Archanděl Zadkiel - znamení Blíženec

Archanděla Zadkiela můžete zavolat v následujících situacích, bez ohledu na to, jaké je vaše znamení:

*  Když chcete někomu odpustit.
*  Když si chcete zapamatovat něčí jméno.
*  Když děláte nějaké zkoušky a potřebujete si zapamatovat důležité údaje.
*  Když musíte napsat důležitý e-mail nebo dopis.
*  Když potřebujete začít velmi důležitou konverzaci.
*  Abyste získali důvěru.
*  Když se snažíte někoho něco naučit.
*  Když se pouštíte do důležitého vyhledávání.
*  Když se chytáte pronést přednášku nebo proslov.
*  Abyste se rozvzpomněli na svou pravou duchovní podstatu.
*  Když se potřebujete přeorientovat z negativního myšlení na pozitivní.
*  Když chcete opustit nezdravý vyčerpávající vztah.
*  Když jednáte příliš hlavou, a ne srdcem.
*  Když cítíte nějaký citový blok.
*  Když musíte řešit složitou ošemetnou záležitost.
*  Když se potřebujete rozveselit, rozjasnit, rozzářit.
*  Když vás někdo ostře zkritizoval a vy nevíte, jak odpovědět.
*  Při potřebě vyléčit zášť.
*  Když si chcete vzpomenout, kam jste něco dali.
*  Abyste zostřili svůj věštecký sluch.

Na první pohled se zdá, jako by archanděl Zadkiel, který vládne od 22. května - 21. června ve znamení Blíženců - vzdušné znamení - tvořili prazvláštní pár. Zadkiel je archandělem soucitu a odpuštění, zatímco Blíženci jsou astrologickým znamením flirtu! Zadkiel přináší odpuštění, které vychází ze srdce. Blíženci jsou spojováni s intelektem, myslí a výmluvností. Na vzdory jejich očividným rozdílům Zadkiel a Blíženci spolupracují velmi dobře, neboť Zadkiel propůjčuje Blížencům životní podporu a pomoc.

Dříve, než se pustíme do hlubokého rozboru této dvojice, ukažme si některé lehčí aspekty jejich spojení. Zadkiel je znám jako archanděl paměti. Znamení Blíženců je uznáváno jako učitel a žák. Je řečeno, že Zadkiel nám může připomenout jak vědění čerpané z praxe, tak vědění esoterické. Pokud máte hodně Blíženců ve svém horoskopu /to znamená buď je to vaše sluneční nebo měsíční znamení, nebo máte v Blížencích ascendent/, je dost pravděpodobné, že se celý život budete učit, budete studovat a zkoumat. Pamatujte, že Zadkiel je tu, aby vám pomáhal. Žádejte ho o pomoc jak v osobních záležitostech a projektech, tak i v soukromém životě.

Máte-li děti, učte je již od útlého věku obracet se na Zadkiela. Nezáleží na tom, jaké je jejich znamení. Jakožto archanděl paměti jim pomůže pamatovat si snadno látku probíranou ve škole, a tak pro ně bude škola se svými zkouškami daleko snazší. Potřeba dobré paměti však přesahuje rámec studií. Co například ty chvíle, kdy máte mít prezentaci v práci /velmi pravděpodobně právě pro Blížence, jejichž vládnoucí planetou je komunikativní Merkur/. Budete-li mít po boku Zadkiela, který vám bude připomínat všechny důležité body vaší přednášky, bude to stokrát lehčí, než když budete muset neustále nahlížet do svých poznámek.

Kdekoliv máte Blížence/Zadkiela silné ve svém horoskopu /Slunce, Měsíc či ascendent/, je to vždy oblast, kde vaše myšlenky plynou volně a snadno a kde se rodí nápady.

Další předností Blíženců, a tedy všech, u koho jsou silně přítomní v jejich horoskopu, je velmi snadné získávání přátel a silný vliv, jaký mají na lidi díky svému šarmu. Pamatují si, o čem jste při minulém setkáni mluvili a co vám řekli, pamatují si vaše jméno, vědí i jak se jmenují vaše děti a také například kde jste strávili minulé prázdniny.

Jestli máte ten klasický problém zapamatovat si jména, požádejte archanděla Zadkiela o pomoc. Zadkiel a Blíženci jsou opravdu skvělý tým, když se jedná o komunikaci. Proto je tolik Blíženců tak oblíbených a taktéž jsou známí jako ti, kteří nejvíc ze všech znamení flirtují.

Další věc týkající se archanděla Zadkiela je jeho schopnost pomoci nám zanechat negativity a začít přemýšlet pozitivně. Pokud se nacházíte v začarovaném kruhu strachu, volejte jej na pomoc. My všichni se samozřejmě musíme potýkat s emocemi a nikdo zde nechce nastínit, že byste měli vaše starosti přehlížet a neřešit. Avšak zabýváte-li se až příliš svou bolestivou minulostí nebo si například malujete ten nejhorší možný scénář vaší budoucnosti, zavolejte a Zadkiela, aby zakročil a vnesl čerstvý vzduch do vaší knihovny vzpomínek. Myšlenky na krásné zážitky a světlé aspekty života jsou tou nejrychlejší cestou, jak pozitivně nastartovat zákon přitažlivosti. Zadkiel navíc mocně podporuje otevřenost mysli, podobně Blíženci nutně potřebují myšlenky sdílet. Rádi čtou, píší a mluví. Jestliže se vám však někdy zdá obtížné být tolerantní vůči někomu, kdo je úplně jiný než vy zavolejte na pomoc archanděla Zadkiela, aby vám pomohl otevřít vaši mysl něčemu novému. Pamatujte, každý je svým způsobem naším učitelem.

Je velice zajímavé, že Zadkiel je spojován s odpuštěním. Vzdušnost Blížence někdy svádí k přehnaně racionálnímu jednání, když zapomene na své srdce. Zavolejte tedy na pomoc Zadkiela, když potřebujete propojit strnulé logické myšlení se srdcem soucitu. To je obzvláště důležité v případě, když vám někdo ublížil a vy mu potřebujete odpustit. I kdyby bylo vaše srdce zablokované, Zadkiel vám láskyplně připomene, že chybovat je lidské, ale odpouštět božské. Možná vám na první pohled není jasné, proč byste měli odpouštět někomu, kdo vám uškodil, pokud však chcete jednat moudře, odpuštění je to nejlepší, co můžete udělat. Blíženci obyčejně nechovají vůči nikomu žádnou zášť, ale někdy se stává, že letí životem tak rychle, že nemají čas zabývat se vším, a tak se prostě zbaví všech lidí, kteří jim vadí a trápí je. Zadkiel vám připomene, že je daleko lepší pracovat na vyřešení problému ve vztahu než jednoduše dělat, jako by se nic nestalo a hledat si k sobě někoho nového.

Slunce v Blížencích

Blíženci v sobě mají něco skvostného a dokážou to předat všemu, čeho se dotknou. Jiná znamení se zamotávají do složitosti vlastního myšlení a chybí jim odvaha jednat. Blíženci oproti tomu mívají jen málokdy problém jít vpřed. Ne že by neměli hluboké city, ale snáze než ostatní s nimi dokážou pracovat. Jsou totiž mentálně velmi pružní a ohební. To je právě důvod, proč jsou ostatními tak často odsuzováni jako povrchní. Blíženci, ignorujte tuto kritiku a neopodstatněné soudy. Ostatní možná jen žárlí na vaši schopnost rychle a snadno věci promyslet, vypořádat se s nimi a jít dál.

Archanděl Zadkiel pracuje skvěle s vaší energií, protože vám pomáhá pohnout se vpřed a nechat za sebou bolest minulosti a také udržuje věci lehké. Jít dál neznamená dělat, jako by se nic nestalo. Jedná se spíše o zpracování problému a uvolnění se skrze odpuštění, když je to nutné, pomůže vám vždycky.

Obdivuhodní Blíženci mají k hněvu ze všech znamení nejdále. To do sebe samozřejmě skvěle zapadá se Zadkielovou energií odpuštění. Pokud se nacházíte v situaci, kdy se trápíte urážkou, kterou vám někdo uštědřil, zavolejte Zadkiela. Podrží vás, abyste mohli nechat vztek stranou a vyšli opět vpřed s radostným elánem. Jste-li Blíženci, jste jedni z nejpřizpůsobivějších znamení, protože se nenecháváte zastavit minulostí. Neočekávejte však, že to dokážete dokonale a vždycky. Ne všechno se dá úplně opustit. Jen málokdo je toho schopen. Někteří si myslí, že my lidé nejdříve musíme prožít kolaps, abychom došli pochopení a mohli jít s novým poznatkem zase dál. Vy ale víte, že je to jinak. Zadkiel vás bude podporovat a pomáhat vám udržet vaše skvělé vlastnosti. Také vám pomůže být něžnější vůči sobě samým.

Je to zvláštní věc, ale hodně Blíženců se omlouvá za své znamení. Řekněme to zde jasně: „Nemáte se vůbec za co se omlouvat! Být Blížencem je úžasná věc, a jestli nejste spokojení s některými jeho aspekty, pracujte na nich a poproste Zadkiela, aby je prozářil svým soucitem. Pomůže vám uvidět v sobě to božské a duchovní."

Měsíc v Blížencích

Jestliže Blíženci řídí váš Měsíc, tak potřebujete komunikovat. Někteří lidé se rádi zavírají do své ulity, ale vy to rozhodně nejste. Jdete vstříc světu a mluvíte s lidmi: s přáteli, s rodinou, s kolegy, s cizinci, které během dne potkáte, v rádiu, s lidmi na Twitteru či na facebooku, které jste ještě nepotkali.

A jestli jste vzácný ostýchavý Měsíc/Blíženec, alespoň rádi píšete nebo jste knihomol a rádi čtete. Stejně se i tito stydliví měsíční Blíženci otevírají přátelům i cizím lidem na internetu, kde mohou něco sdělit bez toho, že by se museli obávat přímého kontaktu. Jak Blíženci, tak i Zadkiel mívají společné mentální procesy. Dokud máte nějakou myšlenkovou stimulaci, jste přinejmenším na pul cesty ke štěstí.

Uvědomte si, že Měsíc řídí vaše emoce a Blíženci jsou proměnlivým znamením. A tak až se budete cítit v depresi, nebojte se, nebude to na dlouho. Když vám někdo ublíží, rychle mu odpustíte a brzy zapomenete. Je to částečně i díky energii soucitu a odpuštění Zadkiela. Když se cítíte pod psa, zavolejte ho na pomoc, a znovu uvidíte světlo ve své budoucnosti. Někdy vede Zadkiel Blížence tak, že jim přivede pomocníka. To může být přítel nebo i poradce. Jakmile jste jednou požádali Zadkiela o pomoc, mějte uši i oči otevřené, abyste viděli směr, kterým vás vede. Někdy budete mít nutkání přečíst si něco na internetu, jindy zase podívat se do nějaké knížky, a najednou objevíte něco, co vám pomůže zvládnout danou situaci.

Mít Měsíc v Blížencích znamená, že i váš milostný život uhání vpřed, nestojí na místě. Více než cokoliv toužíte po romantické lásce a po partnerovi, který by vás přitahoval intelektuálně. Hledáte si partnera, se kterým můžete mluvit o všem a který umí naslouchat. Zadkiel vám pomůže se všemi vašimi vztahy, ale hlavně vás bude podporovat, abyste se, jak čas plyne a vy procházíte životem, dokázali vcítit do druhých a soucítit s nimi.

Merkur v Blížencích

Jste výřeční? Většina lidí s Merkurem v Blížencích dokáže mluvit tak rychle, že skoro nemá čas se nadechnout. Merkur je planetou komunikace a Blíženci milují konverzaci. Dejte tyto dva dohromady, a pokud nevznikne mluvící stroj, dozajista dostanete alespoň psací stroj, nebo myslící. Pokud čtete tyto řádky, máte Merkur v Blížencích, ale vůbec vám nepřipadá, že hodně mluvíte, žádnou paniku. I mezi lidmi s Merkurem v Blížencích jsou lidé, kteří mají ve zbytku horoskopu i jiné aspekty, které způsobují, že nemluví pořád. I tito jedinci však mají tendenci vynikat, když přijde na komunikaci. Například jsou skvělými mluvčími nebo jsou výteční v psaní proslovů, hodnocení či kritik.

Ať už se bude tato kombinace projevovat jakýmkoliv způsobem, vždy dává člověku skvělé uvažování. Pokud ji máte ve svém horoskopu, máte výbornou schopnost komunikovat a nikdo to nepřehlédne. Dokážete být nesmírně obratní a výmluvní. Nebo také prostě jen povídaví. Pokud je to váš případ, i to je v pořádku, v každém případě vám byla dána velmi flexibilní mysl.

Venuše v Blížencích

Pokud máte Venuši, která je celá o lásce a blahobytu, v Blížencích, jež jsou znamením zcela o komunikaci, dozajista milujete slovní projevy a rádi čtete i píšete a pravděpodobně můžete dobře vydělat na jakékoliv z těchto předností. Lidé vás vnímají jako okouzlující a zábavné. Máte potenciál být vyhlášeným vyjednávačem.

Jste však také člověk, který sdílí na Facebooku nesmírné množství statusů, ale naštěstí jste jako vždy velmi vtipní, a tak vám to všichni rádi odpustí. Jste člověk, který telefonuje, i kdyby tou dobou měl dělat něco úplně jiného. Jestli nemáte svůj vlastní blog, zřejmé se hodné angažujete na těch, které patří druhým. Nejen, že mnoho píšete, ale i čtete to, co píší ostatní. Máte pravděpodobně úzký vztah se svým telefonem.

Vaše Venuše v Blížencích má vůdčího archanděla Zadkiela, který pomáhá žít život bez přílišného strachu a obav. Jednou z hlavních Zadkielových předností je odpuštění. Jste šťastní lidé, protože nelpíte na křivdách a bolestech minulosti. Naopak, často si říkáte: „Dnes je nový den." V těch vzácných chvílích, kdy je pro vás těžké někomu prominout, volejte na pomoc Zadkiela.

Máte-li někdy pocit, že sice máte styl, ale chybí vám opravdové vnitřní přesvědčení, ať už ve vašem pracovním nebo osobním životě, poproste Zadkiela, aby vám pomohl zpomalit a zamyslet se. Stejně tak, když si uvědomíte, že si tak trochu zahráváte s něčími city. Venuše v Blížencích vám věnovala dar kreativity a udělala z vás velmi přitažlivou osobu, která ráda vesele flirtuje. Máte mnoho důvodů, proč se radovat z toho, že jste si vybrali právě tuhle Venuši, než jste se zrodili na tento svět. Nezapomeňte, že Venuše je hlavně láska a bohatství. Budete-li mít problém v těchto sférách, Zadkiel je ten, na koho se obrátit.

Mars v Blížencích

Mars je planeta, která ukazuje, jak zvládat konflikt. Mít Mars v Blížencích znamená, že když se dostanete s někým do křížku, vaše oblíbená a osvědčená metoda, jak zvítězit, je použít váš ostrý důvtip! Blíženci jsou jako nebeská horká linka. Mars rád věci dotahuje do konce. Když máte Mars v Blížencích, pálí vám to. Svůj seznam povinností projíždíte rychle, a také máte tendenci snadno se rozčílit. Anděl na vaší straně, který vám pomáhá s vaším chytrým Marsem v Blížencích je archanděl Zadkiel, jenž přináší odpuštění. Tohle je dobrá zpráva pro chvíle, když překročíte Marsovu hranici. V Blížencích se Mars rád předvádí až chvástá. I když je velice vzrušující. Jste odvážní a často se pouštíte na cestu, na kterou se druzí neodvažují. Pokládáte tvrdé, ožehavé zásadní otázky. Říkáte nahlas věci, které si všichni myslí, ale nikdo se neodvažuje je vyslovit. Krátce řečeno, někdy to umíte lidem „dobře vpálit"!

Dostanete-li se někdy do potíží kvůli tomu, co jste ukvapeně řekli nebo napsali, aniž byste to předem promysleli, požádejte Zadkiela, aby vám pomohl se z toho dostat. Podobně, když jdete na významné setkání, kde nebude snadné prosadit si svou a kde bude velmi důležité a ve vašem zájmu zůstat klidní, dříve než uvolníte uzdu své výřečnosti, požádejte Zadkiela, aby stál při vás a přiměl vás napočítat do deseti, než promluvíte. Nemějte strach. Mít Mars v Blížencích není špatné. Být vpředu je skvělá věc, a to jste přesně vy. Avšak když víte, že máte tendenci zacházet až příliš daleko, mluvit se Zadkielem o tom, jak držet svůj temperament na uzdě, je nejlepší, co můžete udělat jak pro sebe, tak pro druhé.

Co se týče sexuality /neboť Mars představuje i tuto stránku/, vaší erotogenní zónou je mozek. Toužíte po partnerovi, se kterým byste byli spojeni mentálně.

Ascendent v Blížencích

Lidé s ascendentem v Blížencích jsou skvělí řečníci milující komunikaci. V jejich přítomnosti nikdy nezavládne trapné ticho. Jakmile se s někým cítíte uvolněně, s největší pravděpodobností jste to vy, kdo udržuje konverzaci.

Někteří lidé vás možná budou obviňovat z povrchnosti. Říkají, že když si s někým povídáte na večírku, pokradmo se mu díváte přes rameno, jestli neuvidíte někoho zajímavějšího, s kým si povídat. Jestli vás něco takového trápí, možná je na tom zrníčko pravdy. Zkuste se podívat, jestli můžete na této stránce vaší osobnosti zapracovat.

Když se o tom poprvé doslechnou, nejsou lidé s ascendentem v Blížencích většinou s touto kombinací spokojeni. Vždyť právě ascendent vypovídá o tom, jak nás lidé vidí na první pohled, a my bychom byli možná radši, aby nás vnímali jinak.

Jak zde působí Zadkiel? Přináší vám vznešenost soucitu a odpuštění, díky nimž vnáší opravdovost a hloubku do vašeho ascendentu. Lidé vás pak už nevidí jako povrchní. Ascendent je jako maska před publikem. Reputace člověka, který rád klevetí, se změní v toho, kdo dokáže promluvit v nepříjemných situacích dusivého ticha. Vy jste ti, kteří dokážou najít konstruktivní řešení, kdy si každý přijde na své, i kdyby musel udělat kompromis. To je skvostný dar, o kterém byste měli vědět, obzvláště pokud jste měli pocit, že tohle není zrovna nejšťastnější ascendent.

Zadkiel muže také otevřít vaše uši hlasům shůry, pokud tomu nejste uzavření. Děje se to tak, že slyšíte hlas jakoby odnikud nebo odkudsi zevnitř, který je odrazem ducha. Nebo někdo něco pronese ve vašem okolí, co je jako blesk z nebe, a vy víte, že je to vzkaz pro vás, se kterým vaše duše Blíženci mají blízko k intuici. Je to dar, který stojí za to rozvíjet. Muže vám být prospěšný jak v osobním životě, tak na pracovišti. Blíženci se zajímají o nadpřirozené schopnosti.

Zdroj: Andělská astrologie

« Archanděl Chamuel - znamení BýkArchanděl Gabriel - znamení Rak »