Anděl rozhodnosti a nové orientace

„Činím sám/a svoje rozhodnutí, aby nemuselo být o mě rozhodováno."

Základní téma: Pomocí tohoto anděla a jeho symbolu se naučíme poslouchat svoje nitro a cítit, co je pro nás nejlepší. Ne běžet jako o závod, ale dát si přestávku a rozhlédnout se, kam nás povede naše cesta. Život se skládá z cyklů konců a nových počátků. Pokud cítíme, že něco skončilo a je uzavřeno, neměli bychom se také uzavřít a nechat se zatlačit nebo strčit hlavu do písku. Všechno, co k nám nepatří, pochopíme, a necháme vše volně odplynout. Nebo se k němu budeme chovat s pochopením, láskyplně a jemně, i když s tím už nejsme pevné spojeni.

Další témata: Strach ze smrti - panika ze zavřených dveří - ztráta plánování - strach z rozhodnutí - neočekávané změny životních situací - konec jedné životní situace.

Tělesná úroveň: Trávicí systém - ledviny - čelisti - alergie.

Duševní pozadí: Poruchy trávení: nezpracované projevy nebo nemožní nost jejich přijetí, pokud přesto existují, leží hluboko v žaludku.

Ledviny: touha po partnerství; hledání vnitřní harmo¬nie a rovnováhy; „něco mi leží v ledvinách"; nechtění učit se."

Čelistní klouby: odmítání života a stát proti němu; strach z dospělosti; odmítat vlastní mužskost/ženskost."

Alergie: intenzivní, neúmyslná, nerozpoznatelná agre¬sivita; potlačená vitalita, zvláště na jaře; nadměrné reakce na tělesné úrovni; kontaktní alergie: „S tím nemohu nic více dělat."

Meditace
Představ si, že bys byl opice, která neslyší, nevidí a nemluví, protože si drží svoje ruce na uších, očích a ústech a tak se uzavírá před všemi svými problémy. Jak by ses takto cítil/a? Život jde dále a neběží jen tak kolem tebe. Neúčastníš se ho, protože jsi neschopen/na učinit svá rozhodnutí a stát si za nimi. Cítíš se ztracen/a. Nyní se rozhodneš sejmout své ruce z očí. To, co vidíš, se ti nelíbí. Sejmeš své ruce z uší - ale to, co slyšíš, se ti již vůbec nelíbí. Nakonec otevři svá ústa, zaujmi své stanovisko a vyřkni své rozhodnuti. Podaří se ti to.

« Anděl kreativity a sebevyjádřeníAnděl lásky a bezpodmínečnosti »