Věř

Svatá Hildegarda z Bingenu

Ke zlepšení a uzdravení této situace můžete pomoci tím, že budete věřit. Věřit v sílu zázraků, v moc všeuzdravující Boží lásky a v dobré jádro každého člověka. Víra je zásadním a rozhodujícím faktorem ve vaší otázce.

Svatá Hildegarda z Bingenu dokázala, že aby mohl člověk světu předat Boží poselství, musí nejdříve věřit sám v sebe. Jste povoláni. Jste připraveni. Vaše schopnosti jsou dostačující.

Hildegarda překonala muka pochybování o sobě samé a stala se zvlášť nadanou autorkou, hudebnicí a léčitelkou. To je obzvlášť pozoruhodné vzhledem k tomu, že za jejího života /1098 - 1179/ se od žen neočekávalo, aby se jakkoli viditelně profesně uplatnily. Narodila se jako desáté dítě, a proto jí rodiče poslali do kláštera, aby ulehčili rodinnému rozpočtu.

Už jako malé dítě začala mít Hildegarda duchovní vidění a nakonec byla povolána, aby o něm sepsala knihy. Překonala neuvěřitelné pochyby o svých literárních schopnostech a později napsala: ,,Ačkoli jsem to na vlastní oči viděla a na vlastní uši slyšela, kvůli pochybám a nízkému mínění o sobě samé, a také kvůli odrazujícím řečem mužů, jsem dlouho odolávala nutkání začít psát, ačkoli jsem byla povolána“. Svatá Hildegarda je také známa jako skladatelka medrigalů a autorka dvou knih na téma zdraví a léčivé moci přírody.

« Uzdravení Víra »