Postih

Znamení: Blíženci/Kozoroh - Merkur/Saturn

Shrnutí tématu: neduh, překážka, těžkosti s učením, nedostatek kontaktu, invalidita, obezřetnost, pomalost, rozvážnost, jasnost myšlení.  

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Ztratil jsi svou obratnost a v této chvíli se musíš obejít bez své „lehkonohosti". Tvoje pohyby jsou nepoddajné, tuhé, pomalé a nešikovné, přešlapuješ na místě. Ještě stále jsi nepochopil, proč právě toto místo je až tak důležité pro tvůj vývoj, že na něm musíš setrvávat tak dlouho. Cítíš se zaskočen překážkou, postižený a omezený v pohybu, protože nejsi ochoten přijmout skutečnost, že nemůžeš létat a tvoje křídla jsou polámaná.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

Měl bys být více zodpovědný nejen za své myšlenky, ale i za své skutky. Před každým následujícím krokem si polož otázku: „Proč to dělám - říkám?". Na své cestě teď nemůžeš bez tohoto druhu otázek pokračovat. Tvůj současný postup od tebe totiž vyžaduje velkou dávku trpělivosti a smíření se s překážkami nebo handicapem.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Člověk je na svou cestu „vyslán". Jsou na ní úseky, které překonává obtížným putováním přes vyprahlou poušť, ale i povznášející etapy, kdy si smí zatancovat a radostně popoběhnout vpřed běžeckým tempem. Obě formy překonávání nevyhnutelných úseků tvého osobního putování se staly přirozenou součástí tvého života. Naučil ses za ně přebírat plnou zodpovědnost tak, jak přicházejí. Stáváš se objektivním, neutrálním a trpělivým pozorovatelem a tím i moudrým objevitelem vlastních životních podmínek a okolností.

« Mistr a žákSkok do prázdna »