Vděčnost

Vzpomeň si na všechny lidi a věci, za které jsi vděčný.

Vděk zahřívá vaše srdce příjemnými pocity, které prospívají vaší mysli i tělu. Sepíšete-li seznam všech věcí a lidí, za jejichž existenci jste vděční, určitě se vám zlepší nálada. Vděčnost vytlačuje smutek a všechno jde díky ní snadněji.

Vděk je mocným kouzelníkem, který vám dokáže výrazné zlepšit život. Každý ocení vděčného člověka. Všichni se chtějí přátelit s někým, kdo říká: „Děkuji", chtějí ho obdarovávat a pomáhat mu. Když řeknete: „Děkuji" a myslíte to vážně, naleznete ještě více důvodů, proč cítit vděk.

Lidé, kteří nejsou vděční a nebo si libují v sebelítosti, vlastně sami sebe rozlítostňují. Nemohou pochopit, proč se jim ostatní vyhýbají a proč jen málokdy něco dostanou. Připravují se o vlastní sílu, protože si myslí, že jim toho život moc nedává. Ale když si uvědomujete, co máte a přemýšlíte o všech svých důvodech k vděčnosti, pak vidíte, jak je život ve skutečnosti štědrý.

Čím více věříte tomu, že vám „život dává spoustu darů", tím více dostáváte. A pak chcete obdarovávat i ostatní. Abyste od života více dostali, zastavte se a myslete na to, jak jste vděční za všechno, co jste až dosud získali. Pak nezapomeňte cítit vděk za nesčetná požehnání, kterých se vám dostává!

« Uvolni se - všechno je v pořádkuVelmi brzy »