Klec duše

 Záchrana, útěk ze zajetí, zbavení se omezení

Mořské panny zpívají: V legendě o merrow, mořských bytostech vyskytujících se na nádherném irském divokém pobřeží, se objevuje i temná stránka - podmořské klece duší. Jedná se o podmořská vězení, kde jsou vězněni lidé. Jsou v moci žárlivých merrow mužů, kteří je vězní dole pod vlnami. Princové z pevniny jsou zavřeni v klecích z korálů a mořských řas - v klecích duší: podle legendy je zde princ držen mezi životem a smrtí. Pro každého uneseného muže uvrženého do klece duše existuje jedna merrow žena, mořská panna, která ho osvobodí z tohoto předpotopního žaláře, plave s ním na hladinu a tam mu svými polibky, které jsou zároveň písní i kouzlem, znovu oživí srdce. Když se dech prince a merrow spojí, princ se může vrátit na pevninu, živý, ale navždy změněn.

Karta Klec duše k vám přichází, jestliže žijete poloviční život, nebo když ho žije někdo, koho znáte. Klec duše vám brání se plně rozvinout, drží
vás v mezích vaší komfortní zóny. Může se zdát, že snižuje výskyt potenciálně nebezpečných situací, které by vás mohly poškodit. V konečném důsledku ale způsobuje, že v životě nejste ani úplně vzhůru, ani zcela nespíte. Zvolili jste si odklad a kompromis. Mořské panny merrow jsou zde s touto kartou, aby vás ve vězení probudily a zeptaly se vás, zda jste připraveni volně vyplavat a být znovu spojeni se svými vášněmi a pravým smyslem. Čekají vás různá nebezpečenství, dobrodružství a chvíle bolesti, ale vposledku budete osvobozeni z klece duše a čeká vás i slast, průzkumy, objevy a smích.

Výklad: Máte pocit, že jste chyceni v pasti, omezováni, pod tlakem nebo máte příliš těsné hranice? Je možné, že jste zavřeni v kleci duše. Klec duše představuje každý kompromis, který jste ve svém životě udělali a který vám pokaždé odřízl kousek z vaší duše. Pokaždé, když jste zalhali jen proto, abyste zachovali věci tak, jak byly. Když jste se někde nechali zaměstnat, protože jste si mysleli, že se nikdy nemůžete uživit prací, kterou milujete. Je to každé zbytečné pojištění, které je vám prodáno. Je to pokaždé, když slyšíme, že máme žít ve strachu. Vždycky, když nás představitelé naší kultury povzbuzují v tom, že máme žít, jako by nám hrozilo velké nebezpečí. Tato karta a merrow se vás ptají - přejete se osvobodit se z klece duše? Nemusí se to stát najednou. Protože tu je mnoho mříží, mnoho řetězů a na nich mnoho zámků. Ale budete-li postupovat krok za krokem, merrow vám pomůže objevit radosti života podle příběhů, které duše chce, abyste vyprávěli. A budete volní.

« SnySelkie a její kůže »