Anděl zralosti a moudrosti

„Stále víc a více se přibližuji své vnitřní moudrosti."

Základní téma: Pomocí tohoto anděla a jeho symbolu můžeme pracovat na tom, že vyřešíme všechny bolestivé zkušenosti a zapomeneme na ně. Dostane se nám laskavé podpory na naší cestě a zjistíme, že každý bolestný zážitek je procesem zrání pro naši duši, že každá nepříjemná zkušenost nás přivede o stupínek výše, pokud však dokážeme rozpoznat poselství našeho problému a chceme je vidět. Dokážeme být odpovědní za to, že každá situace se pro nás stane poučením, popř., že ji budeme moci integrovat do našeho života.

Další témata: Duševní šok a trauma - noční můry - potlačení - vnitřní dítě - jít proti proudu života - učit se naslouchat našemu vnitřnímu hlasu - zneužívání.

Tělesná úroveň: Hlava - lymfa - krev - alergie - hormonální potíže.

Duševní pozadí:Lymfa: protestování; učit se bránit; uvědomovat si konflikty a rozepře; vzít věci do svých rukou."

Tělní tekutiny: jít s proudem života; nechat se nést; měsrnání energie; nechat odplynout strach."

Alergie: intenzivní, neúmyslná, nerozpoznatelná agresivita; potlačená vitalita, zvláště na jaře; nadměrné reakce na tělesné úrovni; kontaktní alergie: „S tím nemohu nic více dělat!"

Bolesti hlavy: Přetížení; nadměrné zdůrazňování intelektu; perfekcionismus; něco se usadilo v hlavě; jít hlavou proti zdi; něco si namlouvat; mít „zakryté hledí".
Hormonální problémy, ženské: neumět přijmout svoji ženskost/vlastní tělo; naučit se sebelásce a naplnění sexuality; bolestné prožitky jako ženy."

Meditace
Představ si, že jsi starý/á. Celý svůj život máš již za sebou a zanechal ti stopy v tvém obličeji. Ale ty vrásky mohou být i zajímavé. Možná jsi unavený/á; ale posaď se spokojené u krbu a zaposlouchej se do praskání ohně. Máš zavřené oči a všechny obrazy se před tebou rozplývají. Jsou to scény tvého života. Miloval/a jsi a také hodné trpěl/a. Možná jsi tehdy všechno nepochopil/a, ale dnes, když se ohlédneš, víš, proč tomu tak bylo. Všechno dává svůj smysl, protože i ty jsi částí svého života - jsi jedním kamínkem do mozaiky. Nedívej se zpět, ale poděkuj za všechny zkušenosti, které ti byly dány. A potom se s úsměvem vložíš do skládanky jako poslední díl: Jsi šťastný/á.

« Anděl sebehodnocení a sebedůvěryAnděl bezpečí a jistoty »