Anděl zdání a skutečnosti

„Nechávám odejít své iluze a svým zrakem se dívám do reality."

Základní téma: Pomocí tohoto anděla a jeho symbolu se naučíme nahlédnout za masky a tváře našich bližních. Kromě toho se nám podaří zříci se naší vlastní masky. Nebudeme se už nikdy nacházet pod tlakem a vlivem přeludného světa a věci, které jsou kolem nás, budeme pozorovat a přijímat jen zevně.

Další témata: Touha na dálku /hlavně u dětí a osamělých osob/ - žít za vlastní tváří - stále žít nad poměry - stále se ohlížet na ostatní - křečovitě se držet ukončeného vztahu.

Tělesná úroveň: Vysoký krevní tlak - dýchání - nachlazení - problémy koncentrace.

Duševní pozadí:Vysoký krevní tlak: být pod neustálým tlakem; permanentní připravenost k obraně; nezvládnuté autoritativní konflikty; potlačená agrese; zablokovaná aktivita."

Dýchání: mít málo kontaktu s vnějškem; cítit úzkost; nemít žádnou svobodu; cítit se příliš uzavřený/á."

Nachlazení: mít plný nos; někoho necítit; stále se držet v obraně; komunikační problémy; nechat něco příliš studeným."

Problémy koncentrace: zůstat příliš v sobě; nikdy nevybočit nebo příliš vnímat vnější stránky; držet se jen jednoho bodu."

Meditace
Představ si, že jsi na nějakém večírku. Kolem tebe je velmi mnoho lidi. Všichni jsou příjemné naladěni, sebevědomí, jsou „cool" a rozmlouvají mezi sebou.... Hovoří o své pevné vůli, o jachtingu a luxusní dovolené. Vypadají jako ze žurnálu a smějí se bez ustání. Všude je zář a třpyt, které tě oslňují.... Potom odbije dvanáct hodin. Hodiny ukazují skutečnost a pravdu. Procházíš od jednoho hosta k druhému a díváš se na ně. Masky zdobí jejich obličeje, drahé hodiny jsou jen imitací, brilianty jsou polodrahokamy, dekolty dam jsou vycpané. Náhle jsi vše pochopil/a. Nechal/a ses vyměnit. Místo světa snů a zdání jsi se podíval/a do reality!

« Anděl lásky a bezpodmínečnostiAnděl tvůrčí moudrosti »