Pohroma

Znamení: Váhy/Štír - Venuše/Pluto

Shrnutí tématu: spoutanost, peklo vztahu, magické spojení, černá svatba, podřízenost, otroctví, sadomasochismus, pornografie.

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Nechal ses zlákat nějakou představou, svést obrazem. Teď jsi v jeho zajetí. Skutečné - anebo jen v představách - ses upsal jedinému partnerovi. Řetěz vás proto bude spojovat tak dlouho, dokud si nevzpomeneš, jaká kouzla jsi použil, abys sebe i partnera zapletl do magického spojení tohoto druhu.

Nad tvým vztahem visí v této chvíli kletba, nekalé kouzlo. Dávno zapomenuté prokletí anebo rituál začaly působit. Situace od tebe vyžaduje, aby ses démonovi, kterého jsi kdysi sám vyvolal ze samotných pekel, podíval přímo do obličeje.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

Putování podsvětím tvého partnerského vztahu se nemůžeš vyhnout. Upadl jsi do hluboké závislosti, ze které však vyjdeš zralejší. Pomůže ti udělat větší pokrok a lépe postupovat na tvé cestě. Měl bys uvážit, jaké tvé vžité představy stojí v cestě tvé schopnosti rozvíjet vztahy s jinými, a na koho, na kterou skutečně žijící lidskou bytost se snažíš přenést svou zidealizovanou představu o partnerovi.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Naplněný emocionální vztah, skutečné citové sdílení a vzájemnou výměnu podporující osobní růst obou partnerů můžeš prožívat jen s člověkem, který ti byl určen losem osudu a ne s takovým, kterého sis přičaroval. Ať by byla práce na „temných stránkách" /zobrazená i na této kartě/ jakkoliv těžká, nikdy není tak zničující a destruktivní jako partnerské vztahy, které byly navázány prostřednictvím „svatebního aktu" pod vedením Pána podsvětí. Význam utrpení, prožívaného až do konce takového „pekla ve vztahu", je v tom, že se naučíme poznávat rozdíl mezi manželstvím a představou o manželství, mezi jakýmkoliv partnerstvím a představou o partnerství, mezi láskou a představou o lásce.

« PodvodSymbolon »