Ulexit

Ulexit/Ulexite

Barva: Průhledný

Vzhled: Třpytivý, hedvábný, přibližně čtvercový krystal. Někdy lehce rýhovaný. Funguje jako zvětšovací sklo

Vlastnosti: Ulexit je nejproslulejší svou schopností zvětšovat vše, co pod něj položíte. Jedná se o mimořádně průzračný kámen, který umí dostat každou věc, na vnitřní i duchovní úrovni, přesně do centra pozornosti. Svému majiteli současně propůjčuje nanejvýš potřebnou objektivitu a jasnost úsudku. Výborně pomáhá při pochopení smyslu snů a vizí. Ukazuje duchovní cestu, po níž by se měl člověk ubírat a kudy by měl proniknout hlouběji do vlastního nitra.

V pragmatičtější rovině vás ulexit přivede ke kořeni problému, naznačí způsob odstranění a podnítí řešení. Ve fyzickém světě je kamenem. zjevení. Propůjčuje schopnost nahlédnout do srdce jiných lidí a poznat, o čem přemýšlejí a co cítí - díky čemuž jsou naše rozhodnutí založena na úplném poznání skutečnosti.

Měkká energie ulexitu působí prospěšně při meditaci a relaxaci. Položený na třetí oko usnadňuje vyvolávání vizí a odstraňuje negativní duševní energii. Uvádí do rovnováhy energie jin a jang a harmonizuje vyšší jemná těla.

Mentálně ulexit zvyšuje představivost a podněcuje tvůrčí schopnosti, zejména v podnikání. Pokud se vaše záležitosti začínají ubírat špatným směrem, ulexit vám pomůže se na ně jasně podívat.

Léčebné využití: Ulexit pomáhá vrátit očím jas. Jako elixír působí výborně na vyhlazování vrásek. Neměl by se ale nechávat ve vodě příliš dlouho, neboť má sklon se v ní rozpouštět.

Umístění: Noste nebo přikládejte podle potřeby, zejména na oči a na třetí oko. Ulexit funguje jako vynikající kámen k meditaci, pokud se zahledíte do jeho hlubin.

« TyrkysVariscit »