Věř si!

Představuj si, že se ti daří, a bude tomu tak.

Tato karta vás žádá, abyste o sobě přemýšleli pozitivně a aby stejné byly i vaše pocity. Jestliže je něco, co potřebujete nebo chcete udělat, představujte si, že se vám to daří. Myslete si o sobě jen samé pozitivní věci, třeba: Dokážu to! nebo Tolik mi to jde. Čím více si budete věřit, tím lépe všechno půjde. 

Očekáváte-li úspěch, dočkáte se ho. Ale pokud se bojíte selhání, pak vás vaše zážitky nebudou těšit. Život vás bude více těšit, pokud v sebe budete věřit. Pokud vám někdo jiný říká, že neuspějete, představte si velké „X", které jeho slova přeškrtává. Nedovolte, aby vás něčí slova připravila o vaši sebedůvěru! Namísto toho se chovejte tak, abyste dotyčného přiměli změnit názor a ukázali mu, co ve skutečnosti dokážete.

Sebedůvěra znamená učinit rozhodnutí, jako například: Ano, tohle zvládnu! Když se jasné rozhodnete něco udělat a ne se o to jen pokusit, přistupujete k dané situaci se sebejistotou. Je jedno, jestli se chystáte dělat něco nového. Důležitá je vaše víra, že to dokážete. Kdykoli děláte něco nového, učíte se a rostete. Jisté oceníte zkušenost, že dokážete cokoli, o čem jste opravdu přesvědčeni, že to zvládnete.

« Velmi brzyVoda »