Skok do prázdna

Znamení: Blíženci/Vodnář - Merkur/Uran

Shrnutí tématu: snový tanečník, čtení z hvězd, zakopnutí, /Freudovské/ uklouznutí, snílek, nedbalost, nerozvážnost, bezvýznamná příčina - závažné následky.

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Něco přehlížíš. Děláš třetí krok předtím, než jsi stihl udělat druhý. Chtěl bys chodit dřív, než ses naučil plazit. Narušil jsi přirozený chod věcí a svým uspěchaným, nepromyšleným konáním si zapříčinil vznik trhliny, propasti. Mezi prvním a třetím krokem chybí kousíček cesty. Snažíš se výsledek vytřást jen tak z rukávu a nechceš se podřídit nutnosti dělat kroky postupně, jeden za druhým. A teď visíš - v doslovném významu těchto slov - ve vzduchu.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

Obvyklým způsobem a běžnými prostředky se momentálně na své cestě dopředu nedostaneš. Podmínky od tebe vyžadují nekonvenční a spontánní činy. Když se dostaneš na odpovídající stupeň svého vývojového procesu, budeš muset náhle a neočekávaně reagovat neortodoxním způsobem.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Osvobodil ses od každodenního stereotypu, unikl z prázdného koloběhu funkčnosti. Naučil ses číst znamení a poselství nebes. Od motýlů se dozvídáš víc než od těch, kteří představují „čistou logiku".

« PostihMlčení »