluní ve Vodnáři. Vodnáři milují děti. A v době, kdy kralují energie Vodnáře, je vhodné otěhotnět, řešit děti, plánovat s dětmi. Ten kdo se zamiluje pod vlivem těchto energií, by měl najít věrného partnera. Protože spokojený Vodnář, znamená věrný Vodnář. Jenže jsou Vodnáři někdy opravdu spokojeni? Pod vlivem těchto energií, člověk touží po změnách a větší volnosti. A tak jestli chcete najít partnera, který vám dá volnost a navíc vám bude věrný, zkuste si udělat rituál na partnerské vztahy v období, kdy probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Vodnáře. Je to také vhodné období udělat si rituál v případě, že se člověk touží dostat do nějakého společenství lidí. Do nových skupin. Do nových firem. Do nových organizací.

Cesty, dálky
V době, kdy probíhá úplněk, nebo novoluní ve znamení Vodnáře, je nejvhodnější dělat si rituály na daleké cesty. Vše co se týká ciziny, cizince, zahraniční firmy, práce v cizině, tak všechny tyto věci se řeší právě v tomto období. Je vhodné si objednávat letenky, rozhodnout se pro dovolenou. Rozhodnout se pro nějakou zemi a začít studovat cizí jazyk. Ten, kdo chce pracovat pro zahraniční firmu, měl by se ucházet o místo v době, kdy je zvýrazněná energie Vodnáře. Lidé pod vlivem těchto energií touží poznávat daleké země, nová místa. Touží, poznávat vesmír, touží se rozletět. Někdy udělají rozhodnutí, které jim vezme půdu pod nohama. Pod vlivem těchto energií je nejvhodnější dělat si rituály na cesty, bezpečnost na cestách, vztahy na cestách.

Zdraví pod vlivem energie Vodnáře
Když je novoluní, nebo úplněk ve znamení Vodnáře, měli by lidé být opatrní na své končetiny a na krevní oběh. V tomto období je potřeba se dobře a teple oblékat, hlídat se a neprochladnout.
Je to čas, ve kterém se člověk cítí volněji a také oblečení by mělo být volné a nikde nestahovat. Pod vlivem těchto energií je potřeba si pohlídat lýtka, holeně, hlezenní klouby, kotníky. Při odpočinku je vhodné si dávat nohy do vyšší polohy. Protože pod vlivem energií Vodnáře se ve všech lidech probouzí duch, který se snaží odpoutat od zemské přitažlivosti, je potřeba si pohlídat úrazy končetin. Kdo má problémy se srdíčkem, tak je potřeba se více hlídat. Měřit si tlak. Ti lidé, kteří mají křečové žíly, by měli nosit kompresivní punčochy a promazávat. Mazat se má směrem k srdci. Je vhodné jakýmkoli způsobem rozproudit krev. Procházky, kolo. Koupel končetin střídavě studená a teplá. Pracovně je potřeba se zapojit aktivně. Vše co je spojeno s reklamou a marketingem, bude mít větší šanci rozlétnout se do světa. A úspěch je léčivý, protože přináší pocit uspokojení. Lidé se chovají nekonvenčně až bláznivě, a proto je potřeba se více kontrolovat. Nepít, když řídíte. Dobře se navazují nová přátelství. Je čas vyrazit ven a radovat se. veselá mysl je základem dobrého zdraví.

Máte dobře zpracovány tyto energie? Je úplně jedno, jaké jste znamení, máte v sobě něco z každého znamení zvěrokruhu. Některé energie zpracovány máte a jiné zase ne. Proto je důležité každý měsíc pracovat s postavením měsíce. Protože úplňky a novoluní v daném měsíci, vám prstem ukazují na životní oblasti, na které se máte zaměřit.

Jaké rituály jsou vhodné v období, kdy probíhá novoluní nebo úplněk ve znamení Vodnáře?

Vodnář

Základní energie: Nezávislost, originalita, pokrok, změna, vesmírná láska, vynalézavost, nápaditost, zvýšená citlivost, individualismus.

Barva: Fialová

Základní živel: Vzduch

Doporučené čarodějnické praktiky při novoluní: Rituály a zaříkávání na nezávaznost, nalezení nových pohledů a přístupů k životu. Změna struktur, které vám nevyhovují /škola/, nalezení vesmírné lásky. Zaříkávadla na rozvoj nových myšlenek, nalezení a definování sama sebe. Rituály a zaříkávadla při učení matematiky, vědeckých disciplín nebo astrologie.

Vyhněte se: Přerušování rituálu.

Pozor na: Přílišné izolaci.

Úplněk ve Vodnáři - Slunce ve Lvu

Základní lunární živel: Vzduch

Základní solární živel: Oheň

Doporučené rituály při úplňku: Získání odvahy, oddanosti a vůdčích dovedností k dosažení osobní nezávislosti a smysluplnosti.

Rituál jak dosáhnout na vítězství

Když probíhá úplněk nebo novoluní ve znamení Vodnáře, nastává spojení s vědomou a nevědomou úrovní. Chcete se zapojit do nové skupiny a nevíte jak, mezi lidi, kteří dělají to, po čem toužíte? Máte nějakou představu a je zatím abstraktní? Neurčitá? Právě v těchto dnech jí můžete dát tvar. Rituál na tento úplněk si můžete udělat kdykoli během dne, nebo v noci, záleží na vás. V tento den si můžete dělat rituály na daleké cesty. Na to aby vás přijala nějaká společnost. Jestli se chcete zařadit do nějaké skupiny lidí, můžete si udělat rituál na to, aby vás tato skupina přijala. Ale protože to budou dny, kdy budete napojeni na své nitro velice intenzivně, tak byste si mohli udělat rituál na to, aby se vám splnilo vaše tajné přání. A vůbec víte vy, co si vlastně přejete, co byste opravdu chtěli? Jestliže v těchto dnech budete mít nějaký sen, můžete na něm začít pracovat. Takže si dobře rozmyslete jaké je vaše hlavní přání. Kam se chcete dostat, kým chcete být a kam chcete jít. Až si promyslíte, které přání bude vaší prioritou, napište si ho na papír. Potom si napište, co anebo kdo podle vás brání tomu, abyste dosáhli na své přání. Až budete mít vše napsáno, zamyslete se nad tím, jak odstranit překážky. Co musíte udělat. Nezapomeňte, že jestliže něčeho chcete dosáhnout, musíte se zařadit mezi lidi, kteří se v dané oblasti pohybují. Musíte se obklopit vším co má něco společného s tím, čeho chcete dosáhnout. Budete se tak postupně obalovat do energií, které se začnou stávat součástí vašeho života.
Takže vytvořte si projekt. Vezměte si papír a pište:

„Čeho chci dosáhnout? Kam chci patřit?
Proč si myslím, že je to pro mě dobré? Co mi v tom bráni?
Jak odstraním vše, co mi v tom brání?"

Papír si někam připevněte. Určete si první krok, který uděláte ke svému cíli.
„Pozor cíle musí být dosažitelné. Měly by být reálné. Jestliže máte obrovský cíl, začněte pracovat na dílčích krocích, abyste takového cíle dosáhli."
Například se chcete dostat mezi nějakou skupinu lidí, která vlastní co vy nemáte, nebo dělá to, po čem toužíte. Zahajte rituál: Vyberte si hudbu. Dejte si před sebe meditační kartu. Zapalte si bílou, zelenou nebo oranžovou svíčku a můžete použít propriety ve stejných barvách. Hudba hraje, svíčka hoří, zavřete si oči a představte si sami sebe, jak kráčíte ke svému vysněnému cíli. Jak lidé, kteří něčeho dosáhli nebo, kteří jsou dobří v tom, po čem prahnete, jak vám tlaskají když kráčíte a jak se na vás usmívají.
Představte si sami sebe, jak jste hrdi na to, čeho jste dosáhli. Jak jste hrdi na to, že jste dokázali splnit si svůj cíl. Jděte a stoupejte po pomyslných schodech. Nahoru. Lidé kolem vás vám tleskají a vy jste vítěz. Najednou stojíte na vrcholu schodů a shora se k vám snáší anděl a nasazuje vám myrtový věnec. JSTE VÍTĚZ. A neustále si opakujte: "Jsem vítěz, jsem vítěz, jsem vítěz."

Jestliže máte dostatek prostoru a klidu, klidně si to opakujte nahlas. Můžete si to zazpívat. Vytvořte si vlastní mantru. Můžete klidně na hudbu nějaké písničky, kterou znáte. V příštích dnech si tuto mantru můžete zpívat, kdykoliv budete mít volno. Třeba při domácích pracech. Při vaření se vaše rodina bude usmívat, když si bude prozpěvovat, že jste vítěz, ale smích je přejde, až uvidí, jak fungují věty, když je prožíváte, když si je zpíváte. Až všichni uvidí vaše úspěchy, budou si své vytvořené mantry prozpěvovat také. Vždy když budete provádět rituál, měli byste prožívat nádherný pocit. Pocit splněného přání. Vaše nevědomá úroveň, zaregistruje to, že chcete vyhrát, že chcete na něco dosáhnout a že se chcete stát vítězem. Musíte ale také své nevědomé úrovni dát informace prostřednictvím vašich pocitů, jak by to mělo vypadat a co byste chtěli cítit tehdy, až dosáhnete na svůj cíl. Buďte v této situaci tak dlouho, jak dlouho vám to bude příjemné. Až se vrátíte zpátky do prostoru, napište si první krok, který uděláte ke svému cíli. Každý den potom 21 dní opakujte první krok. Nepřerušujte to. Po 21 dnech si udělejte meditaci znova. Uvidíte, že ve vašich představách už bude zase více prvků, a naplánujte si další krok. Přidejte další krok. A opět 21 dní sami sebe hlídejte, jestli jste každý den udělali dva kroky, které vás vedou k vašemu cíli. Ten cíl mějte na paměti ráno po probuzení a večer před spaním. A co se stane? Stane se zázrak a vy budete jeho součástí. Neustále si opakujte v každé volné chvíli:

„Jsem vítěz. Jsem vítěz.
Vítězství a úspěch to jsem já.
Prožívám to, co každý vítěz zná.
Prožívám úžasné opojení.
Síla je ve mně, jen ve mně, jinde není."

Osudové rozhodnutí, zásadní změna. Stěhování. Životní projekt

Ve dnech kdy probíhá novoluní, nebo úplněk ve Vodnáři se můžeme těšit na různá překvapení. Doba Vodnáře přinese mnohým lidem překvapení a postaví je před situaci, že se budou muset rychle rozhodnout. Je potřeba si uvědomit, že do života často přicházejí zlomové okamžiky. Chce se po nás, abychom se rychle rozhodli pro změnu ve svém životě. To jsou přesně ty chvíle, kdy člověk stojí na životní křižovatce a podle toho, jak se rozhodne, ovlivní svůj život na mnoho let. Často se takové situace objevují právě v období, kdy je ve hře Uran, anebo vodnářské energie. Pod vlivem těchto energií by se člověk mohl stěhovat, cestovat, anebo si vytvořit svůj životní projekt. Člověk se má naučit, že nic není nemožné a že všechno jde, když se chce. Vždy je důležité si uvědomit, že energie novoluní, ale také úplňku neúčinkují pouze v ten jeden den, ale několik dnů před a několik dnů poté. Proto doporučuji všem, aby si během těchto dnů všímali svých nápadů a myšlenek. Je třeba si uvědomit, že všechny i ty nejbláznivější vynálezy byly nejdříve myšlenkou, které nikdo nevěřil. Ale když se najde ten správný člověk, který jde za svým cílem, který ví, co chce a věří, že toho dosáhne, dějí se zázraky. A právě v tomto období si můžete i vy sami do života nějaký zázrak přivolat. Uvědomte si, po čem toužíte a co se vám zdá nemožné? Podle svého přání si vyberte barvu svíčky. Červenou svíčku v případě, že se bude jednat o ochranu, vášeň, nebo zvýšenou fyzickou energii. Růžovou svíčku si zapalte, když budete toužit po lásce, anebo se budete chtít vdát. Jestliže si potřebujete zvýšit přísun energie, udělat zkoušky, nebo zlepšit paměť, zapalte si oranžovou svíčku. Žlutá svíčka slouží k rituálům, kdy pracujete s komunikací, kdy potřebujete zářit, svítit, vyniknout. Jestliže si budete chtít přitáhnout peníze, nebo jiný druh hojnosti, zapalte si zelenou svíčku. Peníze ale raději v období Vodnáře nepřivolávejte. Vodnářské energie mají problém finance udržet. Čest výjimkám. Modré svíce jsou na meditaci, uklidnění navození lepšího spánku a celkové pohody. Bílá svíce znamená čistotu a něhu. Bílé svíce se zapalují při očistných rituálech. Jestliže chcete potřít, zlikvidovat negativní energie, zapudit černé bytosti. Zapalte černou svíčku. A jestliže budete dělat rituál, který se týká nějakého zvířátka, zapalte na jeho ochranu hnědou svíčku. Na novoluní, nebo úplněk ve Vodnáři si můžete vybrat téma, které nejvíce potřebujete vyřešit. Pusťte si hudbu, zapalte si svíci a neustále opakujte:

„Život je zázrak, já z něho piji, v nádherném světě já nyní žiji.
Volám po zázraku a ten se stane, za to ti děkuji, můj milý pane.
Tak jest tak se stane."

A při těchto slovech si vizualizujte to, čeho byste chtěli dosáhnout. Jakmile dokončíte rituál, otevřete si oči. Vezměte si papír a tužku a napište si svůj sen jako, že právě probíhá. Právě teď a tady prožíváte to, o čem sníte. Pište! Právě teď. Je jedno kolik si toho o svém snu napíšete. Důležité je, abyste prostřednictvím autosugesce své duši „napovídali", že něco, co ještě není pravda, už pravdou je. Abyste ji řekli, jak to má vypadat, abyste jí předvedli obrazovou techniku. Abyste ji ukázali, co chcete u dané situace cítit. A proto je vhodné, aby se každý rituál, který budete kdykoli dělat, skládal z meditace, kde si ujasníte ve své fantazii, jak má vypadat váš cíl. A potom také z psané formy. Napíšete si to, o čem sníte. Co je psáno, to je dáno. Když totiž píšete, tak jste donuceni se soustředit a myšlenky vám neutíkají. Je to nejlepší forma, jak soustředěně pracovat na svém snu. To co napíšete, si někam vyvěste. Ať si to můžete pročítat. A pravidelně si doplňujte další a další nápady, které vám budou chodit. Svůj příběh můžete neustále rozvíjet k větší a větší dokonalosti. Nezapomeňte, že jakmile začnete pracovat na něčem, po čem toužíte, musíte reagovat pružně na všechny situace, které vám potom život nabídne. Jakmile si totiž začnete něco přát, může to přijít v jakékoli formě a bude to po vás chtít pružné reakce. A tak je potřeba si zvyknout, že život je změna a že každá změna je sice komplikace, ale přináší nové zážitky, nové lidi, nová místa, nové příležitosti.

Magie stromů

Když probíhá úplněk nebo novoluní ve Vodnáři, můžete si udělat rituál na cestu. Fyzickou cestu, nebo změnu životní cesty. Můžete si také udělat rituál na bezpečí na cestách. Jakou byste chtěli v životě podniknout cestu? Jak byste mohli do této cesty vkloubit situace, které vám pomohou vytvořit novou práci, dostat nový nápad, nebo snad budete chtít podnikat na cestách? Ale i změna životní cesty chce velkou odvahu. Jestliže ve vašem životě skončí nějaká situace, tak to nedramatizujte a udělejte si rituál na nový cíl. Na novou životní cestu, musíte vědět, co chcete, kam chcete jít a čím chcete být. Čím konkrétnější představu budete mít, tím lépe pro vás. Měli byste použít zelenou svíčku a obklopit se zelenou barvou. Tento rituál je vhodný dělat v přírodě, protože tam je zelené barvy hodně. Ti z vás, kteří mají štěstí a najdou ve svém okolí vrbu, tak mohou udělat rituál u vrby. Takový rituál bude mít největší sílu. Tam samozřejmě svíce používat nemusíte. Vytvoření toho správného okolí je na vás. Zavřete si oči a představte si svůj cíl. Čím konkrétněji si ho představíte, tím lépe. Když budete vědět, čeho chcete dosáhnout, tak si stanovte kroky, které musíte podniknout, abyste dosáhli na svůj cíl. Ty kroky si zapište a dejte si je doma na nějaké viditelné místo. Každý den si pročítejte věci, které musíte udělat. Ti, kteří si budou dělat rituál u vrby, mohou si na větvičkách udělat uzlíky. Kolik kroků k cíli, tolik uzlíků. Potom budete chodit uzlíky rozvazovat. Až na větvičkách vrby nebude žádný uzlík, dosáhli jste svého cíle.

"Já svůj konkrétní cíl mám a všechno pro něj udělám.
Mám dostatek energie. Dobře se mi dobře žije.
Na svůj cíl já dosáhnu, do konce to dotáhnu.
Děkuji."

Jestliže máte to štěstí a můžete používat energii vrby, podtrhne to vaše kouzlo. Zavažte uzlík a něco si přejte. Potom choďte občas s vrbou pokecat a řekněte ji, zda se vaše přání plní a jak. Když budete mít pocit, že se nic neděje, opakujte své představy a své touhy ještě intenzivněji. Ráno se svým cílem vstávejte, večer s ním usínejte. Večer když budete usínat, představujte si, jak jste prožili den. V představách už by měl být zahrnut váš cíl, váš sen, jako skutečnost, která probíhá.
Kdo nemá ve svém okolí vrbu, muže si vybrat jakýkoli strom. Stromy jsou mobily do nebe a já velice častou používám jejich lásku a jejich energii k žádání toho, po čem toužím. Přistupte ke stromu a pohlaďte jeho kůru. Poproste ho s úctou a pokorou o jeho energii. Ne každý strom se bude líbit vám a ne každému stromu se budete líbit vy. To poznáte. Řekne vám to nitro a váš vyvolený strom vám pošeptá slova lásky. To se nemusíte bát. Jakmile přistoupíte ke stromu, obejměte ho a přitlačte na něj svou hruď. Až ucítíte nádhernou proudící energii, kterou si budete vzájemně vyměňovat, zavřete oči a vizualizujte si svůj sen. Jako, že probíhá, že ho prožíváte, že je vaší skutečností. Už jsem říkala, že stromy jsou mobily do nebe. A tam někde nahoře je síla, která vám pomáhá. Je to bůh? Jsou to andělé? Je to nekonečný vesmír? Je na vás, jak si tu obrovskou a mocnou sílu pojmenujete. Je tam a je připravena s vámi spolupracovat na vašem životě.

Magie vody, moře, magie cest

Ti z vás, kteří milujete moře tak jako já, si můžete udělat rituál u moře. A ten kdo nejezdí k moři, může si udělat rituál doma u rybníka, nebo u řeky. Záleží na vás. A ten, kdo nemá vodu v blízkosti, udělá si cvičení pouze mentálně. Toto je rituál, který se dělá u moře. Kdo není u vody, můžete si udělat jen tu mentální část. Protože miluji moře, tak si udělám rituál na moře. O moři sním často a mám ho také jako místo svého duchovního uvolnění. Ke každému rituálu si vyberte specifickou hudbu. Nezapomeňte, že byste hudbu k jednotlivým rituálům neměli měnit. Když začnete dělat rituál na jakékoli své přání, vždy mějte stejnou hudbu. Je to proto, že až si rituál zajedete, až vám vleze pod kůži, tak potom vám bude stačit kdykoli a kdekoli během dne pustit si hudbu. Hudba spustí plnění vašeho přání kdykoli a kdekoli, ale musí být stejná. Jen si vzpomeňte. Když jste byli zamilovaní a tančili jste se svým miláčkem v náručí. Hrála hudba. A i kdyby vám bylo 70 let, a uslyšíte stejnou hudbu, vždy se vám vybaví ta situace, která pro vás tolik znamenala. Proto je potřeba u každého rituálu používat jednu a tu samou skladbu, Když zazní, kdykoli zazní, vaše nevědomí na ní zareaguje a rozjede se rituál. Takže jestli budete někde u moře, nebo u vody sedněte si a vezměte si do ruky něco, co voda vyplavila. Mušličku, kamínek, klacíček. Zavřete si oči a představte si sami sebe, jak stojíte na břehu moře. Vlnky omývají vaše končetiny a vy se díváte na nádhernou magickou energii moře.

„Moře krásné, moře širé, saháš daleko, saháš míle.
Tvé vlnky hladí nohy mé, jsi krásné moře, tajemné.
Prosím té, prosím, splň mé přáni
a odstraň ze života vše, co splnéění těch přáni bráni."

Když si několikrát za sebou odříkáte tuto mořskou formulku, sedněte si na břehu moře, vytáhněte si papír a mentálně si představujte, jak píšete své přání. Jak ho píšete, co tam píšete. Své přání pište, představujte si ho. Vnímejte to štěstí, když prožíváte situaci, po které toužíte. V tomto stavu rozkoše se nacházejte tak dlouho, jak vám to bude příjemné. Čas tady nehraje žádnou roli. Můžete si občas zopakovat magickou formulku:

„Moře krásné, moře širé, saháš daleko, saháš míle.
Tvé vlnky hladí nohy mé, jsi krásné moře, tajemné.
Prosím té, prosím, splň mé přáni
a odstraň ze života vše, co splnění těch přáni bráni."

Až budete cítit, že je ten pravý čas, podívejte se, vedle vás leží modrá láhev. Barva je na vás. Jak to budete cítit. Svůj papír, na který jste napsali svá přání, vložte do láhve. Láhev vezměte a vhoďte do moře, kdo není u vody, může zakopat do země. Láhev vhoďte do vody a dívejte se za ní, jak mizí. Představujte si, jak se vaše přání plní, jak právě nyní probíhá. Představujte si, že to po čem toužíte, je skutečnost. Že už to je právě teď a právě tady. Pociťujte štěstí z toho, že se vám splnilo, to co jste si představovali. Je to úžasné, nádherné, perfektní, senzační, jak se vám to krásné povedlo. Jak jste to dokázali. Je to úžasné. Až vám láhev zmizí z dohledu, postupně se vraťte do skutečného světa. Jakmile otevřete oči, mělo by vám být krásně. Jestliže jste u moře, nebo jinde u vody, tak hoďte předmět, který jste drželi v ruce do vody a poděkujte za splněné přání. Sedněte si a napište si na skutečný papír, jaké bylo vaše přání. Vše pište v přítomném čase a poděkujte za to, že to probíhá.

Rituál na bezpečnou cestu

Znáte ten pocit, když někam jedete a máte strach, abyste dobře dojeli nebo dobře doletěli? Víte, že by se nemělo nic stát, vždyť tolik lidí neustále cestuje, nebo létá sem a tam. I přesto máte obavy, které vám znepříjemňují to, že se těšíte na dovolenou. Na tento stav existují jednoduché, ale velmi účinné rituály. Každé ráno, každý večer před spaním si představujte, jak nasedáte do letadla, auta, nebo vlaku. Jedno v čem budete cestovat. Představujte si, jak se usadíte, jak máte pohodlné sedadlo, jak vám je krásně. Když se usadíte, pošlete očistnou energii do dopravního prostředku, ve kterém sedíte. Pošlete energii všem pasažérům, kdo věří na anděly, tak je pošlete, ať zkontrolují, zda je vše v pořádku. Představujte si, jak startujete, jak vám je krásně a jak se výborně cítíte. Posílejte energie všem pasažérům, protože některé nehody mohou vznikat tím, že se nakumuluje určitý druh energie a Karmy na jednom místě. Představujte si, jak jste bezpečně přistáli, jak s radostí vystupujete, jak máte v pořádku zavazadla. Stejné mentální cvičení si dělejte na svůj odlet. Když budete pracovat na tomto rituálu, tak můžete v ruce držet křišťál a ten si sebou vezměte na cesty. Na krku v kapse v peněžence, kdekoli ho můžete mít. Čím častěji si budete dělat tento rituál, tím bezpečněji se budete cítit. A až přijde den vaší cesty, budete překvapeni. Buď se nebudete trápit vůbec, anebo ve vás budou jen minimální obavy. Šťastnou cestu, a nezapomeňte, že nejlepší je plánovat daleké cesty v době, kdy probíhá novoluní, nebo úplněk ve znamení Vodnáře. Vodnářské energie přejí cestám do zahraničí, přejí setkávání se v cizině, s cizincem. Vše co se týká dálek, můžete začít řešit pod vlivem těchto energií. A je vhodné si v tomto období koupit letenku, naplánovat cestu, anebo přímo odletět. Jestli máte někoho, kdo žije v cizině, tak se mu pod vlivem těchto energií ozvěte. A často se stává, že někdo ozve právě vám.

Vrátit se opět k moři

Miluji moře, nemusím se koupat, stačí mi pohled na hladinu, na vlny, na nádherné obzory, východy a západy slunce. Miluji, když jedu na lodi na výlet a vidím, jak dovádějí delfíni na mořské hladině. Miluji tu nádheru a jsem šťastná, že se občas dostanu na místo, kde je mořská hladina, kde se nebe ponořuje do té krásné mořské nádhery. Daleké obzory, obrovská síla, zkrátka magie moře pro mě znamená třeba půl dne prosedět na břehu a koukat, přemýšlet a meditovat. 

Některé sny se plní, jiné ne. Na některých člověk pracuje intenzivně a na některých jen tak, občas. Musíte si všichni uvědomit, že když máte nějakou touhu a tlačíte na to, aby se vám splnila, splní se. Jenže? Bude to po vás také něco chtít. Třeba odloučit se od rodiny. Nebo od svého bydlení, a proto pořád a všem opakuji, dávejte si pozor na to, co si přejete. Pozor na splněná přání. Nezapomeňte si u žádného přání říct:

„Přeji si vše jen, když to je v souladu s božím plánem.
nebo
Přeji si jen, když je to v souladu s mou cestou."

Víte, kolikrát si přejete něco, nebo toužíte po někom, kdo tady pro vás vůbec není přepraven? Přání se vám splní, i toho člověka můžete získat, ale musíte být připraveni na to, že zaplatíte. Život vám vystaví účet. A tak všechny rituály dělejte opatrně a s rozmyslem.

Když jste u moře, nebo na jakémkoli místě a toužíte se tam vrátit, vezměte minci, kterou jste nosili v peněžence. Stoupněte si zády k moři a hoďte minci do vody za sebe a přejte si, abyste se opět vrátili.
Místo po kterém toužíte, nebo jemu podobné si můžete i doma vizualizovat ve svých snech. Můžete si tam i prostřednictvím fantazie zaletět.
Já si občas pustím hudbu, zavřu oči a vidím a vnímám sama sebe, jak letím prostorem. Jak se vznáším a jak dosedám lehce na místo, které miluji. Vidím sama sebe, jak chodím po mořské pláži, jak vidím krásný obzor a cítím se nádherně. Zkuste si také tak občas cestovat ve své fantazii. Jestli toužíte se někam podívat. Ten krásný pocit stojí za to.

Zdroj: Kniha rituálů - Martina Boháčová a jiné

« Rituály - novoluní a úplněk ve znamení KozorohaRituály - novoluní a úplněk ve znamení Ryb »