Bezpečné cestování

Svatý Krištof

Tato karta vám signalizuje bezpečné cestování a dává vám na srozuměnou, že osobě, která se vydá na cesty, bude po boku se svou ochranou Svatý Krištof. Této cestě žehnají i Andělé, kteří se postarají o všechno, co k cestování patří. Nad dopravou, zavazadly, stravou i ubytováním budou bdít Nebesa, a to tak, aby cesta proběhla hladce a příjemně.

Může to však být také výzva pro vás, abyste se vydali na cestu. Přemýšlíte nad tím, že byste si dopřáli odpočinek a dovolenou? Přitahuje vás nějaké místo, ať už jen tak ze zájmu nebo pracovně? Nebo byste rádi navštívili někoho, kdo je vám blízký? Pokud na jednu z těchto otázek odpovíte kladně, pak se začnete chystat na cestu.

Lidé odedávna nosí medailonky se Svatým Krištofem, který je na cestách ochraňuje proti všem nebezpečím. Ochráncem poutníků a cestovatelů se stal díky svému povolání - přenášel lidi přes řeku. Legenda vypráví, že to byl velký muž, který byl schopen unést úplně každého, bez ohledu na jeho velikost. Jednoho dne se na břehu objevil malý chlapec a požádal Krištofa, zda by ho také nepřenesl. Ačkoli byl jen drobné postavy, Krištofovi se pod ním podlamovala kolena. Když nakonec dorazili na druhý břeh, chlapec mu odhalil, kdo je. Byl to samotný Kristus. Proto dostal Krištof své jméno, které znamená: "Ten, který nesl Krista".

« Aktivista Buď statečný »