Zelený paprsek - Archanděl Rafael

Barva jantarově zelená 

Zaměření léčení a dosažení harmonie

Čakra srdeční /anaháta/ - živel vzduch - rovnováha se projevuje ničím nepodmíněnou láskou k sobě i k druhým

Čtvrtý viditelný paprsek spektra duhy. Zelený paprsek ovlivňuje srdeční čakru na tělesné úrovni /třetí dimenze/ a je transmutačním paprskem čakry třetího oka /čtvrtá dimenze/. Jedná se o pátý spirituální paprsek barvy mihotavé jantarové zeleně - jako nejlépe vybroušené krystaly jantaru.

Archanděl Rafael je léčitelský aspekt Pána. Proslul jako lékař andělské říše, božský léčitel i rádce, pokud potřebujeme dosáhnout vnitřního poučení, lásky, soucitu, vyrovnanosti a inspirace k léčbě druhých.

Rafael je jedním ze sedmi vládnoucích andělů. Jako jeden z pouhých tří andělů byl uznán křesťanskou církví - spolu s Michaelem a Gabrielem. Je rovněž znám jako velitel strážných andělů a patron cestovatelů. Bývá zobrazován s Hermovou holí nebo jako poutník, který nese v jedné ruce hůl a ve druhé misku s hojivou mastí. Archanděl Rafael má schopnost učit nás léčitelství - klasickému i alternativnímu.

Fyzické souvislosti Zelená je barva přírody a nachází se přesně uprostřed barevného spektra. Přináší vyrovnanost, klid a uvolnění. Napomáhá osobnímu růstu a přináší harmonii. Udržuje duševní a tělesnou energii ve stavu dynamické rovnováhy. Uvolňuje bolestivé procesy vyvolávající napětí. Je naladěna na přírodu a království dévů. Je paprskem léčitelů a léčení. Zelený paprsek se používá k léčbě bolesti hlavy a migrény, žaludečních vředů, poruch zažívání a všech stresů včetně mimořádně silného rozrušení. Pomáhá při překonávání problémů se srdcem, plícemi a brzlíkem.

Citové a duševní spojitosti Pomáhá při klaustrofobii a pocitech omezení. Stabilizuje nervový systém, zmírňuje emoce, snižuje duševní zmatek. Přináší úlevu všem smyslům. Pomáhá rozvoji zdravých vztahů s druhými lidmi.

Duchovní souvislosti Rozvíjí božské vidění, intuici a rovněž schopnost vhledu prostřednictvím navození stavu rovnováhy a harmonie. Posiluje kreativní vizualizaci a manifestační techniky.
Zelený paprsek lze použít k přivolání archanděla Rafaela, který přináší léčbu a vyrovnanost.

« Žlutý paprsek - Archanděl JofielModrý paprsek - Archanděl Michael »