Anděl tvůrčího slova


„Učím se, abych svým pocitům dal výraz."

Základní téma: Pomocí tohoto anděla a jeho symbolu se učíme pracovat na tom, abychom překonali jazykové bariéry i překážky jakékoli mluvy, a mohli vyjádřit to, co nám leží na srdci. Velmi často raději nic neříkáme a mlčíme, protože se domníváme, že něco nevyjádříme tak dovedně, jako například náš partner. Vnímáme naše pocity, ale často hledáme slova, abychom se správně vyjádřili. Tím si ale vytváříme určité hranice a omezení. Tento anděl nám velmi dobře pomůže abychom naše myšlenky velmi kreativně a výrazně zformulovali do slov a naše emoce vyjádřili tak, aby byly každému srozumitelné.

Další témata: Zpěv - herectví - texty - hrát divadlo - psát paměti/ dopisy/deník - neverbální kontakt.

Tělesná úroveň: Krk - štítná žláza - hlasivky - záněty.

Duševní pozadí:Krk a krční problémy: naučit se komunikaci; něco nespolknout; něco uvízlo v krku; chtivost, která zaplnila krk."

Štítná žláza: Zvýšená činnost: Konflikty s autoritou a závislostí; chtivost; potlačený strach ze smrti. Snížená činnost: skrývat se před vnějším světem; chybějí radosti v životě; ústup."

Hlasivky: známka emocionálního sebevyjádření; vstoupit do kontaktu; „autovat"; verbální výměna."

Záněty: nevyřešené konflikty; agrese a zablokování energie; obranné reakce, zvláště u nových požadavků."

Meditace
Polož se, uvolni se a nechej svůj dech procházet krkem a oblastí hrtanu. Cítíš napětí které ti uvízlo v krku jako knedlík? Tam, kde je napětí největší, namaluj v myšlenkách na svém krku malá vrátka. Mají tyrkysovou barvu. Otevři s vděčností tato vrátka a nechej průchod všemu, co chceš říci: nechej vyslovit své myšlenky, svá přání, svoje vylepšené návrhy, svoji kritiku či laskavá vysvětlení. Jak se ti nyní vede? Cítíš se volněji, cítíš se naplněn/á, jsi uvolněn/á? Ostatně: Vrátka zůstávají otevřená, abychom kdykoli mohli vyslovit jakákoli slova!

« Anděl osvobození ze závislostiAnděl starého vědění »