Archanděl Ariel - znamení Beran

Archanděla Ariela můžete zavolat v následujících situacích, bez ohledu na to, jaké je vaše znamení:

*  Když máte pocit, že váš život stojí na místě a vy toužíte po novém čerstvém závanu větru.
*  Když bytostně toužíte po pobytu v přírodě, ale nedokážete si na to najít čas.
*  Když chcete pomoci vytvořit krásnou zahradu.
*  Když si chcete vytvořit malou zahrádku s léčivými bylinami nebo chcete naaranžovat květiny u sebe doma.
*  Když máte pocit, jako by ve vás vyhasínala jiskra mládí.
*  Když potřebujete pomoci začít uskutečňovat nějaký plán, nápad nebo projekt.
*  Obecně, když vám chybí motivace pokračovat vpřed.
*  Když chcete začít znovu. Ať už se jedná o vztah nebo o situaci.
*  Když potřebujete odpustit, zapomenout a jít dál.
*  Máte-li chuť něco předělat, změnit, zlepšit.
*  Když chcete vyjádřit něco, co máte na srdci.
*  Když potřebujete pomoci ukáznit vztek. Nebo když máte nepříjemný pocit, že jednáte sobecky.
*  Když si chcete pořídit domácí zvíře.
*  Když začínáte mít pocit, že jste závislí na svém počítači nebo na mobilu.
*  Když pospícháte a nestíháte všechno, co byste chtěli.
*  Když potřebujete sebrat všechnu odvahu a provést změnu, ze které máte strach, ale která vám pomůže žít šťastnější a smysluplnější život.
*  Když se chcete vrátit ke každodennímu cvičení.
*  Když váš život postrádá spontánnost.
*  Když potřebujete zůstat na své cestě.
*  Když se chcete spojit s vílami nebo jakýmikoliv jinými elementárními bytostmi a silami.

Beran je prvním znamením zvěrokruhu, vládnoucí od 21. března - 20. dubna a objevuje se na začátku astrologického kruhu. Proto se mu také říká „dítě" zvěrokruhu. Přináší s sebou jaro a všechno, co je nové. Jak úžasné, že právě Ariel, archanděl, který je přiřazovaný k vílám a elementárním bytostem, je spojen s Beranem. Je to skvělé energetické spojení. Arielova překrásná čistá energie je osvěžující jako jaro. Ariel je spojován se všemi mláďaty a s životem v přírodě. Možná máte rádi obojí, je-li Beran silně přítomný na vaší hvězdné obloze, což znamená, že máte Slunce, Měsíc nebo ascendent ve znamení Berana.

Aniž bychom se teď soustředili na to, kde se Beran ve vašem případě nachází, pamatujme si, že toto znamení vyzařuje nevinnost jako dítě. Ať už máte Berana ve svém horoskopu kdekoliv, tato oblast bude požehnaná věčným mládím. Také je to oblast, ve které jednáte spontánně a máte odvahu vydat se tam, kam snad ani andělé nechodí, není místa na světě, kam by za námi andělé nemohli, pokud je potřebujeme mít na své straně.

Abychom mohli pochopit a pocítit, jak se projevuje Beran a jeho ochránce Ariel, představme si jaro. Ať už žijeme na severní nebo na jižní polokouli, jaro je vždy časem obnovy a naděje. Pučí pupeny a všechno rozkvétá, svět je plný příslibů po dlouhé studené zimě. Procházka na čerstvém vzduchu pod korunami stromů může pozvednout vašeho ducha do nebeských výšek. Beran a archanděl Ariel nás vyzývají, abychom ze sebe setřásli zimní chmury a vyšli opět do světa přírody. Ať už máte tyto energie ve svém horoskopu kdekoliv, v této oblasti budete ze sebe schopni setřást minulost a dýchat nový čerstvý vzduch. Jestliže máte Berana silně ozářeného buď Sluncem, Měsícem, nebo ascendentem, jste pro ostatní jako závan jemného jarního vánku. Proto ti, u nichž Beran převažuje, bývají velmi populární a oblíbení, pokud však dokážou udržet svůj ohnivý temperament na uzdě, když mají sto chutí ukázat ostatním, zač je toho loket.

Archanděl Ariel je také znám jako andělský velvyslanec božského, magického a zázračného zhmotnění. Připomíná nám, že všechno je možné, když přistupujeme k životu s nevinností dítěte. Přináší zázraky. Převažuje-li Beran silně ve vašem horoskopu, budete připomínat svým přátelům a své rodině, že můžeme dokázat cokoliv, na co upřeme svou mysl, bez ohledu na to, co se dělo v minulosti. Máte moc jim dát najevo, že není důvod to vzdávat, i kdyby to vypadalo sebevíc špatně. Ariel také může pomoci ve vztazích, neboť jeho nejkrásnější vlastností je jeho plné nasazení, aby nám pomohl zbavit se našeho mylného přesvědčení, že jsme oddělené nezávislé bytosti. Ve skutečnosti jsme všichni vzájemně propojeni. Ariel nám tuto pravdu neustále připomíná. Pravděpodobně jste již zjistili, že my všichni jsme propojeni, máte-li převažujícího Berana ve svém horoskopu. Připomínejte si tento fakt, až se ve vás začne opět budit to klasické beranovské „já, já, já". Beran je známý tím, že je občas zaměřený jen sám na sebe. Stejně jako malé roztomilé dítě má pocit, že je středem vesmíru, lidé se silným Beranem se mohou občas chovat, jako by byli jediní, na kom záleží. Je to součástí jejich nevinnosti, avšak může to druhé bolet. Kdykoliv ucítíte, že se vás jímá tato sobecká energie, volejte na pomoc Ariela. Připomene vám, že jsme jedno a že všechny pocity nezávislosti a oddělenosti vychází z ega a jsou pouhou iluzí.

Protože je Beranův vládce Mars, je proto, řekněme, asertivní. Umí si stát za svým. To platí také, když toužíte být nejlepší a jste soutěživí mezi svými přáteli a kolegy. Soutěživost je dobrá, ale nenechte ji, aby ubližovala vašim vztahům nebo aby vás svedla na cestu bezcitnosti.

Každé hvězdné znamení má svou stinnou stránku, se kterou je třeba se naučit zacházet. Rodíme se do jednoho jediného znamení, a tak jí dokážeme čelit. Dobrou zprávou je, že Beran má také vrozenou magickou schopnost vycházející ze stejné vnitřní síly. Například entuziasmu má na rozdávání. Miluje dobrodružství. A až se vydáte do světa, Ariel bude stát při vás. Bude šťastný, že bude právě s vámi tam, kde budete nadšení z otevřeného prostoru na čerstvém vzduchu a kde si vzpomenete, kým doopravdy jste. Někdy je to celé v tom, dokázat se odtrhnout od počítače, od televize a od elektřiny vůbec. Prostě jít ven je velmi rychlý způsob, jak se spojit s archandělem Arielem a jeho energií, když to právě potřebujete.

Další charakteristikou Berana je nebojácnost a Arielovou mocí je schopnost pomoci nám dávat najevo to, co nosíme uvnitř. Jak úžasnou kombinaci to přináší. Je to někdo, kdo je opravdu schopný odvážného činu. Když se zbavíme strachu, vstoupíme do úplně nové arény života, kdy pracujeme s tvůrčí silou Stvořitele a dáváme život naším snům. Beran je start. Znovu začít od začátku. A jak jinak než beze strachu, který nás kdysi držel ve spárech nehybnosti. Ariel nás může vzít za hranice toho, na co jsme zvyklí a co je nám pohodlné, abychom zkusili něco nového. Beran je nebojácný a odvážný a nenechá si ničím otrávit život. Opět pohlédněme na oblast, kde stojí Beran v našem horoskopu, a zamysleme se, jestli je v ní nějaký strach. Můžeme ho už nechat za sebou. Požádejme Ariela, aby nám pomohl nechat to staré za sebou a pomohl nám spatřit, jak všechno kolem nás začíná kvést. Tyto dvě energie se skvěle doplňují. Díky nim vidíme život před sebou jako krásnou kvetoucí zahradu a v ní začíná růst to, co jsme zasadili, a to, co sázíme.

Vzpomeňme si, že Ariel i Beran s lehkostí kráčí po Zemi. Dvě klíčová slova jejich energie jsou čerstvost a vitalita. Nejhorší, co Beran může udělat, je nechat si zablokovat cestu vpřed negativismem. Proto nás mocně vyzývá archanděl Ariel, abychom se odpoutali od všeho, co nás svazuje, abychom vyšli ven do otevřeného prostoru, zbavili se špatné nezdravé stravy a vyživovali místo toho své tělo dobrou čerstvou potravou. Nade vše však, ať už je vaše znamení jakékoliv, zdržte se veškerých drog a alkoholu, chcete-li pracovat s beranními energiemi. Akorát vás zpomalí jako lepidlo, které se lepí na pomyslná kola a brání v pohybu vpřed.

Slunce v Beranu

Je-li vaše Slunce v Beranu, máte dánu do vínku Arielovu úžasnou svěží vitalitu. Jaké požehnání. Ostatní se s vámi cítí jako na čerstvém jarním vzduchu, už když vejdete do dveří. Jako Ariel neberete život upjatě vážně a můžete vnést lehkost do jakékoliv situace.

Vaše znamení Berana je svěžest a archanděl Ariel vám pomáhá tuto vitalitu vyzařovat. Kdybyste kdykoliv cítili, že začínáte ztrácet svou životní jiskru, zavolejte Ariela, a on vám pomůže zbavit se téhle negativity. Prosím, pamatujte, že i zbrklost je znakem Berana. Opět můžete požádat archanděla Ariela o pomoc, když cítíte, že se řítíte vpřed takovou rychlostí, že předbíháte událostem. Naučit se umět zpomalit je jednou z vašich životních lekcí. Pro anděly je nejvyšším posvátným potěšením, když nám lidem mohou pomoci nám najít naši vnitřní rovnováhu.

Pokud jste si toho ještě nevšimli, vězte, že umíte skvěle realizovat své myšlenky právě díky síle Ariela, který je přítomný na vaší hvězdné obloze. Až budete chtít, aby se něco stalo součástí vašeho života, vizualizujte si to, nakreslete si to, napište své cíle na papír a poproste Ariela, aby se do toho vložil. Jste božskou bytostí a síla archanděla Ariela je vaší součástí. Máte k dispozici více magie, než si možná uvědomujete, a svou odvážností a nasazením inspirujete druhé. Dobrodružství vás pohání kupředu.

Pamatujte si, že v životě se věci stále opakují. Proto když cítíte, že vaše jiskřička pohasíná, zavolejte Ariela, aby vám pomohl váš vnitřní oheň znovu rozdmýchat. Ariel vás vždycky uslyší a přijde vám na pomoc.

Měsíc v Beranu

Protože je váš Měsíc v souhvězdí Berana, tedy v ohnivém znamení, a poněvadž jste doprovázeni archandělem Arielem, který miluje pohyb vpřed s myšlenkou na nová dobrodružství, budete mít možná tendenci být citově impulzivní. Samozřejmě chvátáte emocionálně. Měsíc řídí to, co potřebujete, takže to, že máte Měsíc v Beranu/Arielovi jasně ukazuje, že potřebujete letět životem vpřed s rychlostí a vervou, aniž byste měli kolem sebe příliš mnoho lidí, kteří by vám připomínali, co je to zodpovědnost. Budou zde i jiné aspekty ve vašem horoskopu, které se týkají toho, jak brát věci pomalu s rozvahou a vážné, proto je třeba podívat se na váš horoskop více dopodrobna. Když necháte svou pravou přirozenost zářit, a součástí této přirozenosti je zábava, půjdete si za ní aktivně, stejně jako Ariel. Dobrá nálada je pro vás životné důležitá. Asi tak jako pro druhé jídlo a pití. Máte štěstí, protože archanděl Ariel stojí vždy při vás a pomáhá vám naplnit tuto potřebu smát se a rozveselovat a rozesmívat druhé.

Avšak pamatujte na andělský zákon. Musíte o pomoc požádat, jinak vám pomoci nemohou. Když se vám život začíná zdát příliš nudný a vážný nebo i obtížný, požádejte Ariela, aby vám pomohl znovu nabýt vaší úžasnou přitažlivost. Život je takový, jaký si ho uděláte, a vy to víte díky vašemu šibalskému Měsíci v Beranu. Když ucítíte, že se dostáváte do deprese, malá procházka přírodou by mohla být právě tím, co potřebujete, abyste znovu oživili svého ducha. Požádejte Ariela, aby šel po vašem boku.

Merkur v Beranu

Beran se pojí s rychlostí a přitažlivostí a je řízen válečným Marsem. Merkur je planetou komunikace. Smíchejte je dohromady, a dostanete někoho, kdo má dost kuráže, aby řekl bez servítek svůj názor, bez ohledu na to, jaký dopad budou mít jeho slova na druhé.

Máte-li Merkur v Beranu, dejte si pozor, abyste nemluvili neustále bez rozmyslu a příliš ukvapeně. Naštěstí máte po ruce Ariela, jenž se prochází po Zemi lehkou nohou a pomůže vám vytěžit z Merkura v Beranu to nejlepší. Pokud víte, že máte tendenci pálit slova od boku, tak jak vám je mysl přináší na jazyk, zavolejte Ariela, než půjdete na jakoukoliv důležitou schůzku nebo obchodní jednání. Poproste ho, aby vám pomohl zůstat tichý a nikomu neskákat do řeči, on přesně ví, jak začínat. Je archandělem jara, když příroda začíná znovu klíčit, růst a kvést. Kdyby se vám stalo, že jste to s někým trošku přepískli, ať už je to v práci nebo ve vašem osobním životě, požádáte-li Ariela, pomůže vám najít ta správná slova, jak dát zase věci do pořádku. Když cítíte, že začínáte mluvit s nenávistí, vzpomeňte si na Ariela, a on vám pomůže poodstoupit a nevyřknout slova, kterých byste pak litovali.

Jak Merkur, tak Beran jsou oba velmi činorodí, je tedy velmi pravděpodobné, že nebudete mít problém s novými projekty. Ovšem bude-li se vám zdát obtížné vaše projekty dokončit, je vám to povědomé?, požádejte Ariela, aby vám pomohl udržet si vaši beranní jiskřičku zapálenou, abyste došli až do cíle. Celkově vzato, Merkur v Beranu je velkým požehnáním. Posiluje totiž vaši kreativitu. Také vnáší čerstvý vzduch clo jakékoliv konverzace, nezabřednete nikdy do detailů a budete schopni jedním pohledem v rychlosti zkontrolovat, co je správně, a co ne.

Venuše v Beranu

Mít Venuši v Beranu je úžasnou předností, ale i velkou zodpovědností. Venuše je planetou lásky a bohatství. Beran je znamením spontánnosti a mládí. Když je spojíte, dostanete někoho, kdo dokáže milovat tak, jako by nikdy nebyl raněn. Tohle je samozřejmě velká výhoda. Ve srovnání s těmi, kteří se stále zaobírají bolestí a chybami minulosti, vaše schopnost milovat jako poprvé je jako dar z nebe. Můžete i zde vidět jaro, kdy všechno rozkvétá a voní. Vaše Venuše v Beranu je právě jako jarní kvítky archanděla Ariela. Vaše láska dává druhým zapomenout na dlouhou studenou zimu citů, kterou právě prošli.

Pomyslete na to, že ne každý dokáže tak snadno začít nový vztah, políbit a vrhnout se plnou parou vpřed do nového dobrodružství. Ne každý dokáže udělat tak rychle zásadní rozhodnutí, když přijde na jejich milostný život. Vy máte touhu jít dopředu, jak nejrychleji to jen jde. Stane-li se vám, že osoba, se kterou máte milostný vztah, nemá chuť postupovat tak rychle jako vy, poproste o pomoc Ariela, aby jeho čistá, čerstvá svěží energie zahnala všechny projevy hněvu a rozčílení.

Venuše se také týká peněz. Mít Venuši v Beranu znamená, že můžete velmi rychle vydělat hodně peněz. Ovšem jak jste si možná všimli, také to znamená, že můžete hodně peněz velmi rychle utratit. Opět se radujte z toho, že je s vámi Ariel, a žádejte ho o pomoc, když vidíte, jak se vaše konto ztenčuje. Mluvte s ním, když potřebujete více peněz. Jen ještě jedno malé upozornění: Ariel není bankomat. Stokrát lepší je žádat o dobře placenou práci než o výhru v loterii.

Mars v Beranu

Mars je planetou ohně a války a Beran je znamením války a ohně. ale nebojte se. To, že máte Mars v Beranu, ještě neznamená, že skončíte na zakrváceném a spáleném bojišti. Přesto však je možné, a často tomu tak je, že máte horkou krev a snadno se rozčílíte. Učit se, jak s tímto temperamentem zacházet, je vaší životní lekcí.

Pamatujte si, že energií Berana je mládí a Arielovou energií je lehkost bytí. Někdy, obzvlášť když jsme ještě mladí, jsme tak zanícení, že se v touze dosáhnout co nejdřív svého cíle chováme doslovně jako „beran" v porcelánu. Pokud máte pocit, že jste přesné takoví, nejlepší, co můžete udělat, je přijmout sami sebe takové, jací jste. Požádejte Ariela, aby vám ukázal, jak milovat sami sebe i se svým ohnivým temperamentem a vším ostatním.

Poté, co jste začali pracovat na přijetí sebe sama, můžete přemýšlet o tom, jak využít vašich schopností k něčemu konstruktivnímu. Ariel vám pomůže a povede vás, požádejte ho. Jedním z nejúčinnějších způsobů jak se s tím vyrovnat a zároveň využít této energie Marsu v Beranu, je věnovat se nějakému sportu. Beran se snaží být co nejrychlejší, a Mars je válečník. Využijte tvrdého výcviku k uvolnění vnitřního napětí. Protože s Marsem v Beranu máte tendenci se i snadno rozhněvat, promluvte k Arielovi, aby vám pomohl brát věci s humorem. Je úžasné vidět ulehčení ve tvářích přítomných ve chvíli, kdy místo výbuchu, který čekali, pronesete nějakou humornou trefnou poznámku nebo se třeba jen usmějete. Kdykoliv cítíte, že na vás jde vztek a rozčílení, poproste Ariela. aby vám pomohl najít v sobě vnitřní klid. Je to lepší než počítat do deseti. Pro doplnění, v lásce lidé s Marsem v Beranu dokážou rychle navázat kontakt a pak milují vroucně a vášnivě.

Ascendent v Beranu

Lidé s ascendentem v Beranu jsou vzrušující, horkokrevní a soutěživí. Vyzařují bujnou energii Ariela a Berana. Většinou jsou rychli a přesni a mají lehké nohy, bývají štíhlí a je těžko s nimi udržet krok. Beranovým vůdcem je Mars, ten představuje mužský princip. To znamená, že je pro vás o to těžší udržet si svůj vnitřní klid, když procházíte náročnou situaci. To, že jste se narodili do tohoto života s ascendentem v Beranu, má svůj důvod. Znamená to, že zvládnout stres a vztek je životní lekcí, kterou se vaše duše rozhodla projít a snad ji i zvládnout ještě dříve, než jste se narodili.

Další věcí, kterou můžete udělat, je nechat se obklopit Arielovou energií v přírodě. Vstaňte z místa, kde je vám na nic, a běžte na čerstvý vzduch lak dostanete svou energii do rovnováhy. Ascendent v Beranu žije život plný radosti a nadšení jako motýl poletující v prosluněném nekonečném lese, dává vám také potřebu rychlosti. Někdy však budete až příliš rychlí pro ostatní a vám to bude na překážku, Ariel vám pomůže vrátit se do bezpečného tempa, když ho požádáte. Ne že by on sám rád chodil pomalu, ale velmi mu na vás záleží, takže když potřebujete zbrzdit, když se například chcete naučit meditaci, velmi rád vám pomůže.

Zdroj: Andělská asrtologie

« Andělská astrologieArchanděl Chamuel - znamení Býk »