Selkie a její kůže

 Získat zpět své pravé já

Mořské panny zpívají: Dostali jste kartu od té nejmoudřejší a nejlaskavější z mořských panen, která teď vás, kteří to čtete, musí navrátit do formy, ve které jste svobodní. Protože příběh o selkii je příběhem stvoření, které bylo chyceno, jehož přehnaná divokost byla zkrocena, které určitým způsobem ztratilo paměť jednoduše proto, aby se s touto ztrátou vyrovnalo. Vypadá to tak, že jestli si pamatujete všechno, co vám kdy bylo odňato, vaše srdce může puknout a vaše vůle zemřít. Příběh selkie je příběhem pro všechny z nás, kteří zapomněli na svou sílu, svobodu, právo na to volit si v životě znovu a opět potěšení.

Příběh selkie hovoří velmi jasně o božské ženskosti a o vnitřní potřebě žen vybrat si, s kým budou, o potřebě svobody, a to i ve vychovávání dětí, o potřebě mít sestry, se kterými lze tančit a uctívat za svitu měsíce. Mluví o zločinu hledání za účelem vlastnit, o chytání něčeho, co žije volně, o zamezení přístupu k vodnímu elementu - k svatosti našeho lůna, k našemu emocionálnímu, vodnímu já. O tom, jak nás drží na souši mimo vodní proud. |e pravdou, že láska přináší hojnost a rovnováhu, majetek a štěstí ženám i mužům. Všichni jsme okradeni, je-li ona okradena. A stejné tak jsme všichni osvobozeni, je-li ona nejvyšší a posvátnou vládkyní.

Výklad: jestliže k vám přišla tato karta, je čas tančit, osvobodit se, připojit se ke skupinám žen, které si přejí prostě jenom být - svobodné tančit za svitu měsíce, nemyslet na pravidla a ani na politickou korektnost. Čas bez dětí, bez vztahů a bez dalších párů okolo vás. Užít si radosti, že jste „nezadaní" nebo volní. Čas na chvíli opustit rodinu a partnery, čas získat mořskou kůži zpět. Vyberte si bezpečné prostředí. Nevěřte lidem, kteří k vám v tomto období přicházejí a chtějí se o vás „postarat". Tato slova mohou být kódem pro jejich snahu zmocnit se vás. Jděte na místo, na kterém budete s lidmi stejného pohlaví, kde díky kontaktu se svým vlastním druhem načerpáte síly. Najděte si posvátné místo, které budete navštěvovat, a udělejte z něj bezpečné nebe, tedy místo, kde budete trávit „oddechový čas", led nastal čas, abyste i vy podporovali další lidi a stvoření a dodávali jim odvahu ke svobodě. Když to tak uděláme, naše vlastní svoboda nám začne připadat přirozenější. Přispějte společnostem na záchranu tuleňů. Nepodporujte praktiky nebo společnosti, jež mají zisk z lovu tuleňů, který stále probíhá. Navštivte legendární místa spojená s výskytem selkie - Orknejské ostrovy na dalekém severu Skotska, Island, Skandinávii, Severní Irsko a jeho chladná moře. Nebo cestujte ve svých představách, ve vzpomínkách z minulých životů a ve snech. A osvoboďte svou duši selkie.

« Klec dušeVzduch »