Variscit

Variscit/Variscite

Barva: Zelený, šedý a bílý

Vzhled: Matný, někdy žilkovaný. Vyskytuje se jako větší kus či v podobě drobného povlaku na matečné hornině

Vlastnosti: Variscit je kamenem odvahy a povzbuzení. Přináší naději a kuráž. Mimořádně dobře poslouží nemocným lidem a invalidům. Nabízí tělesně postiženým oporu a dodává jim odvahu, aby pokračovali dál navzdory nemoci. Pomáhá jim bojovat s nerovnováhou vyvolanou jejich postižením. Otevírá srdeční čakru, která vnáší do každé situace nepodmíněnou lásku.

Variscit skvěle pomáhá při zkoumání minulých životů. Umožňuje vyvolávat vizuální představy spojené s minulými zážitky a současně usnadňuje i zevrubné proniknutí do emocí a zkušeností pramenících z minulých životů. Podněcuje schopnost pohlédnout do nitra aktuálních problémů a napomáhá proměnit situaci tak, aby mohlo dojít k uzdravení.

V duševním životě nabízí variscit možnost dostat se z hlubin zoufalství a nabýt naděje a víry v univerzum. Tento kámen dokáže odstranit klamy a umožní, abyste se před světem ukázali právě takoví, jací doopravdy jste. Uklidňuje nervozitu a vnáší do srdce klid. Podporuje rozvahu, ale současně je obdařen živoucí energií, která zajistí, že si nebudete počínat příliš škrobeně. Kámen uložený v noci pod polštář přináší klidný spánek a starostmi nezatíženou mysl.

Mentálně napomáhá variscit jasnému myšlení a zostřuje vnímání. Usnadňuje sebevyjádření a komunikaci o vlastních myšlenkách.

Na tělesné úrovni slouží jako zásobárna energie, která pomůže doplnit její vyčerpané zásoby.

Léčebné využití: Variscit pomáhá nervovému systému. Léčí nadýmání břicha a dokáže omezit krvácení. Obnovuje pružnost cév i kůže. Neutralizuje překyselení a pomáhá proti dně, gastritidě, vředům, revmatizmu a vlivu nepřátelského prostředí. Účinkuje rovněž proti mužské impotenci a přináší úlevu od křečí.

Umístění: Položte podle potřeby. Používejte po delší dobu. Pro vyvolání vzpomínek na minulé životy přiložte na třetí oko. Noste jako přívěsek nebo držte v levé ruce.

« UlexitZoisit »