Archanděl Raziel - znamení Lev

Archanděla Raziela můžete zavolat v následujících situacích, bez ohledu na to, jaké je vaše znamení:

*  Když se chcete vyléčit z dlouhého karmického vztahu.
*  Když chcete porozumět esoterickému vědění do větší hloubky.
*  Když si chcete vzpomenout na své minulé životy.
*  Když chcete získat něčí pozornost.
*  Když si chcete umět vyložit svůj sen, či si chcete své sny zapamatovat.
*  Když se chcete spojit s někým v nebi.
*  Chcete-li zlepšit své nadpřirozené schopnosti.
*  Chcete-li otevřít svou mysl i srdce jiným dimenzím.
*  Když potřebujete pomoci psát nebo vyučovat o duchovnosti.
*  Když víte, že se vám vaše ego vymyká kontrole.
*  Chcete-li se dostat k prastarému vědění a moudrosti.
*  Když se chcete přiblížit k Bohu.
*  Když se chcete naučit psát vzkazy shůry.
*  Když chcete vyvážit svou karmu.
*  Když chcete pochopit a vyléčit nějakou fobii.
*  Když chcete odkrýt původ chronicky se opakujících návyků.
*  Když chcete umožnit regrese do minulých životů druhým.
*  Když se chcete zbavit negativních návyků a drogových závislostí.
*  Ke zhmotnění vaší vysněné kariéry duchovního
učitele.

Archanděl Raziel, který vládne od 23. července - 22. srpna  je vždy doprovázen překrásným duhovým světlem. Je průvodcem Lva, jemuž vládne Slunce. Bez Slunce není ani duha... a bez duhy? Život by nebyl tak kouzelný. Tak by ani bez pozitivních osobností Lva život nebyl tak barevný a okouzlující, Raziel na této kráse ještě přidává. Září jako Slunce. Skvostná duha je Razielovou aurou.

Kdekoliv máte ve svém horoskopu Lva, je to oblast, která pro vás může být zářivým světlem. Lev je celý o dramatu a představení. Toto je nebeské znamení, které řídí herce - a všechny, kteří mají co do činění s divadlem - v televizi, na pódiu i ve filmech. Drama může být někdy i součástí života, kdy se Lev stává úplné přirozeně středem pozornosti nebo pozornost ostatních vyžaduje. Představte si velkolepé vystoupení, kdy se všichni natahují, aby spatřili hlavního hrdinu, a máte dokonalý obrázek Lva v celé jeho slávě. Podívejte se na tento nebeský symbol. Lev - král džungle... výraz pro kouzlo Lva. Lvi nikdy nebyli v astrologii křehké pápeří. Podobně je i Raziel jedním z nejokázalejších andělů. Slávu nebes spatřujeme v barevné záři duhy, která obepíná Razielovu auru lvího Slunce.

Raziel je kouzelník a má velkou sílu léčit. Stejně tak i všichni, kdo se narodili pod tímto šťastným znamením nebo mají Lva silně zastoupeného na své hvězdné obloze, mají schopnost bavit a přímo rozzářit lidi kolem sebe, dá vám zapomenout na všední starosti tím, jak se hrdě a bez ostychu ukazuje ve světle reflektoru. Čas strávený v blízkosti Lva pomůže odvést pozornost od našich vlastních starostí. Jedna věc je jistá, Lvi se cítí skvěle, když můžou mluvit sami o sobě. Raziel též pomáhá lidem, uzavřít jednou provždy jejich bolestivou minulost.

Lidé si je Lvi často dobírají za jejich pocit, že jsou středem vesmíru. Jenže když víme, že vládcem jejich znamení je Slunce, je nám jasné, že pocit sebestřednosti, kdy se věci točí kolem nich, stejně jako se planety točí kolem Slunce, jim musí být přirozený. Lvi ovšem mají nesmírně vstřícného, hřejivého a štědrého ducha. Možná, že sebestřednost ve stylu: „Dívejte se na mě", je pro ně přirozená, ale uvědomme si, že jejich skvělé sebevědomí nás může inspirovat, abychom se i my cítili více sebejistí.

Lev uvnitř v sobě dobře ví, že: „Není nic osvíceného na tom krčit se strachy a já zařídím, aby se kolem mé nikdo necítil nejisté." Lidé se silným zastoupením Lva v horoskopu jsou velkolepí v mnoha ohledech, nepočítaje jejich velkorysost a štědrost. Málokdy si stěžují. Místo toho nám pomáhají pozvednout laťku naší životní úrovně. Jestliže strávíme čas v přítomnosti Lva, ale skončíme s pocitem méněcennosti, je to náš problém, ne jejich. Konec konců archanděl Raziel nás léčí z našich mentálních komplexů i tím, že nám pomůže si uvědomit, že vůbec nějaký komplex máme.

Lev je znamení, které nikdy nelpí na minulosti. Slunce po obloze nikdy necouvá, jako třeba Venuše, Merkur a Mars. To skvěle doplňuje energii Raziela, který nám pomáhá vyrovnat se s minulostí - ne tak, že by ji analyzoval, ale tak, že nám pomůže vystavět si cestu k budoucnosti. Ve skutečnosti nám pomáhá léčit se ve všech časových směrech, což zahrnuje i traumata z dětství nebo i z minulých životů. Pomyslete na teplé Slunce, jež prozáří místa, ve kterých byl dřív temný stín a strach. Takto nás archanděl Raziel vyléčí v oblasti, kde máme Lva v našem horoskopu.

Lidé ve Lvu mají srdce na dlani. Nebojí se projevit své city. Tím, že nic neskrývají, nemají ochranný štít vůči kritice. To je součástí jejich kouzla a velkého srdce. Protože mají tendenci být tak otevření, vysloužili si pověst lidí, kteří se nezahazují s diplomacií, ale jdou přímo k věci a řeknou to natvrdo. Raziel nám pomáhá léčit hluboké rány tím, že postupně odkrývá a uzdravuje jednotlivé vrstvy bolesti, které jsme si nashromáždili. Cítíte-li bolest, kterou byste chtěli vyléčit, Raziel vám pomůže se zbavit trápení z minulosti, a abyste dokázali odpustit. Také se ujistěte, že nedošlo k nedorozumění a vy jste si nevyložili špatně něco, co se vám zdá bolestivé. Možná se vám někdo snaží říct něco hezkého, jen se mu nedaří volit ta správná slova.

Tajemství, které o Lvech málokdo ví, je, že uvnitř je každý z nich malým něžným koťátkem. Lvi mají ve zvyku brát si věci osobně a něčí ostré poznámky je zasáhnou hluboko, i když to třeba navenek nedají znát. Nepochopení a nedostatek komunikace jsou pro Lvy velkým problémem ve vztazích, když je někdo urazil nebo když cítí, že jim není věnována pozornost, jakou si zaslouží.

Raziel také přináší informace o esoterice. Je andělem, který nám může pomoci pochopit duchovní symboliku, minulé životy, výklad snů, tajnou geometrii a jiné hluboké nauky. Porovnejte to s astrologickým symbolem doprovázejícím Lva, Sluncem. Slunce září mocným světlem do všech stran. Vzpomeňte si na tarotovou kartu Slunce, a pochopíte, jak působí archanděl Raziel a Lev dohromady. Jak svým hřejivým světlem a poznáním prozáří temnotu nevědění a zmatku.

Někteří lidé mají se lví potřebou být středem pozornosti trochu problém. Avšak byli jsme stvořeni k obrazu božímu, a tedy i my máme zářit. Tohle je součástí kréda archanděla Raziela i Lva. Archanděl Raziel vás vybízí, abyste vyšli ze stínu a pocítili svého vnitřního Lva. Jestliže vás například trápí nějaký světový problém a vy se zabýváte jeho řešením, Raziel vám pomůže sebrat všechnu odvahu a mluvit na veřejnosti, pomůže vám cítit se pohodlně, až na vás budou svítit reflektory a bude vás snímat kamera. Ponejvíce však, chcete-li vyučovat o duchovních záležitostech nebo o léčení. Stačí ho zavolat, a hned bude stát při vás. Jestliže si nejste jistí, jak pracovat s archandělem Razielem, poproste ho, aby k vám mluvil skrze sny. Jako zářivé Slunce Lva, které osvětluje cestu všem nebeským astrologickým znamením,  pomůže vám vidět světlo duchovní pravdy, po které vaše duše prahne, až budete spát.

Slunce ve Lvu

Lidé narození ve znamení Lva jsou známí svým zářivým odvážným charakterem, jsou to lidé, kteří jsou v popředí. Jste-li jedním z nich, jistě toho není mnoho, co by vás dokázalo zastrašit. Je opravdu velké požehnání mít Slunce ve Lvu, avšak je to i určitá forma zodpovědnosti. Zrodili jste se na tuto planetu, abyste se stali vůdci. Dříve bylo Slunce považováno za střed vesmíru. Ačkoliv jsme jako lidstvo časem pochopili, že je to jinak, navždy bude ztělesňovat střed naší sluneční soustavy. Proto jste jedním ze znamení, ke kterým ostatní vzhlížejí jako k vůdcům. Vyčníváte, neboť jste byli zrozeni k tomu, abyste se stali hvězdou. A takový je právě i zářící archanděl Raziel, jehož duhová aura připomíná hrdého páva rozevírajícího svůj nádherný šat. Jste-li však jedním ze Lvů, kteří nestojí rádi pod světly jeviště, Raziel vám může pomoci překonat tento ostych, pomůže vám vynést na světlo vaši práci, pomůže vám vyléčit vaši nejistotu, abyste se skutečně stali takovými, jakými chcete být, a dělali to, proč jste přišli sem na Zem. Raziel vám také dokáže sdělit tajnou esoterickou pravdu. Jestliže máte zájem učit se o mystériu a duchovních tajemstvích, která byla předávána po staletí. Je tady pro vás.

Pracovat s čistým křišťálem, jenž imituje Razielovu krásnou duhovou auru, vám může být též nápomocné. Pokud cítíte, že je to právě to, co potřebujete, postavte nebo zavěste čistý krystal někam, kde na něm často spočine váš zrak a bude vám připomínat vaši schopnost pracovat s čistými neviditelnými silami. Budete také odměněni oslňující duhou, kterou nečekaně spatříte zářit na nebi. Jestliže jste tím oslnivým Lvem, který nemá strach být viděn, poděkujte Razielovi a radujte se v tanci života ve středu vesmíru.

Měsíc ve Lvu

Ti, kdo se narodili s Měsícem ve Lvu, mají velkou potřebu být obdivováni a chváleni. Když se bavíte s takovým člověkem a řeknete mu, že jste slyšeli tuhle zajímavou informaci, obyčejně s vámi budou souhlasit, i když se budou muset nad danou situací pousmát.

Vaše publikum je vámi skutečně okouzleno a stejně jako Raziel mnohdy vyčníváte a nejde vás přehlédnout. Raziel je rovněž nepřehlédnutelný, když stojí v řadě andělů. Vaše vyrovnanost je nezbytná, abyste udržovali pokojné vztahy. Jestli vám vaše potřeba pochvaly dělá problém /jestliže až příliš hledáte uznání nebo ve vztahu přehnaně ukazujete svou moc/, požádejte archanděla Raziela, aby vám pomohl. Pomůže vám, hlavně až budete spát, muže vás vzít do učebny v jiné dimenzi, zatímco budete snít. Až se probudíte, možná nebudete Razielovu učení plně rozumět, dokonce si sen možná nebudete plně pamatovat, avšak ucítíte, že vám skutečně pomohl, jak jste ho žádali.

Někteří z těch pokročilejších měsíčních Lvů vědí, že součástí jejich poslání zde na Zemi v tomto životě je pomoci druhým vidět jasněji krásu života. Jestliže cítíte, že tohle je jedním z vašich úkolů, požádejte archanděla Raziela, aby vás vedl v pomoci a léčení druhých. Může vám nabídnout hluboké duchovní poznání, které zase vy můžete předávat dalším. Když cítíte, že se potýkáte se svou temnou stránkou, požádejte Raziela, aby prozářil nejtemnější kout vaší osobnosti. Také vám může pomoci, abyste nebyli vztahovační a neměli stále pocit, že se musíte bránit a hájit. Pomůže vám nebrat si všechno osobně, hlavně tam, kde to nemá žádný skutečný důvod.

Merkur ve Lvu

Jestli existuje znamení, ve kterém dokáže Merkur promluvit skutečně brilantně, pak je to ve Lvu. Merkur řídí to, jak přemýšlíme a jak komunikujeme. Lev je znamení, které stojí v samém středu hlavního pódia, superstar. Dejte je dohromady, a dostanete někoho, kdo je neuvěřitelně charizmatickým vypravěčem a bavičem až velitelem, který všechno ví. Stejně jako Raziel získávají lidé s Merkurem v tomto znamení snadno a přirozeně pozornost druhých - a také někdy tuto pozornost vyhledávají. Andělé vědí, že je v naprostém pořádku zářit, a Raziel vás o tom ujišťuje též. Pokud však cítíte, že teď potřebujete svou záři utišit, archanděl Raziel je tu pro vás. Tento poznatek poslouží i rodičům dětí s Merkurem ve Lvu. Jestliže se vaše děťátko rádo ukazuje a předvádí, ale někdy nadělá problémy, zavolejte na pomoc Raziela.

Merkur ve Lvu vám dává sílu vstát a postavit se před lidi a předvést, co ve vás je, mluvit, zpívat, hrát a tak dále. Navíc je velmi kreativní. Pokud je tohle stránka vaší osobnosti, kterou teprve máte přivítat a rádi byste našli odvahu to udělat, poproste Raziela o pomoc. A jestliže nemáte zrovna chuť mluvit před publikem, Raziel vám může pomoci mluvit bez ostychu také ve vašem osobním životě takovým způsobem, že vám ostatní budou chtít naslouchat. Je také andělem mocných léčivých sil. Mít ho tedy jako archanděla doprovázejícího Merkur znamená, že vaše slova dokážou léčit. Rozumí esoterické moudrosti a vyučuje jí. To znamená, že s tímto postavením máte neobvyklý přístup k moudrosti věků. Vydejte se na cestu za tímto poznáním a požádejte o vedení, kdykoliv to na své cestě budete potřebovat.

Venuše ve Lvu

Venuše je planeta lásky, bohatství, stylu a nádhery. Mít Venuši ve Lvu je opravdu požehnáním. Znamená to, že máte vrozený smysl pro krásu a vybrané způsoby. Pravděpodobně vypadáte originálně, jako vystřižení z prestižního časopisu pokaždé, když se ráno obléknete. Nebo se vaše Venuše ve Lvu projevuje ve vaší tvořivosti. Rádi dobře vypadáte. A co se týče lásky, přejete si, aby i váš partner vypadal dobře. Lidé s Venuší ve Lvu se cítí přitahováni k člověku, kterého budou ostatní obdivovat. To je do jisté míry v pořádku, ale může to být ve vztazích problém, jestliže vám bude na povrchním vzezření záležet více než na vnitřních kvalitách. Pokud máte tendenci být domýšliví, jestliže utrácíte více, než si můžete dovolit, za své ošacení, nebo jestliže toužíte zvednout své příjmy, abyste si mohli dovolit novou garderobu, mluvte s Razielem.

Lev je velmi štědrým znamením. Teoreticky vzato, čím více peněz máte, tím lépe, vždyť přece víte, že jako střed vesmíru si nezasloužíte nic horšího než to nejlepší. Pokud budete někdy mít těžké období, co se týče výdělku, požádejte o asistenci archanděla Raziela. Také k němu mluvte, jestli máte ve zvyku hazardovat se svými penězi - například sázíte-li příliš často do loterie, kupujete výherní tikety nebo máte tendenci investovat do pofiderních podniků slibujících rychlé zbohatnutí. Nemusíte ani tak snažit, máte vrozené štěstí, když přijde na výdělek, nezahazujte ho ani s ním nenakládejte příliš lehkovážně. Použijte svou intuici, neboť jen Venuše ve Lvu dokáže najít moudrou a pohádkově oslňující investici.

Mars ve Lvu

Věříte si hodně, že? Mars je planetou vnitřní síly a cílevědomosti. Když něco chcete a rozhodnete se jít si za tím, dokud to nedostanete, právě Mars je vaší hnací silou. A vy máte tuto mocnou ohnivou planetu v mocném ohnivém znamení Lva. Lidé s Marsem ve Lvu jsou neuvěřitelně atraktivní a jejich temperamentu se jen tak někdo nevyrovná.

Pro Lva není přirozené se hněvat, k hněvu přistupuje spíše se vznešeností. Ztratit chladnou hlavu není moc královské a lidé se silným Lvem ve svém horoskopu to vědí. Ale Marsu je všechno jedno a záleží mu jen na vlastních zájmech. Možná někdy přijde chvíle, kdy pro vás královské a vznešené vystupování půjde stranou a vaše chování bude hraničit se sobectvím.

Mohli byste říci, že tohle je skvělá vlastnost, když nejste bezcitní, ale dáváte ostatním velmi jasně najevo, co chcete. Jestliže však strkáte lokty do lidí, aby vám uhnuli z cesty, až se jednou vydáte na cestu za svým životním úkolem, ucítíte ve své duši, že tohle není zrovna to pravé. Požádejte Raziela, aby prozářil váš život svým duhovým světlem, abyste dokázali jít cestou úspěchu ve vznešeném stylu.

Mars je také planetou intimností. Mít Mars ve Lvu znamená, podobně jako mít ve Lvu Venuši, že chcete mít partnera, který dobře vypadá a se kterým si budete připadat výjimeční, když ho máte po svém boku. Také hledáte člověka, který bude schopný vynést na světlo vaše vnitřní dítě. Jestliže váš milostný život právě zrovna za moc nestojí, obraťte se na Raziela. Je tu pro vás a se vším vám pomůže.

Ascendent ve Lvu

Ascendent ve Lvu je velkým požehnáním, pokud je pro vás příjemné být nepřehlédnutelnou a nezapomenutelnou osobností. Je pro vás velmi těžké projít nepovšimnut, to je jisté. Otázkou je, co s touto veškerou pozorností uděláte. Být středem pozornosti vám samo o sobě nepřinese žádný zvláštní užitek. Je třeba mít jasný záměr, cíl, kterému bude tato pozornost nápomocná, kdy zájem ostatních půjde ruku v ruce s vaším osobním cílem. Raziel vám zde může pomoci. On je kouzelným mágem, který má přístup k tajnému vědění a informacím. Poproste ho, aby vám pomohl najít cíl, který ve vás vyvolá vášeň a zapálení /pomáhat dětem, ženám, matkám, zvířatům, velebit a zlepšovat životní prostředí apod./, a aby vás naučil všechno, co je potřeba vědět o daném tématu. Tak se můžete stát studnicí vědění pro všechny, kdo se těší, že vám budou naslouchat.

Nejlepší na ascendentu ve Lvu je vaše důstojnost, odvaha a čestnost, jakými vás obdařil. Ostatní vás vidí jako velmi atraktivní a štědrou osobnost. Avšak přitažlivé vzezření může skrývat hlubší vnitřní nejistotu, která potřebuje vyléčit. Vzpomeňte si, že Lev je znamením herců a že ascendent ukazuje, pod jakou maskou nás vidí druzí. Archanděl Raziel je vysoce nadaný v léčení veškerých mentálních neuróz, jako třeba i zvyku pouze se sebevědomě tvářit. Poproste ho o pomoc, máte-li problémy s pravým sebevědomím nebo s traumaty z minulých životů, které na vás dodnes mají negativní vliv.

Lidé z vás cítí hřejivé srdce a vaše štědrá mysl může skutečně léčit ty, kteří s vámi tráví nějaký čas. Požádejte archanděla Raziela, aby vetknul moudrost hluboko do vaší mysli, abyste ji mohli v radosti sdílet s ostatními.

Zdroj: Andělská astrologie

« Archanděl Gabriel - znamení RakArchanděl Metatron - znamení Panna »