Zirkon

Zirkon/Zircon

Barva: Žlutá, zelená, hnědá, červená, oranžová

Vzhled: Fasetový nebo průsvitný, často s dvojitou pyramidou

Vlastnosti: Ve starověku se zirkon užíval pro ochranu před loupeží, zásahem blesku, fyzickým zraněním a nemocí. Každá barva rezonuje s jinou čakrou. Kámen podporuje bezpodmínečnou lásku k sobě samému i k ostatním, harmonizuje vaši vnitřní přirozenost se Zemí a sladuje fyzické tělo i těla jemnohmotná. Pomáhá pochopit, že jste duchovní bytostí na stezce lidského vývoje a zdůrazňuje jednotu, z níž pocházejí všechny duše. Tento kámen vnitřního vhledu k sobě přitahuje protiklady a vštěpuje vytrvalost a neústupnost od svého záměru.

V mentální oblasti zirkon podporuje jasné myšlení a pomáhá oddělovat důležité od nepodstatného. Překonáváním rasistických myšlenek a předpojatosti učí bratrství všeho lidstva a odstraňuje z emocionálního těla diskriminaci, šikanování, homofobii a misogynství vtištěnou v tomto nebo jiném životě.

V rovině emocionální zirkon učí stálosti. Je znám též jako „kámen čistoty", v dávných dobách se s jeho pomocí testovalo dodržování celibátu. Zdolává žárlivost a sklon k majetnictví, podporuje odtržení od staré lásky a otevření se nové.

Léčivé účinky: Prospívá, kostem, svalům a játrům, podporuje synergii. Je vhodný při ischiasu, křečích, nespavosti, depresi, závrati a nepravidelné menstruaci.

Umístění: Držte v ruce, nebo přiložte dle potřeby.

POZNÁMKA Epileptikům nebo těm, kdo mají kardiostimulátor, může zirkon způsobit závratě. Uměle vyráběný zirkon má účinky výrazně slabší.

Další barvy

Hnědý zirkon je vhodný pro vycentrování a uzemnění , protože otevírá zemskou čakru.

Červený zirkon propůjčuje tělu vitalitu, zvláště v obdobích stresu. Dodává sílu rituálům pro vznik hojnosti tím, že aktivuje základní čakru a libido.

Oranžový zirkon je účinným talismanem pro cestování, protože chrání proti zranění. Tento kámen dělá své nositele krásnějšími a střeží proti žárlivosti. Stimuluje sakrální čakru a tvořivost.

Žlutý zirkon pomáhá přitáhnout úspěch v podnikání a lásce a zvyšuje sexuální energii. Rozhání depresi a zesiluje ostražitost. Aktivuje a čistí čakru solar plexu.

Zelený zirkon přitahuje hojnost a podněcuje srdeční čakru.

« EpidotRutil »