Vápenec

Vápenec/Calcite

Barva: Zelený, modrý, žlutý, oranžový, průzračný, hnědý, růžový, šedý, červený

Vzhled: Průsvitný kámen voskového vzhledu. Často v podobě páskových vrstev, ve všech velikostech

Vlastnosti: Vápenec je účinný zesilovač a čistič energie. Aby se z okolního prostředí odvedla negativní energie a současně se zvýšila vaše vlastní, stačí mít vápenec v místnosti. Z těla odstraňuje nečinnou energii. Barevné spektrum vápence čistí fyzické tělo společně s dalšími vyššími vrstvami osobnosti.Vápenec je aktivní krystal urychlující vývoj a růst Jedná se o duchovní kámen zajišťující spojení s vyšším vědomím. Napomáhá přístupu k vyšší moudrosti a rozvoji parapsychologických schopností včetně jasnozřivosti a cestování mimo tělo. Urychluje duchovní vývoj a umožňuje duši, aby sii po návratu do hmotného těla pamatovala zážitky z astrálních cest.

V duševní rovině vápenec spojuje cit s rozumem - vytváří emoční inteligenci. Vápenec má pozitivní účinek - zejména v případech, kdy ztrácíme naději nebo motivaci. Pomáhá při boji s leností a dodává energii na všech úrovních osobnosti.

V mentální rovině vápenec uklidňuje mysl, rozvíjí bystrý úsudek a schopnost analýzy. Podněcuje vhled a povzbuzuje paměť. Napomáhá schopnosti řadit jednotlivé informace podle důležitosti a na základě toho si je uchovávat v paměti. Vápenec současně podporuje schopnost proměňovat myšlenky v činy. Jedná se o užitečný kámen pro každého, kdo se věnuje studiu. Vápenec uvádí do rovnováhy citové napětí a nahrazuje ho klidem a vyrovnaností. Jedná se o kámen zvyšující sebedůvěru a posilující schopnost překonávat nezdary. Na vyšší duchovní úrovni pročišťuje barevné uspořádání vápence všechny čakry udržuje je v rovnováze a dodává jim energii.

Léčebné využití: Vápenec pročišťuje vylučovací orgány. Napomáhá usazování vápníku v kostech, ale současně brání jejich vápenatění. Pomáhá posilovat kostru i klouby. Má blahodárný vliv na střevní flóru a na kůži. Vápenec podporuje srážlivost krve a hojení tkání. Posiluje imunitní systém a u malých dětí napomáhá růstu. Jako elixír se vyznačuje rychlým účinkem. Lze jej aplikovat na kůži, vředy, bradavice; hojí rány. Mezi jemnější účinky vápence patří pročištění čaker jimž současně dodává novou energii.

Umístění: Lze přikládat na tělo anebo nosit na různých místech podle potřeby. Může se rovněž nosit jako přívěsek nebo rozmístit kolem lůžka.

Zvláštní barvy:
Kromě základních druhových vlastností dodávají jednotlivé další barvy vápenci následující rysy:

Černý vápenec funguje jako kámen, který v sobě uchovává vzpomínky a znovu je vyvolává, díky čemuž lze odhalit, co se v minulosti odehrálo. Ukotvuje a „vrací" do hmotného těla duši, která prožila trauma či stres. Černý vápenec Potlačuje depresi a poslouží jako věrný společník /surový/ každé duši, která se právě prodírá temnotou.

 

Modrý vápenec
poslouží jako jemně fungující kámen v době zotavování a relaxace. Snižuje krevní tlak a rozhání bolest ve všech tělesných rovinách. Jemně tiší nervy, potlačuje úzkost a odstraňuje negativní emoce. Pokud se použije na krční čakru, projasňuje komunikaci - zejména tam, kde panuje nesoulad. Modrý vápenec dokáže pohlcovat energii, filtrovat ji a vracet zpět ku prospěchu toho, kdo ji vysílá.Čirý vápenec
je „všelékem" - zejména v podobě elixíru. Jde o účinný detoxikační prostředek. Na tělesné úrovni funguje jako antiseptikum, zatímco na vyšších úrovních pročišťuje vyšší i nižší čakry, které současně udržuje v rovnováze.
Čirý kalcit hrající duhovým barevným spektrem dokáže přivodit mohutné změny - jedná se o kámen nových počátků. Čirý vápenec v sobě skrývá schopnost důkladné léčby duše, přičemž současně dodává novou sílu subtilním, jemnohmotným složkám těla. Otevírá a čistí vnitřní i vnější zrak.


Zlatý vápenec
je vynikající pro meditaci a k naladění na vyšší mentální sféry. Dodává duši ostražitost a bdělost, neboť dokáže uzemňovat vyšší mentální energie zpět do pozemského hmotného světa. Umisťuje se na pupeční nebo korunní čakru.

Zelený vápenec léčí duši, potlačuje utkvělou, zkostnatělou víru a staré navyklé vzorce chování. Obnovuje duševní rovnováhu. Pomáhá opouštět staré návyky, ve kterých jsme ustrnuli, třebaže už nám nepřinášejí žádný užitek. Napomáhá komunikaci a přechodu ze stagnace k činnosti. Zelený vápenec umožňuje dětem, aby se v debatách dokázaly držet vlastního názoru. Jedná se o účinný stimulátor imunitního systému. Mimořádně dobře působí, rozložíme-li krystaly k ochranným účelům. Jedná se o kámen, který dokáže pohlcovat negativní energii a zbavovat tělo bakteriálních infekcí. Blahodárně působí na artritidu a stahování vazů či svalů.

Pomáhá při léčbě kostí. Jeho zelené paprsky snižují horečku, léčí záněty, snižují hladinu adrenalinu a ruší nerovnováhu vyvolanou vztekem. Zelený vápenec přikládaný pravidelně na tělo nerovnováhu pohlcuje, a měl by proto být po použití vyčištěn.

Islandský vápenec zesiluje vize a léčí oči. Pomáhá nacházet skrytý smysl vyřčených slov. Snižuje napětí způsobené migrénami. Tento druh vápence je vynikajícím čisticím prostředkem na jemnohmotné tělesné úrovni.

Oranžový vápenec je vysoce energetickým a očistným kamenem působícím zejména na nižší čakry. Oranžový vápenec udržuje v rovnováze city, zažehnává strach, pomáhá překonávat deprese. Odstraňuje problémy a maximalizuje potenciál. Tento kámen má léčivý účinek na rozmnožovací systém, žlučník a střevní poruchy /například syndrom dráždivého tračníku - IBS/. Odstraňuje z těla hleny.


Růžový vápenec /managano/
je srdečním krystalem udržujícím spojení s říší andělů. Kámen odpuštění; pomáhá zbavit se strachu a smutku, který se zmocnil srdce v minulosti, a přináší ničím nepodmíněnou lásku. Pomáhá nám přijmout se takové, jací jsme. Léčivě působí na nervový systém, potlačuje napětí a úzkost. Lze jej užít preventivně proti vzniku migrény. Láskyplná energie růžového vápence jemně odstraňuje odpor. Krystal pomůže každému, kdo utrpěl nějaké trauma nebo se stal obětí napadení.


Červený vápenec
zvyšuje energii, zesiluje city, podporuje vůli k životu a otevírá srdeční čakru. Odstraňuje nečinnou energii a likviduje různá zablokování vznikající v organizmu. Rezonuje se základními čakrami, jimž dodává energii a léčí je. Potlačuje strach, neboť pomáhá pochopit jeho příčiny. Vitalita červeného vápence dodává energii celé společnosti.

Na tělesné úrovni pomáhá léčit problémy kyčlí a dolních končetin a uvolňuje klouby. Na vyšší úrovni odstraňuje různé bloky, které nám brání pokročit dále v životě.

Kosočtvercový vápenec chrání mysl před rozptylováním a zajišťuje duševní klid. Jedná se o krystal, který dokáže takřka zázračně léčit vše, čím nás zatížila minulost.

Žlutý nebo též zlatý vápenec poslouží jako účinný odstraňovač všeho zlého, který současně dokáže povzbuzovat vůli. Je nadán, zejména v podobě elixíru, takřka zázračnou energií. Povzbuzuje meditaci, navozuje hluboké stavy uvolnění a duchovního prozření. Zajišťuje spojení s vyššími zdroji duchovní moudrosti. Podněcuje k činnosti vyšší vědomí. Přikládá se na čakru solar plexu nebo korunní čakru. Zlatý vápenec se vyznačuje mimořádně expanzivní energií.

« Kámen bojiKarneol »