Strach

Znamení: Panna/Kozoroh - Merkur/Saturn

Shrnutí tématu: strach ze života a smrti, hrůza z temnot, být stíhaný a zlomený osudem, smrtka jako přítelkyně, neodvolatelnost. 

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Momentálně jsi jakoby ochrnutý a blokuješ tím svou životní energii. Část tvé duše stojí v obraně před prahem jako zkamenělá a odmítá to vzít na vědomí. Vytěsňuješ někam až na okraj úkol, který máš teď splnit, a současně potlačuješ i svůj strach, přinejmenším se o to snažíš. Setrváváš v Neměnnosti. Měl by ses obrátit a podívat se svému strachu do očí ještě předtím, než uděláš následující krok. Pojmenuj ho!

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

Částí tvé cesty je důležité setkání - setkání se strachem ze smrti. V současné chvíli je ten správný čas zabývat se knihami mrtvých a rituály týkajícími se smrti. Mohou ti přiblížit umírání a naučit tě, že smrt je ve skutečnosti tvým přítelem. Jestli se naučíš umírat, získáš tím i odvahu a sílu žít, prožívat a vzít na sebe malé /Ego/ smrti svého bytí.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Už nemáš strach ze smrti. Mnohokrát jsi zemřel a naučil ses přijímat nevyhnutelnost nechat věci a lidi od sebe odcházet. „Kostlivec" stojí při tobě a doprovází tě všude, kamkoliv se pohneš. Jako tvůj spojenec, na kterého se můžeš vždy spolehnout.

« Inkvizice Fúrie »