Archanděl Chamuel - znamení Býk

Archanděla Chamuela můžete zavolat v následujících situacích, bez ohledu na to, jaké je vaše znamení:

*  Když jste ztratili cestu.
*  Když jste ztratili nějakou konkrétní věc.
*  Když máte pocit, jako by se váš život zastavil a vy nemůžete jít vpřed.
*  Potřebujete-li peníze pro něco důležitého.
*  Když potřebujete peníze, abyste se mohli hýčkat a dopřát si luxus.
*  Když s vámi někdo jedná tvrdohlavě, nebo jste to popravdě řečeno vy, kdo jste tvrdohlaví.
*  Když hledáte opravdovou lásku.
*  Když chcete mít zdravé sebevědomí.
*  Když byste rádi znovu navázali kontakt s dávno ztraceným přítelem/přítelkyní.
*  Když se chcete znovu ozvat příteli/přítelkyni, se kterým/rou jste se pohádali.
*  Když hledáte lépe placenou práci.
*  Pokud cítíte, že vašemu životu schází dostatek pohodlí.
*  Když cítíte, že začínáte být příliš materialističtí.
*  Když cítíte, že už se začínáte nudit, a máte pocit, že jste zabředli do jednotvárnosti.
*  Když se vás zmocňuje lenost.
*  Jestliže chcete žít přírodnějším stylem života.
*  Když si chcete vytyčit své životní cíle.
*  Když máte problém s penězi.
*  Když si potřebujete rychle zvednout sebevědomí.

Býk, který vládne od 21. dubna - 21. května, je znamení spojené s láskou a přepychem, stejně tak s potěšením a uměním Venuše. Pokud je Býk silně zastoupen na vaší hvězdné mapě /tedy máte-li v Býku Slunce, Měsíc nebo ascendent/, pak ve vašem horoskopu bude mít velkou sílu i Venuše. Archanděl Chamuel, je taktéž znám tím, že pomáhá lidem najít pravou lásku.

Býk je tedy na jednu stranu velmi jemný a romantický. Druhou stránkou jeho povahy je rozzuřený býk, který si umí stát za svou, obzvláště jedná-li se o jeho nejvnitřnější touhy. Jeho vztek však nikdy neuvidíte, a to přesně do chvíle, kdy poslední kapka dopadne do již plného džbánu a ten přeteče. V tu chvíli Býk exploduje jako sopka. Jakákoliv část vašeho horoskopu, kde máte Býka, je oblast, ve které dokážete být neoblomně tvrdohlaví a temperamentní. Naštěstí je tu Chamuel, aby pomohl. Jako každý archanděl, i Chamuel nám může pomoci s čímkoliv, o co ho požádáme, ale jeho zvláštním úkolem je pomoci nám s hledáním uspokojujících vztahů v přátelství a v profesní dráze, a to s vnitřním klidem a mírem.

Kombinace s Býkem je opravdu výborná, poněvadž Býk je řízen milující Venuší, a tak hledá svou spřízněnou duši, protože bytostně potřebuje opravdovou lásku. Býk a Chamuel si jsou v jistém smyslu velice podobné. Býk je jakožto druhé znamení zvěrokruhu považován za znamení mládí. Představte si malé dítě, jak se batolí vpřed a chce poznávat svět, objevovat nové věci a ochutnávat život, někdy i doslovně. To se dobře hodí k energii Chamuela, který je archandělem hledání. Oba hledají potěšení života, ovšem zatímco Býk hledá uspokojení svých smysluplných tužeb u lidí ve svém okolí, Chamuel se nám snaží ukázat, že vše, co potřebujeme, můžeme nalézt ve svém nitru.

Ať už je vaše sluneční znamení jakékoliv, budete-li mít potíže v partnerském nebo přátelském vztahu, archanděl Chamuel je tím pravým, na koho se obrátit. Vaši přátelé jsou někdy tak zabřednutí do každodenních starostí, že možná prostě ani nepostřehnou, že se cítíte osaměle a že je potřebujete. Býk si uvědomuje, že je to právě on, kdo by měl dávat, kdo by se měl ovládat a mít situaci pod kontrolou. Zdráhá se požádat pomoc nebo o objetí. Chamuel vám může pomoci svěřit se svým pravým přátelům, ukázat svou zranitelnost a nechat před nimi stranou touhu chtít všechno kontrolovat.

Trpělivý Býk nabízí velmi stálou opravdovou lásku. Důvěryhodný Býk dobře ví, že pravá láska není přelétavá a nestálá. Chamuel je schopný vám ukázat, jak se i po roztržce znovu sblížit s přáteli. Když bude Chamuel s vámi, až budete jednat s lidmi, všechno bude fungovat znamenitě, všechno bude do sebe skvěle zapadat, jen musíte následovat své srdce, a ne chladný strach. I kdybyste nebyli narození ve znamení Býka, archanděl Chamuel je vám ku pomoci při hledání partnera srdce, při pátrání po vaší spřízněné duši.

Býk není znamení, které by přímo vyjadřovalo lásku, stejně tak Chamuel není archandělem romantického vztahu, ale spolu vám dokážou pomoci na cestě k opravdové lásce. Takže jestliže nemáte partnera a toužíte ho potkat, vzpomeňte si na Chamuela. Je známý tím, že pomáhá lidem najít svou duši sestru. Jste-li zadaní, archanděl Chamuel vám bude pomáhat váš vztah ještě zlepšit. Doprovází vás, když hledáte svého životního partnera nebo když pracujete na zlepšení vašeho dosavadního vztahu. Stačí požádat. Také vám rád pomůže s vaší profesí. Je dobře známý tím, že pomáhá lidem najít svou životní dráhu. Když se cítíte jako v hustém lese a máte strach, že jste ztratili světýlko v dálce, a nevíte kam se vydat, po profesní stránce je právě Chamuel tím, kdo vám přispěchá na pomoc, až budete volat anděly.

Přirozeně pomáhá lidem najít svůj směr, zaměstnání, svůj cil a také způsob, jak dosáhnout osobního i finančního uspokojení. Pro Býka jsou kariéra a s ní související blahobyt nesmírně důležité. Chamuel vám pomůže najít práci, která vás bude bavit a která vás bude naplňovat, z čehož budete těžit nejen vy, ale i vaše rodina. Když tedy nebudete vědět, jak plně využít svých schopností a jak si vybudovat svou kariéru, obraťte se na Chamuela. On chce asistovat při práci s Venuší. A mezi námi, Venuše je planetou bohatství. Požádejte Chamuela, aby vám pomohl najít způsob, jak znásobit své příjmy, abyste si mohli více užívat radostí života.

Býk zdaleka není povrchní, i když miluje krásu a rád se obklopuje krásnými věcmi. Má rád vše, co je přírodní a pravé. Například se radši oblékne do bavlny než do jakéhokoliv jiného syntetického materiálu. Nebo dá přednost luxusnímu hotelu před hostelem. Jestliže se cítíte nesví, když čtete všechny tyto věty o penězích, připomeňte si, že jsme přišli sem na Zem v lidském těle, abychom zažili jak ducha, tak i hmotu. Býk kombinuje obojí a jeho hlavním rysem je schopnost opatřit nám to nejlepší z nejlepšího v jakékoliv oblasti. Když děláme, co milujeme, příliv peněz na sebe nenechá dlouho čekat.

Jen si dejte pozor na Býkovu až přílišnou shovívavost vůči přejídání se a utrácení. Chamuel vám pomáhá nacházet vnitřní mír, který nemohou peníze ani jídlo nikdy nahradit. Je-li vaším problémem v budování si kariéry to, že jste si ještě vlastně neujasnili, do čeho se chcete pustit nebo k čemu jste předurčení, archanděl Chamuel je velice kompetentní, aby vám pomohl váš smysl života najít, ať už je vaše znamení jakékoliv. Stačí požádat o pomoc, kdykoliv se cítíte ztracení a budete toužit po vyšším vedení.

Jinou Chamuelovou předností je schopnost pomoci vám najít věci, které hledáte, například i něco ztraceného, takže jste-li býčí povahy a obklopujete se rádi krásnými a kvalitními předměty, až budete litovat ztráty jednoho z nich, nezoufejte a zavolejte na pomoc Chamuela. Jak úžasně praktické pro Býky, kteří tak často pronáší větu: „Kde ta věc jenom je?"

Chamuel je známý tím, že ačkoliv je průvodcem Býka, je nesmírně jemný a milující. Avšak není samozřejmě nic sladšího než Venuše, která vyzařuje čistou lásku a něhu. Zajímavou skutečností je fakt, že archanděl Chamuel pomáhá nalézat a Venuše vyzařuje ženství, a proto je tato kombinace o přitažlivosti. Když máte strach jít si za tím, po čem toužíte, ať už se to týká čehokoliv, požádejte archanděla Chamuela, aby vám dal odvahu a sílu udělat první krok a vykročit na cestu za vašimi cíli. Také si vzpomeňte, že v oblasti, kde máte Býka, budete mít tendenci být tvrdohlaví a paličatí. To ale brzdí přirozený běh věcí a může ho i zastavit. Když ucítíte, že si vlastně sami házíte klacky pod nohy, žádejte o pomoc archanděla Chamuela.

Slunce v Býku

Jestliže jste se narodili se sluncem v Býku, jste rození požitkáři. Umíte se kochat. Nehledáte přepych a nablýskaný luxus, ale spíše klidné potěšení. Použité po krásných dlouhých odpoledních strávených s někým, koho milujete, po masáži, po procházce parkem nebo i po čase stráveném o samotě, kdy jste vůči sobě shovívaví nebo kdy se začtete do knihy. V každém případě nesnášíte, když vás někdo do něčeho tlačí nebo na vás chvátá. Nemáte rádi spěch a shon. Chamuelova energie vás bude udržovat v pohybu a připomínat vám, že chcete-li opravdu dosáhnout svých cílů, je na to potřeba vynaložit určitou snahu. Na druhou stranu vám bude připomínat, že zatímco je hezké jít si za smyslným potěšením a obklopovat se kvalitními věcmi, to, na čem opravdu záleží, je šťastné a veselé srdce. Chamuel vás povede k tomu nejdůležitějšímu. K opravdové hluboké lásce od Boha. Takovou lásku můžeme zakoušet ve vztahu založeném na duchovních hodnotách. Také vám bude ukazovat krásu přírody na nebeské klenbě, v lesích a na lukách, na hladině moří i na horách, aby se vaše srdce veselilo.

Úzký vztah Venuše, planety lásky, a Taura čili Býka značí, že všechno, za čím si na své životní dráze jdete, se vám splní, jestliže dokážete milovat sami sebe a budete věřit, že jste hodni naplnění svých snů. Požádejte archanděla Chamuela, aby vám dal pocítit, jak jste úžasní a vzácní, a aby vám pomáhal udržovat si zdravé sebevědomí. Jestliže Beran je novorozenětem, Býk je dítětem batolícím se vpřed a hledajícím nezávislost. Lidé s tímto znamením jdou vstříc světu a stejně jako děti v něm hledají a očekávají lásku podobnou té, kterou cítili od rodičů, ne-li větší. Chamuel je s vámi a povede vás, abyste dosáhli všech svých cílů, které jste si vytyčili, od krásného partnerského vztahu, přes šťastný domov a dostatek peněz, až po cestování, je-li to součástí vašich tužeb.

Ano, andělé jsou duchovní bytosti, ale jedním z jejich poslání je pomáhat nám lidským bytostem užívat si života, i přesto že jednou jsme dole a jednou nahoře. Pokud máte finanční problémy, je to možná tím, že se má vaše duše naučit něco důležitého o blahobytu. Možná je to i jeden z důvodů, proč jste se narodili pod souhvězdím bohatého milujícího Býka. Proto neváhejte poprosit Chamuela, aby vám s tím pomohl. Peníze a bohatství jsou svaté, obzvláště pokud se dokážete o svůj majetek dělit, přispívat na dobročinné účely nebo se jakkoliv jinak podílet na zlepšování životní situace jiných bytostí nebo životního prostředí.

Měsíc v Býku

Měsíc je to, co nás naplňuje citově. Když máte Měsíc v Býku, chcete to nejlepší ve všech ohledech. Doufejme, že si uvědomujete, že si to nejlepší také zasloužíte - jako my všichni. Ať už se dřete s čímkoliv, mějte se v úctě, a život vám nadělí přesně to, v co věříte. Možná se divíte, jak to všechno funguje. Pamatujte si, že zákon přitažlivosti říká: „Láska přitahuje lásku." Takže když pevně věříte, že si zasloužíte to nejlepší, samozřejmě k sobě přitáhnete to nejlepší. Je zajímavé, že když přijde na to, co je pro měsíční Býky to nejlepší, nejsou to luxusní nablýskané poklady. Daleko cennější je pro ně moci si dovolit vynikající zdravé organické produkty nebo pohodlný dřevěný nábytek potažený krásným textilem z přírodních vláken. Kdybyste začínali mít pocit, že upadáte do materialismu, poproste o pomoc Chamuela, pomůže vám vrátit se o krok zpět. Někdy se lidé narození v Býku až příliš trápí penězi a získáváním majetku. Cítíte-li, že je to váš případ, požádejte o pomoc, a nebeská energie Chamuela vám ukáže, jak se soustředit více na duchovní rozvoj než na hmotné zabezpečení.

Mít Měsíc v Tauru je velikým požehnáním, Měsíc je v tomto hvězdném znamení velmi šťastný. Měsíc představující city a emoce je zde ilustrován silným klečícím stabilním Býkem. Vaše emoce jsou tedy spíše stabilní. To samo z vás dělá oblíbenou osobnost mezi přáteli, neboť ti nemusí dvakrát přemýšlet, jakou budete mít zrovna dnes náladu, až za vámi přijdou. Býci mají ovšem také velkou tendenci být paličatí, zatímco statečnost, neúnavnost, neoblomnost ve víře, stálost ve vztazích a schopnost dosáhnout cíle jsou Býkovými vrozenými kvalitami, paličatost vychází z egoismu. Trocha sebeuvědomění v tomto ohledu spojeného s modlitbami k Chamuelovi vám pomůže překonat i tuhle překážku. Pomůže vám  vyléčit a posílit jakékoliv vaše vztahy. Je to jako zázrak, když se vám dostane pomoci shora a vy budete ještě oblíbenější.

Nebuďte na sebe však příliš přísní, když si uvědomíte, že jste se rozčílili. My všichni jsme tady na Zemi, abychom procházeli určitými životními lekcemi, a nechat věci plynout svou přirozenou cestou je právě tou vaší. Lidé s Měsícem v Tauru mají potřebu být ti nejlepší. V životě touží po skvělých, vzácných a skvostných věcech a nevadí jim, když pro jejich získání musí vynaložit mnoho sil.

Nezapomínejte žádat Chamuela o pomoc při dosahování svých cílů nebo čehokoliv, na čem pracujete. On je tady, aby vám pomohl najít to, po čem toužíte, a naplnit vaše citové potřeby a právě tak i vaše nutkání být úspěšní.

Merkur v Býku

Merkur je planetou komunikace a mysli. Určuje, jak přemýšlíte, mluvíte, píšete a všelijak jinak se vyjadřujete. Merkur v pomalém a stabilním Býku, ať už je zbytek vašeho horoskopu téměř jakýkoliv, znamená, že máte mysl, která nemůže a nebude spěchat, ale dá si na čas, aby ve svém vlastním jistém tempu sama došla k závěru. Nezáleží na tom, jaké drama se děje kolem vás, jaké klacky vám lidé hází pod nohy, s tímto postavením Merkura zůstáváte klidní a koncentrovaní. Chamuel, je andělem hledání a nacházení. Obojí se k sobě dobře hodí. Nemůžete najít nějaké slovo? Požádejte Chamuela, je vaším nebeským slovníkem výrazu a synonym a díky němu najdete cokoliv, včetně správných slov vyslovených v ten správný čas.

Možným problémem by mohla být Býkova umíněnost a neústupnost. Měli byste si dát pozor, abyste nesklouzli ke tvrdohlavosti a neoblomnosti v názorech a přesvědčeních a nebyli nakonec až příliš neflexibilní. Také nezabředněte do faktů. Jestliže máte pocit, že něco nedokážete změnit, požádejte archanděla Chamuela, aby vám s tím pomohl. Dovolte mysli, aby vzlétla. Pamatujte si, čím lépe komunikujeme, tím lépe se nám žije. Pro některé lidi s Merkurem v Býku je snazší vyjádřit se umělecky. Například, je-li pro vás těžké říct: „Děkuji" nebo „Promiň, je mi to líto, udělal jsem chybu", namalujte to. Když přijde na zkoušky nebo prezentace, budete ve výhodě, neboť pro vás, kdo máte Merkura v Býku, bude vcelku snadné ukládat data a informace do paměti a také si je pamatovat. Když máte nějakou pochybnost, zavolejte Chamuela, aby vás probral a dal vám energii, i božské vedení. Stačí požádat.

Venuše v Býku

Venuše je planetou lásky a bohatství, Býk je souhvězdím stability, požitků a smyslného potěšení. Mít takovou kombinaci ve svém horoskopu je úžasné.

Venuše muže být ovšem i tak trochu přelétavá a proměnlivá. Jenže vy máte Venuši v Býku, a ten stojí pevně nohama na zemi. To znamená, že můžete Venušiných darů využít daleko snáze než mnozí ostatní. V lásce jste věrní. Do lásky se nehrnete, ale když se jednou zamilujete, vaše láska je opravdová a dlouhodobá a dáváte svému partnerovi potěšení ve všech ohledech. Venuše miluje lásku a Býk je plný smyslnosti. Venuše též vládne bohatství a přepychu. Mít Venuši v Býku vám naděluje schopnost a motivaci vydělat tolik peněz, kolik jen je k pohodlí, po jakém toužíte, potřeba.

Archanděl, který vládne vaší Venuši je Chamuel. Jedním z jeho andělských úkolů je pomáhat nám smrtelníkům plnit naše životní sny. Kdybyste měli pocit, že jste se zamotali do pavučin touhy po přepychu a po hmotných statcích, mluvte k Chamuelovi, který vám připomene, že v srdci máte bohatství, kterému se žádný materiální majetek nemůže vyrovnat. Na druhou stranu, pokud jste si ještě nedokázali přitáhnout do života určitý blahobyt a materiální zajištění, poproste Charnuela, aby vám v této oblasti pomohl. Není nic špatného na tom vydělávat dost peněz a mít dost prostředků na všechno, co chcete pro sebe i vaší rodinu. Chamuel vám pomůže najít vaší životní cestu, potřebujete-li změnit práci, abyste vydělávali víc peněz, stačí ho o to požádat.

Podobně, když hledáte lásku - ať už od partnera nebo od přítele, vašeho dítěte, matky, otce nebo od rodiny partnera či od kohokoliv jiného - mluvte s archandělem Chamuelem. Je tady, aby vám pomohl. Také ho žádejte o pomoc, když máte problémy s žárlivostí, což se vlastnickým Býkům může snadno stát.

Mars v Býku

Vyhrává ten, kdo jde pomalu, ale jistě. To by mohlo být motto pro soutěživý Mars v pomalém a stálém Býku. Když se to tak vezme, jsou to dvě protikladné energie. Mars je ten, kdo jedná, jde ven a seznamuje se, má energii, jde do věcí s vervou a jde si za svým cílem za každou cenu. Na druhou stranu Býk si rád sedne na sluníčku, aby se vyhříval a užíval si života, bere věci s lehkostí tak, jak přicházejí, spíše než by se za nimi honil. Tenhle mix vám poskytuje čas, abyste si ujasnili, co je vaším cílem. Také neutíkáte v půlce zápasu nebo. Býk ví, že je pro něj daleko lepší plně se soustředit na výhru a jít si pro ni pomalu, ale jistě, než se hnát a vzdát to příliš brzy jenom roto, že cíl se zdá být v nedohlednu.

Archanděl doprovázející váš Mars je Chamuel. Pamatujte si, že hlavním rysem Chamuelovy energie je schopnost najít to, co v životě hledáte. A to je i Marsova energie. Chamuel to dělá s velkou láskou a Mars v Býku to dělá ve velkém stylu. Když máte problém dosáhnout svého cíle, mluvte s Chamuelem, a on vás navede na tu správnou cestu.

Máte-li Mars v Býku, znamená to, že budete mít tendenci takzvaně „se zabejčit". Je dobré si to uvědomovat. Takže když stojíte na místě a cítíte se jako přikovaní, v osobním nebo i v profesním životě, požádejte Chamuela, aby vám pomohl pohnout se vpřed a udržovat věci v pohybu.

Mars je také planetou sexuálního náboje, stejně jako osobní vnitřní síly a odhodlanosti. Mars v Býku tedy znamená, že váš partner má štěstí. Zapalujete se pomalu, ale jakmile ve vás plamínek už hoří, pokračujete dál. Chamuel je zde, aby nám pomohl najít životní lásku. Jestliže nejste zatím v lásce šťastní, požádejte ho, aby vám pomohl najít tu vaši.

Ascendent v Býku

Vaše znamení ascendentu ukazuje, jakým způsobem potkáváte svět. Je to maska, kterou si nasazujete, když jste před lidmi, to, jak se prezentujete, to, co světu ukazujete. Nejste to přímo vy. Váš pravý charakter ukazuje Slunce. Přítomnost Býka a archanděla Chamuela je zde nádherným požehnáním. První výhodou této kombinace je, že váš archanděl je právě Chamuel. Jeho krédo: „Běž vpřed a jdi si za tím, co potřebuješ", vám dodává odvahu.

Když máte ascendent v Býku, nemusíte se nikdy bát jít si v životě za čímkoliv, co vás učiní šťastnými. To samozřejmě znamená pro každého něco jiného. Pro někoho jsou důležití přátelé, pro někoho jiného je to zase svoboda a někdo zase potřebuje materiální zajištění, aby se cítil bezpečně. Chamuel vám pomůže najít to, co právě nejvíce potřebujete. Jen ho o to musíte požádat.

Je důležité si uvědomit, že mít Venuši silně zastoupenou v horoskopu, Venuše patří k Býku, je velice užitečné. Pamatujte si, že váš ascendent je to první, čeho si na vás lidé všimnou, když se potkáte. A vy máte Býka s Venuší, planetou lásky, krásy a něhy. Takže hned působíte jako krásná, milující a něžná osobnost. Jaké požehnání.

Když přijde na pracovní oblast, kombinace ascendentu v Býku s Chamuelem se hodí, když chcete být úspěšní ve světě obchodu. Zatímco Chamuel vám pomáhá přitáhnout v tomto životě k sobě to, co hledáte, Venuše s Býkem vám zajišťují štěstí, materiální hojnost a jiné projevy blahobytu. Uvědomte si pouze, že ascendent v Tauru, stejně jako jiné silné zastoupení Býka v osobním horoskopu, s sebou přináší riziko paličatosti a urputnosti.

Když se tedy budete cítit zabředlí do koloběhu negativních myšlenek nebo jako zapadlí do bahna, z kterého nemůžete ven, zavolejte na pomoc Chamuela, je tu opravdu proto, aby vám pomohl nalézt to, po čem v životě toužíte. Jen ho o to musíte poprosit.

Zdroj: Andělská astrologie

« Archanděl Ariel - znamení BeranArchanděl Zadkiel - znamení Blíženec »