Archanděl Raguel - znamení Střelec

Archanděla Raguela můžete zavolat v následujících situacích, bez ohledu na to, jaké je vaše znamení:

*  Když netoužíte po ničem jiném než odejít a podívat se do světa.
*  Když chcete být přátelští, ale cítíte ostych a nějak se vám to nedaří nebo nedokážete vyzařovat pozitivní vibrace.
*  Když cítíte, že stačí už jen kousek, a vy se vzdáte svých snů.
*  Když potřebujete vidět i tu hezčí stránku života nebo komičnost určité situace.
*  Když chcete dostat do života něco trochu více exotického, když vás volá dobrodružství.
*  Jestliže řešíte konflikt ve vztahu, nebo chcete uvolnit napjatou situaci humorem.
*  Máte-li někoho něco naučit, ale nemáte pocit, že jste od přírody dobrým učitelem.
*  Když chcete dobré přátele.
*  Když se potřebujete podívat na věc s odstupem, a ne se upjatě soustředit na všechny detaily.
*  Potřebujete-li odpověď na vaše modlitby.
*  Když chcete vyřešit problém, který s někým máte buď vy, nebo někdo jiný.
*  Když se necítíte dost štědří, jak byste chtěli být.
*  Když jste na začátku nějaké nové situace a potřebujete potkat hodně nových lidí.
*  Když byste rádi byli člověkem, který se nebojí být flexibilní a dokáže se těšit ze všeho, co mu život přináší.
*  Jestliže jste udělali ve vztahu chybu.
*  Když jste se pohádali s přítelem a nevíte, jak se usmířit.
*  Chcete-li rozvinout lepší vztah k sobě samým.
*  Když si chcete být bližší se svou rodinou.
*  K prohloubení vašich vztahů.

Pro Střelce, který vládne od 23. listopadu - 21. prosince je život hra. A pro archanděla Raguela je život oslava, neboť on je ze všech archandělů ten nejvíc společenský. Jeho jméno znamená „přítel Boha" a jeho záměrem je mír a harmonie mezi všemi na světě. To je přesně jako přátelská povaha Střelce, kterou je tak snadné si zamilovat, stejně jako Kentaur, který Střelce představuje, i on skáče životem vpřed za dobrodružstvím a radostnými zážitky. Kdekoliv máte Střelce ve svém horoskopu, dokážete v té oblasti riskovat, prožívat v ní radost, legraci a bezstarostnost.

Střelec vede okouzlující život a je spojován se šťastnou planetou Jupiterem. Kamkoliv kráčí Jupiter, štěstí ho následuje. Střelec i Jupiter jsou také spojováni se schopností umět se podívat na věci s odstupem, vidí spíše celkový obraz, než aby se ztráceli v detailech. Abyste pochopili, jak je tato vlastnost užitečná, představte si, že stojíte před velkým krásným obrazem. Blízko plátna neuvidíte nic než zdánlivě nahodilé barevné tahy štětcem. Pouze když uděláte pár kroku zpět, teprve pak uvidíte celé dílo, kterému se můžete obdivovat. A právě s tímto krokem vzad vám archanděl Raguel může pomoci. Když se ztrácíte v detailech, pomůže vám podívat se na celou věc z nového širšího úhlu.

Archanděl Raguel dokáže pomoci vyřešit spory, což je dokonalé, neboť i Střelec je známý tím, že zůstává ponejvíce neutrální, když okolo bouří sváry. Raději zastávají názor: „Žij a nech žít." Když se začnete hádat, Raguel je ten nejlepší, koho zavolat. S vaším známým smyslem pro humor velmi zřídka zůstáváte nazlobení dlouho, obzvláště když vám Raguel pomáhá. Střelec je ze všech znamení nejvíc přátelský. Každý kdo se narodil se Sluncem, Měsícem nebo ascendentem ve Střelci, je obklopen přátelskou, vlídnou a hřejivou energií, mají rádi lidi a lidi mají rádi je. Jsou to štědří přátelé, milenci, spolupracovníci a členové rodiny, kteří jsou vždycky v klidu, nic je nerozhází, rádi pomáhají druhým a umí naslouchat. Lze snad Střelce nemilovat? Energie Střelců je velmi podobná energii archanděla Raguela, který se zabývá usmířením a spřátelením znesvářených přátel. Jak postupujeme životem, seznamujeme se s novými lidmi, avšak není to vždy snadná věc, protože se potkáváme s vlastním ostychem nebo strachem z odmítnutí.

Toužíte-li se seznámit s konkrétní osobou, požádejte Raguela, aby stál při vás. Muže otevřít dveře možnému přátelství mezi vámi a vaší novou známostí. Poněvadž Střelci jsou opravdu okouzlující a upřímní, jediné, co potřebujete, je otevřít dveře mezi vámi a s tím vám Raguel rád pomůže, a ostatní už půjde přirozeně. Raguel je ten, kdo přináší harmonii a může vám pomoci najít společnou řeč jak se stávajícími přáteli, tak s novými známými. Jestliže přicházíte do nového zaměstnání nebo do nové školy, kde potkáte mnoho lidí najednou, požádejte jej, aby vám ulehčil cestu. Jak Raguel, tak Střelec přistupují k druhým s láskou a vlídností. Mají rádi společnost a situace, v nichž se setkávají s lidmi, jsou pro ně vzrušující události, kde se mohou setkat s novými a zajímavými lidmi.

Střelci dokážou být někdy tak bezstarostní, že si nevšimnou, jak citliví druzí mohou být. Takže když si všimnete, že váš zářivý střelecký entuziasmus vypadá spíš jako bezcitnost vůči něčí bolesti, archanděl Raguel vám může pomoci projevit soucit a zájem o druhé, ve skutečnosti je známý tím, že usmiřuje nedorozumění. Vy samozřejmě musíte udělat svůj kus práce také, a to zahrnuje odpuštění nebo i omluvu tam, kde je třeba. Nezapomeňte však, že Raguel je tu vždy pro vás, aby vrátil harmonii do jakéhokoliv vztahu.

Jak požádat archanděla Raguela o pomoc? Vyslovte pár slov nahlas nebo v duchu. Něco jako například: „Archanděli Ragueli, děkuji ti, že vnášíš mír mezi mě a /jméno osoby, na které vám záleží/." Můžete žádat také o pomoc pro druhé, kteří jsou v nějakém konfliktu, i když se spor netýká přímo vás. Archanděl Raguel je zprostředkovatelem, pomáhá vidět, co mají lidé společného, spíše než to, v čem spolu nesouhlasí, miluje harmonii a mír.

Střelec se vždy dívá na věci z té lepší stránky. Lidé se silným Střelcem ve svém horoskopu se soustředí na to, co je v pořádku a co funguje, spíše než na to, co chybí. Pokud si přejete být více takoví, požádejte Raguela o pomoc. „Hledání světlejší stránky" je Střelcovým tajemstvím úspěchu, protože myšlenkami ovlivňuje realitu. Protože dostanete víc toho, na co se soustředíte, požádejte archanděla Raguela, aby vám pomohl soustředit se na pozitivní věci.

Slunce ve Střelci

Střelci bývají velmi volnomyšlenkářské šťastné bytosti, které raději vidí životní obzory nežli jejich hranice. Jaké to požehnání! Pokud jste se narodili jako Střelci, znamená to alespoň pro tento život, že chcete objevovat svět a jeho obyvatele. Střelci miluji cestování. Je to jeden z důvodů, proč jsou Střelci známí jako nejvelkorysejší znamení. Samozřejmě, poznávání světa a objevování nových obzorů je úžasná cesta k poznávání nových přátel. Raguel je jeden z nejtalentovanějších archandělů, když přijde na vytváření nových známostí, vyzařuje přátelskost a harmonii, takže se není čemu divit, že je právě tím andělem, ke kterému se obrátit, pokud chcete rozšířit okruh svých přátel.

Pokud jste se narodili jako Střelci, jste vedeni rozpínavým Jupiterem, a proto máte sklon věci přehánět a rozebírat, jste rození filozofové, kteří se téměř kdykoliv dostanou do svého živlu. Je to proto, že vaše bystrá mysl má tolik různorodých myšlenek a nápadů, které může sdílet s přáteli a milovanými. Pokud máte tušení, že vaše fantastické „střelcovaní" někomu leze na nervy, požádejte archanděla Raguela, aby vám dočasné pomohl usměrnit nadšení a tak nastolit harmonii ve vztahu. Pamatujte si, že bída a trápení jsou rády spolu, takže váš přítel v depresi nemusí v daném momentě ocenit vaše komediální návyky.

Sbližování přátel je jednou ze Střelcových předností. A pokud máte pocit, že váš přítel nebo kdokoliv jiný se k vám nezachoval dobře, požádejte o pomoc Raguela. Střelci jsou spojováni s právem, právníky a právními záležitostmi, a to je i Raguel, rád zasáhne ve váš prospěch v urovnávání sporů.

Měsíc ve Střelci

Měsíc se soustředí na to, co potřebujete, a Střelcům záleží hodně na cestování, studiu, dobrodružství, náboženství, idealismu, zábavě a zdolávání nebezpečí. Být dobrodruhem však může vytvářet vlastní výzvy. Pokud se dostanete do riskantní situace, protože jste následovali svůj velký cíl. požádejte Raguela, aby vám pomohl a dá vám i duchovní smysl. Jedním z jeho talentů je napravování vnitřního a vnějšího neklidu v chaotických situacích a vztazích.

Archanděl Raguel vyniká v nastolení pořádku tam, kde vládne chaos, lidé s Měsícem ve Střelci nejsou úplně chaotičtí, ale mohou podniknout spontánní akci bez předchozího rozmýšlení nové vzrušující možnosti, za kterou seženou. Pokud máte Měsíc ve Střelci a víte, že občas pro zábavu potřebujete vyvolat poprask, pracujte s Raguelem, pomůže nastolit pořádek i v těch nejsilnějších situacích. Měsíc má též vliv na vaše pocity a je velkým požehnáním mít ho u Střelce. Znamená to, že smutek nebudete cítit příliš dlouho, a to je dokonalá shoda s archandělem Raguelem, který vám pomůže vytvořit a udržet si přátelství. Největším rizikem, když máte ve svých mapách oblohy Střelce, je, že se můžete stát bezstarostnými, což vás někdy může dostat do problémů. Požádejte Raguela, aby vás dovedl k těm přátelům či partnerovi, kteří vám dodají odvahu ve vašich dobrodružstvích, spíš než aby vás nutili se jim přizpůsobit.

Merkur ve Střelci

Tato kombinace je velkým požehnáním. Merkur je planetou mysli, ovlivňuje to, jak myslíte, píšete, mluvíte a komunikujete s ostatními. Střelec je bezstarostné a šťastné znamení nebes. Dejte tohle dohromady, a máte někoho, kdo je schopný se dívat na světlou stránku věci v devíti případech z deseti, je přirozeně optimistický.  Může být velmi kreativní. Když cítíte, že ztrácíte svou schopnost zůstat nad věcí, zavolejte Raguela. Je důležité nebýt na sebe příliš tvrdí, když upadáte do negativních myšlenek, je rovněž úžasný v tom, že dokáže vidět věci jako součást celku velkého světa, zbožňuje, když může cestovat. Takže to vám dává otevřenou mysl a světoběžnický pohled na svět. Pokud sami sebe najdete ve zmatku, máte k jeho zničení humor - použijte ho k likvidaci napětí. Pomáhá vám, když potřebujete studovat, a dělá vás zábavnými pro okolí. Střelec je jedním z nejveselejších astrologických znamení a Raguel je jedním z nejspolečenštějších andělu.

Na co si musíte dávat pozor, je přílišné mluvení nebo že by vás mohl někdo nařknout z toho, že jste pod parou. Pokud byste měli někdy pocit, že  sklouzáváte do stavu „všechno znám, všechno vím", mluvte s Raguelem a požádejte ho o pomoc, jak vyjádřit svůj podivuhodný Merkur ve Střelci v jeho nejlepší možné podobě.

Venuše ve Střelci

Pro začátek, v této pozici je pro vás, více než pro kohokoliv jiného, možné se zamilovat do cizince. Jen tak pro informaci. Ale je v tom samozřejmě ještě mnohem víc. Venuše je ve vašem horoskopu planetou, která ovlivňuje lásku a bohatství. Střelec je dobrodruhem nebes. Spojením těchto dvou energií dohromady vznikne někdo, kdo miluje cestováni, kdo se bude vždy zajímat o lidi, místa a možnosti z dalekých krajin, koho fascinuje exotika a kdo nemíní svého milence/milenku svazovat. Mít Venuši ve Střelci vás ve věcech lásky může udělat poněkud idealistickými. Zní to jako dobrá věc, ale je to mince se dvěma stranami. Pokud máte růžové brýle, jak budete reagovat, jakmile zjistíte, že on či ona je jenom člověk? Můžete být přespříliš optimističtí, když dojde na lásku. Často se prostě domníváte, že všechno bude v pohodě. A to je bezva přístup, ale každý vztah potřebuje práci, když pomine počáteční fáze zamilovanosti. S jakýmikoliv problémy v lásce se můžete obrátit na anděla, který provází vaši Venuši, Raguela. Mezi mnoha jeho talenty patři ukončování sporů. Pokud jste vy a váš milovaný/á /nebo bývalý/á/ na rozcestí, archanděl Raguel je tu pro vás.

Lidé s Venuší ve střelci bývají nestálí s tendencí utíkal, jakmile jde s láskou do tuhého. Požádejte Raguela o pomoc, ukáže vám, jak se udržet nohama na zemi.

Z finančního hlediska je střelec znamení, které rádo riskuje. Pokud vsadíte na ty správné koně, můžete velmi zbohatnout. Nicméně pokud víte, že jste trochu lehkomyslní, pokud jde o peníze, Raguel vám může pomoci vás trošku umírnit.

Mars ve Střelci

Jaký úžasný Mars máte právě vy. Mars je planeta, která ovlivňuje dokončování věcí, pohyb vpřed a cestu za vlastním cílem. Mít svůj Mars v energickém znamení Střelce vám dává vítr do plachet. Mělo by pro vás být zcela jednoduché být nadšený ze života, a to vám dává skvělý náskok. Mít cíle je naprosto úžasné, ale též máte tu bezostyšnou drzost potřebnou, abyste opravdu dotáhli věci do konce. Navíc Střelec vyzařuje přátelskou a oblíbenou energii. To znamená, že máte způsob, jak si jít za čím chcete, aniž byste se druhým odcizoval. Díky tomu vás lidé spíše podpoří.

Je tu ovšem i stinná stránka Marsu ve Střelci, nicméně s jakýmkoliv planetárním uspořádáním tu je stinná i světlá stránka. Pamatujte si, že svou mapu oblohy si vybíráme sami, neboť víme, že musíme pracovat na různých aspektech nás samých. V případě člověka, který má Mars ve Střelci, může nastat problém, když se snaží o vlastní moc a sebeprosazování. Dávejte si na to pozor. Pokud máte dojem, že zacházíte až příliš daleko, zavolejte archanděla Raguela.

Co se týče intimních vztahů, neboť váš Mars ovlivňuje i sexuální vztahy, máte úžasný, nezavazující postoj, který může být velmi svůdný. Nicméně dávejte si pozor na tendenci být nestálý ve vztahu, neboť můžete skončit s Marsem, který jde vpřed hlava nehlava bez závazků. Nevzdávejte vztah při první známce problémů a zavolejte Raguela, pokud v této oblasti potřebujete pomoci. Ještě se sami sebe zeptejte, zda nejste lehkomyslní k citům ostatních. Máte štěstí, že váš Mars zajišťuje, že můžete proplouvat životem, aniž byste často brali věci příliš vážně. Ale ne každý je tak bezstarostný jako vy. Měli byste brát v potaz ty mírnější smrtelníky kolem vás a jejich jemnější citlivost, alespoň čas od času.

Ascendent ve Střelci

Ti s ascendentem ve Střelci ve svém horoskopu jsou obvykle oblíbení. Konec konců, Střelec je pravděpodobně nejpřátelštějším a nejvlídnějším znamením ze všech, a jsou to lidé, kteří jdou na párty s velkým úsměvem, aby se pobavili s přáteli, jak starými, tak novými. Prosté září a jsou neodolatelní. Milují mluvení a jejich škádlení je tak neškodné, že jim ostatní jejich nekonečné hovory odpouštějí. De facto jsou tak zábavní, že vy sami se přistihnete uchváceni tím, co vypráví. Pokud je Střelec vaším ascendentem, máte zcela jedinečnou schopnost smát se sami sobě a životu, odbourávat napětí vtipem a učit ostatní, ať už formálně či neformálně.

Vaše silné spojení s archandělem Raguelem vám garantuje vděčné publikum pro vaše rozmluvy. V těch vzácných okamžicích, kdy se vám nedaří najít si nového přítele, požádejte Raguela o pomoc, rád spojuje lidi a přináší spolupráci, též vás bude vést, abyste pečlivé plánovali kroky, které naplňují vaši vášeň pro zábavu a dobrodružné zážitky. Pokud víte, že máte tendenci o sobě mluvit trochu moc, požádejte jej o pomoc, jak vyvážit své rozhovory tak, abyste dokázali i naslouchat. Ukáže vám, jak si užívat naslouchání ostatním.

Lidé s ascendentem ve Střelci bývají velmi hraví, odmítají brát život i sebe příliš vážně. Někdy to může vést k problémům s lidmi, kteří cítí, že je nerespektujete tak, jak si zaslouží. Opět je pomoc na dosah ruky: požádejte Raguela, aby znovu nastolil harmonii a vzájemný soucit ve vašich vztazích. Slunná nálada je jednou z vašich největších předností, tak buďte rádi, že jste si zvolili tuto konstelaci. Pokud však máte pocit, že vás lidé neberou příliš vážné, požádejte Raguela, aby vedl vaše kroky a slova tak, abyste se cítili obohaceni v pravém slova smyslu.

Zdroj: Andělská astrologie

« Archanděl Jeremiel - znamení ŠtírArchanděl Azrael - znamení Kozoroh »