Anděl klidu a lehkosti

„Toužím po klidu a lehkosti - jsem harmonie!"

Základní téma: Pomocí tohoto anděla a jeho symbolu se můžeme lepe naučit poznávat a přijímat celý běh našeho života. Sami sobě bychom si měli říkat „ano", hledat a nacházet klid a lehkost a odvážné vykročit dále, byť na nás čekají různé těžkosti a musíme jít na naší cestě mnohdy oklikou. Semínka, která jsme do sebe zaseli, vyrostou v pevně zakořeněný strom našeho života. Otevřeme naše srdce a pocítíme volnost a prostor, jaký jsme dříve nepoznali. Dopřejme si chvíle klidu.

Další témata: Vnímání lásky kolem sebe - být ve své vlastní harmonii - mít sílu - přehnaná sebekritika - nechat se zatížit problémy - perfekcionismus - omezení - harmonie za každou cenu.

Tělesná úroveň: Ramena - srdce - plíce - alergie.

Duševní pozadí:Oblast ramen a beder: pociťování potlačené zátěže; nesnesitelně přešlapovat na místě; nakládat na sebe příliš mnoho, co sám nemohu unést."

Srdeční problémy: pocity sevřenosti; touha po podpoře; nemoc v samotném středu/duševním; být zraněni v jádru svých pocitů."

Plíce: kontakt po vnějším prostředí; symbol komunikace; volně dýchat; chtít se změnit, být otevřený/á."

Alergie: intenzivní, neúmyslná, nerozpoznatelná agresivita; potlačená vitalita, zvláště na jaře; nadměrné reakce na tělesné úrovni; kontaktní alergie: „S tím nemohu nic více dělat"!"

Meditace
Zima je pryč a ty toužíš po svěží zeleni. Dopřej si cestu do Toskány. tam již kvete všechno a jarní slunce vyzařuje teplo na celou zemi. Na kopci zářícím jemnou zelení se tyčí řady cypřišů a odtud máš překrásný výhled na celou zemi. Tolik krásy, míru, radosti na jeden pohled! Mír a klid vstupuje do tebe. Po nebi plují oblaka a ty zažíváš lehkost. Lehni si do trávy, dýchej vůni trávy a země a uvědomuj si: Také ty sem patříš!

« Anděl lásky a sebeláskyAnděl čistoty a průzračnosti »