Archanděl Gabriel - znamení Rak

Archanděla Gabriela můžete zavolat v následujících situacích, bez ohledu na to, jaké je vaše znamení:

*  Když řešíte problém s rodiči.
*  Abyste dobře vychovávali své děti.
*  Pokud toužíte založit rodinu vlastní.
*  Když se vám nedaří otěhotnět.
*  Když chcete něco pro svou rodinu, jako třeba lepší bydlení nebo jet na prázdniny.
*  Když hodláte učinit velké důležité oznámení.
*  Když chcete, aby byla vydaná vaše kniha.
*  Když musíte napsat důležitý dokument.
*  Když se chcete cítit šťastnější ve svém domově.
*  Když zabydlujete pokojíček svých dětí nebo v něm děláte výzdobu.
*  Když potřebujete překonat neustálé odkládání svých priorit.
*  Když máte problém koupit nebo prodat svůj dům.
*  Když potřebujete více času pro sebe.
*  Když všechen čas, který máte, trávíte tím, že se staráte o někoho jiného.
*  Když v sobě toužíte znovu najít vnitřní dítě a znovu si užívat života.
*  Když jste umělecky založení a chcete se ve své kreativitě zlepšovat.
*  Když se chcete svým uměním živit.
*  Když potřebujete pomoct s procesem adopce.
*  Když potřebujete získat důvěru a sebevědomí při velkých životních změnách.
*  Když chcete rozvinout blízký vztah s Ježíšem a svatou Matkou Marií.

Ti, kteří se narodili pod konstelací Raka, který vládne od 22. června - 22. července jsou známí tím, že milují svůj domov. V oblasti vašeho horoskopu, která se objevuje v souhvězdí Raka, jste ochránci, loajální, citliví a někdy náladoví. Raci si získali reputaci těch, kdo doma napečou a navaří a dokážou se s láskou a péčí postarat o svůj domov, partnera, děti i vzdálenější členy rodiny. A je tomu tak. Rak je ze všech znamení  nejvíce zaměřený na rodinu. Jsou dynamičtí a pravděpodobně stejně tak vůdčí osobnosti ve světě byznysu, jako se stanou šťastnými láskyplnými rodiči. Raci jsou úžasnou kombinací lásky a moci, proto mají jako ochránce pečujícího a mocného archanděla Gabriela.

Lidé polemizují, zda je Gabriel mužské, či ženské podstaty. V poslední době je archanděl Gabriel v křesťanské víře vnímán spíše jako mužský anděl, přestože na malbách bývá vyobrazený jako krásný ženský anděl. Je znám z biblického příběhu, kdy přišel k Marii aby jí oznámil, že "panna porodí dítě". Tento příběh zná každý, je jedním z nejznámějších příběhů z Bible. Gabriel pravil: "Marie, našla jsi přízeň u Boha, porodíš syna a dáš mu jméno Ježíš."  Není to jediný příběh, kdy se Gabriel objevuje ve spojení s narozením Krista. Je taktéž spatřen pastýři, když za nimi přijde krátce po jeho narození se šťastnou zprávou o příchodu Mesiáše, aby ho šli uvítat. Přinesl zázračnou zprávu o brzkém početí starší Alžbětě a Zachariášovi, kteří tak naplnili proroctví, když se jim narodil Jan Křtitel.

Gabriel je ze všech andělu nejvíce zaměřen na rodinu, a tak se skvěle hodí k Rakovi, toto znamení je také zaměřené na rodinu. Rak má jako vládnoucí planetu Měsíc, a ten má vliv na mateřství a domov. Jak Gabriel, tak Rak jsou spojováni s těhotenstvím a péčí o děti. Gabriel vede doufající páry k početí. A kdokoliv, kdo dítě/děti má, učí se být dobrým rodičem a prochází starostmi i radostmi spojenými s rodičovstvím, může počítat s pomocí archanděla Gabriela. Pomáhá všem, kteří o to žádají.

Rak i Gabriel jsou velmi milou oblažující kombinací. Jestli máte nějaké přátele Raky, víte, jak jsou starostliví a pečující. Archanděl Gabriel bývá spojován hlavně s malými dětmi až do školního věku, a pak za ně přebírají zodpovědnost Metatron a Uriel. Máte-li malé děti, žádejte o pomoc archanděla Gabriela, a až půjdou do školy, nastane doba, kdy jejich péči převezmou Metatron a Uriel, na které se v té době můžete obracet, až budou vaše děti dospívat. Gabriel pomáhá i adoptovaným dětem. Jestli chcete adoptovat dítě nebo jste to již učinili, pamatujte, že můžete žádat o pomoc archanděla Gabriela. Bude stát při vás při obtížném procesu adopce, ale i po něm. Gabriel pomáhá rodičům využít veškerý svůj potenciál při výchově svých potomků.

Oba, jak Rak, tak archanděl Gabriel, kladou důraz na něhu. Představte si matku kojící své maličké dítě, a to je právě ta něha, o které mluvíme. Ve vztazích však někdy Rak potřebuje až příliš mnoho pozornosti a lásky a může být na druhých sveřepě závislý. Archanděl Gabriel je tu pro nás, když se chceme napojit na své vnitřní dítě, což je prospěšné pro jakékoliv znamení. Jestli přespříliš pracujete nebo máte moc starostí, Gabriel vám pomůže na chvíli si od všeho odpočinout, uvolnit se a trochu se pobavit. Stvořitel vás přece neposlal sem na Zem, abyste se do nekonečna jen dřeli. Gabriel nám pomáhá vyvážit zodpovědnost a čas, který věnujeme sami sobě. Všichni potřebujeme mít v životě nějakou radost.

Stejně jako matka, i Gabriel nás jemně pošťuchuje vpřed na naší cestě rozvoje. Raci mají podobnou energii. Poněvadž Rak je kardinální znamení, jeho výchova vyžaduje popostrkávání, výuku a motivaci svých potomků. Dobří rodiče nepřipustí, aby se jejich dítě zmítalo v amoku, vědí, že potřebuje vedení. Gabriel může být zase vůdcem pro nás, ať jsme jakkoliv staří.

Strach z finanční nejistoty je dalším znakem znamení Raka a všech, kdo mají Raka silně zastoupeného ve svém horoskopu. Přestože mají na kontě dost peněz, mají obavy, že to nebude stačit na naplnění jejich základních potřeb. Když mají tenhle pocit nejistoty, můžou být nesmírně podráždění, náladoví a mít tendenci si stěžovat. Všichni, kdo mají ve svém horoskopu Slunce, Měsíc nebo ascendent v Raku, umí dobře peníze vydělávat i si je šetřit. Je to součástí jejich povahy. Potřebují peníze pro své milované. V podstatě tito lidé nemají nikdy dost peněz na to, aby se mohli uvolnit. Stále chtějí víc. Ne proto, že by se chtěli ukazovat, ale protože potřebují cítit finanční jistotu. Požádejte Gabriela, pokud cítíte, že máte nedostatek financí.

Gabriel je jako manažer nebo průvodce pro ty, kteří předávají poselství například skrze umění nebo psaný text. Ať už je váš talent jakýkoliv, archanděl Gabriel vám může pomoci na vaší profesní dráze. Volejte na pomoc Gabriela, aby vás vedl, jste-li umělci nebo jestli se vaše práce týká komunikace či jakéhokoliv předávání duchovního poselství.

Slunce v Raku

Každé znamení má svou planetu vládce a Rakův vládce je Měsíc. Mít Slunce v Raku znamená být řízen Měsícem. Tohle je skvělá věc, neboť to znamená, že rozhodně nejste citově zablokovaní. To je samo o sobě velmi pozitivní. Trochu méně pozitivní je občasná náladovost. Ráno vstanete se skvělou náladou a odpoledne se cítíte pod psa, abyste večer měli pocit, že všechno klape zase na jedničku. To všechno protože absorbujete energii Měsíce více než kdokoliv jiný. Měsíc například harmonizuje s Venuší /ráno/, střetává se s Plutem /odpoledne/, aby se pak dostal do harmonické polohy s Neptunem /večer/.

Znamená to snad, že jste otroky svých emocí řízených Měsícem? Až tak zlé to zase nebude. Ovšem teď, když víte, že máte na pomoc archanděla Gabriela, který je vaším slunečním průvodcem, možná se naučíte pracovat s jeho uklidňující energií. Požádejte ho, aby vám pomohl vyvážit vaše emoce. Je možné, že vás povede k ranním meditacím, k účasti na kurzech jógy nebo ke změně stravovacích návyků. Všechno, co jíme a pijeme, ovlivňuje naše psychické rozpoložení.

Archanděl Gabriel je nejstarostlivější ze všech archandělů. Když cítíte, že jste rozladění a neklidní, bude pro vás povznášející posadit se s Gabrielem a znovu nalézt rovnováhu. Poproste ho, aby vám přinesl vnitřní mír. Pamatujte si, že jméno Gabriel znamená: „Bůh je má síla." Potřebujete-li tedy více síly, poproste ho o pomoc. Raci jsou známí jako velice citliví lidé, avšak někdy také plní obav. Opřete se o Gabriela ve chvílích, kdy je toho na vás moc. Určitá část vašeho strachu také pochází z přílišné připoutanosti k vaší rodině. Staráte se někdy tak moc, až je to nepříjemné. Když se bojíte o své blízké, požádejte o pomoc, žádejte ho o vedení, jestliže už jste, nebo se chcete stát herci, umělci, tanečníky, autory nějakého díla, novináři, reportéry, zpěváky, učiteli nebo modelkami.

Měsíc v Raku

Měsíc v Raku je obrovským požehnáním. Dělá z vás jemnou a milou osobu, která se perfektně hodí k rodičovství. Jestli z jakýchkoliv důvodu děti mít nemůžete, trávit čas s dětmi ostatních členů rodiny, přátel, dělat chůvu druhým nebo i děti adoptovat je pro vás jako šité na míru. Své rodičovské vlohy byste mohli využít i v práci se zvířaty nebo s kýmkoliv, kdo potřebuje ochranu.

Váš Měsíc odhaluje, co potřebujete. S Měsícem v Raku máte potřebu pečovat o druhé, ale také aby někdo pečoval o vás. Je pro vás úplně přirozené a snadné o někoho se starat. Požádejte Gabriela, aby vám pomohl najít odpovědi na všechny vaše otázky týkající se péče o druhé. A pokud víte, že se staráte až moc, způsobem, který vytváří nezdravé pouto závislosti, což se lidem se silným račím vlivem snadno může stát, i s tím vám Gabriel rád pomůže. Součástí dobrého rodičovství je nechat své děti, nebo jiné lidi, o které se staráte vyrůst a osamostatnit se.

Kromě toho všeho Gabriel pomáhá rodičům s dětmi v širším slova smyslu. Je tu pro všechny matky a otce, ale když máte měsíc v Raku, máte ke Gabrielovi ještě blíže. Jako kdyby pro vás měl vyhrazenou speciální linku. K péči o druhé přidejte péči o sebe sama.

Merkur v Raku

Merkur je planeta, která ukazuje na to, jak mluvíme, přemýšlíme a píšeme. Rak je znamení péče, dávání i přijímání. Dejte je dohromady, a dostanete někoho, kdo mluví s ostatními velmi ohleduplně. To je božské poslání. Jak všichni dobře víme, nejde ani tak o to, co říkáme, ale hlavně o to, jak to podáváme. Když mluvíme s ostatními mile a ohleduplně, je daleko pravděpodobnější, že si získáme jejich pozornost.

Merkur v Raku má však i svou stinnou stránku. Lidé s tímto znamením bývají náladoví. Je to dáno tím, že Merkur řídí mysl a Rak je řízen Měsícem, který jednou dorůstá a pak zase ubývá, tudíž se i jejich mysl přizpůsobuje jednotlivým fázím Měsíce. Jeden den jsou nahoře plní optimismu a druhý zas dole ponořeni do pocitů strachu, že vše se hroutí. Navíc to někdy vypadá, jako by starosti a nejistota nebraly konce. Požádejte Gabriela, aby vám pomohl udržet kormidlo vašich emocí, abyste byli vyvážení a nepodléhali vlivům okolí. Když je úplněk, uděláte dobře, když budete dýchat zhluboka.

Není divu, že Merkur v Raku je skvělým postavením pro každého, kdo chce nebo musí něco psát, například pro spisovatele, novináře nebo lidi, kteří píší hlášení nebo zprávy jako součást své práce nebo výchovy. Také to znamená, že máte velmi blízko ke své intuici. Volejte Gabriela, aby vám pomohl ji rozvíjet a používat v každodenním životě.

Venuše v Raku

Zde máme velkého romantika. Venuše je planeta lásky a Rak je jedním z nejsentimentálnějších znamení nebes. Korýši, jako je rak, mají sice tvrdou schránku, ale kvůli svému jemnému nechráněnému bříšku jsou snadno zranitelní.

Jestliže máte Venuši, planetu lásky a bohatství v Raku, sentimentálním více než praktickým, avšak stále ještě dosti dynamickým, máte radostnou svěží kombinaci, která s sebou dříve či později přinese bytostnou potřebu láskyplného domova. Lidé s Venuší v Raku jsou úžasní rodiče. Jako děti jsou lidé s račí Venuší milí a laskaví, ale bývají náladoví. Jediný háček, který s sebou tato kombinace přináší, je vaše občasná přecitlivělost a někdy až příliš tvrdá ochranná slupka. Poproste Gabriela, aby vám pomohl nebrat si všechno příliš osobně. Také vám pomůže, když se mu svěříte ve chvíli, kdy cítíte, že se na někoho nebo na něco až příliš upínáte. Klasický račí problém.

Co se týče lásky, máte-li Venuši v Raku, zaprvé, jakmile jste darovali své srdce, stáváte se snadno ovlivnitelnými, jdete do všeho, ale jste i snadno zranitelní. Zadruhé, jste velmi milujícím a věrným partnerem. Jestliže partnera teprve hledáte nebo procházíte v lásce těžkým obdobím, Gabriel vám pomůže s jakýmkoliv problémem v této oblasti.

Jestliže se vám teď zdá, že Venuše v Raku z vás dělá slabou osobnost, zamyslete se ještě nad jednou věcí. Lidé s Venuší v Raku jsou také velice dynamičtí. Vaše Venuše vypovídá o tom, jak se stavíte k bohatství. Rak je jedním z nejlépe vybavených znamení k vybudování pevných základů. Dejte je dohromady, a dostanete lidi, kteří dokážou nashromáždit slušnou částku, kterou pravděpodobně budou chtít z větší části utratit se svými nejbližšími.

Mars v Raku

Mars je planetou cílevědomosti, vnitřní síly, vzteku a agresivity. Rak je vodní znamení spojované s krabem, který rychle vyklidí pole při sebemenším náznaku potíží. Pokud máte tedy Mars v Raku, možná bude dobré zapracovat na zdravém sebevědomí. Na jednu stranu mít Mars v Raku znamená vědět, že nejlepším způsobem, jak dosáhnout svých snů, je jít postranními uličkami. Vyhýbáte se střetu. Na druhou stranu Mars v Raku způsobuje, že se snadno cítíte podráždění, takže se vzdáváte daleko dříve, než byste měli.

V jakých že chvílích jste ten velký mocný Mars místo toho ustrašeného a stydlivého? Když je pro vás Měsíc ve správné pozici a když to, oč se bojuje, má pro vás cenu, dokážete se bránit stejně dobře, jako dokážete útočit. Někdy můžete být až hádaví. Navíc kdykoliv bude zraněný a ublížený váš blízký, okamžitě zasáhnete a otázky si vždy necháte až na potom. Když víte, že ke vzteku nemáte daleko nebo že se hádáte zbytečně, můžete zavolat Gabriela, aby vám pomohl předejít problémům.

Podobně máte-li panickou hrůzu z konfliktu, Mars v Raku se už z dálky vyhýbá střetu, poproste Gabriela, aby vám pomohl postavit se čelem k boji, o který vám skutečně jde. Nikdo zde neříká, abyste šli do každého konfliktu s puškou v ruce, avšak některé situace je třeba řešit a neutíkat před nimi. Gabriel vám pomůže vzchopit se z nečinnosti a strachu a dá vám sílu o problému mluvit. Mars je také planetou sexuality. Mars v Raku naznačuje, že lidé s tímto znamením potřebují mít lásku plnou klidu a míru, aby se v sexu cítili spokojení. Jsou sentimentální a smyslní. Obraťte se na Gabriela, kdykoliv budete mít potíže s intimním životem.

Ascendent v Raku

Ascendent je o vašem vzhledu, ukazuje osobnost, kterou ukazujete svému okolí. Není tedy divu, že mnoho lidí s ascendentem v Raku má kulatou tvář jako měsíček a ženy mívají velké poprsí jako známku mateřství spojovaného s Rakem. Gabriel má silnou ženskou energii, která se k Raku velmi dobře hodí. Pečovatelská energie Raka je pro lidi s tímto ascendentem charakteristická. Člověk s ascendentem v Raku vás uvítá vřelým objetím, nakrmí vás domácím chlebem a polévkou, a až se najíte a budete vyprávět o životě, bude vás pozorně poslouchat s láskyplným úsměvem.

Jste-li tanečník, zpěvák, herec nebo jste jakýkoliv jiný umělec, který dává svůj talent veřejnosti, ascendent v Raku je pro vás opravdovým nebeským požehnáním. Přestože Raci jsou známí pro svou stydlivost, energie archanděla Gabriela vám může být vskutku ku prospěchu. Gabriel pomáhá nejvíce těm, kteří mají sdělit nějaké poselství nebo jsou umělci. Požádejte ho tedy o pomoc, kdykoliv půjdete na pódium nebo budete vystupovat před publikem. Stejně tak, jste-li spisovatelé jakéhokoliv druhu a máte pocit, že se najednou cítíte zablokovaní, jako byste se nemohli pohnout z místa.

Lidé s račím ascendentem velmi snadno vyjadřují své emoce, a poněvadž se Gabriel soustředí ponejvíce na komunikaci, máte v tomto ohledu opravdu štěstí.

Zdroj: Andělská astrologie

« Archanděl Zadkiel - znamení BlíženecArchanděl Raziel - znamení Lev »