Saunový obřad od Černého vlka

Účelem je vrátit se k počátku zrození. Provést svou vlastní očistu, cítíte pohodlí a ochranu v tom co vás obklopuje.

K čemu slouží a co je saunový obřad?

Potní chýše, sauna, finská sauna, saunová meditace apod., má nás přivést k chápání harmonie a rovnováze ale taky k větší uvědomělosti a vnímavosti pro živoucí svět kolem nás. Očistit tělo i ducha.

Vlastní obřad můžete vytvořit i doma při svíčce. Usaďte se se zkříženýma nohama nebo do jiné pohodlné polohy, vypněte svůj myšlenkový proces a uvolněte mysl. Jste ve svém posvátném prostoru. Zapalte svíčku a vnímejte ten příjemný pocit tepla a záře plamene svíčky. Soustřeďte se na cestu zpět ke svému vlastnímu počátku. Stále si uvědomte prostor kolem sebe a buďte si vědomi toho, že jste v bezpečí a chráněni. Těšte se z prožitku uvolnění, možná úplného uvolnění, že jste poprvé ve své vlastní posvátné sauně. Pokud se vám začnou zavírat oči a začnete se ztrácet, zbystřete mysl a vědomě si vytvořte vlastní cestu zpět do onoho světa. Jako pomůcka vám může být má zkušenost a já když se dostávám do stavu mimo tento svět, tak si sám v sobě vytvořím záchranné kolo tím, že třeba uslyším v dálce znít zvony, zvonky ovcí, nebo bubínky a v pravý čas mne to vrátí zpět.

Umožněte si vytvořit svůj vlastní příběh. Navštívilo vás v sauně nějaké zvíře -zvířecí duch, toto je váš průvodce. Každý máme svého průvodce, ale nějak jsme na to zapomněli v této uspěchané době a zapomněli jsme jak úžasná a krásná je naše planeta a příroda. Tento průvodce nám radí a ukazuje, co máme za úkol na této cestě životem, a pokud tímto úkolem projdeme, přijde další. Je to vaše vize. Po nějakém čase si budete schopni přestavit saunu a mít tak vše rychle. Má to být radostný prožitek. Pokud máte s tímto prožitkem potíže, zastavte a požádejte někoho, s kým se můžete poradit, co děláte špatně.

Vše, co kdy bylo, je stále s námi, jsme součástí nepřetržitého cyklu života.

Indiánská sauna, chata očišťování.

Když budu mluvit o sauně severoamerických indiánů, kde každý kmen měl své rituály, tak se tím myslí, že vnitřek kopule přestavuje dělohu Velké Matky Země, nebo vesmír, ale je to víc než jen vrbová stavba. Jejím pravým tvarem je koule, přičemž spodní část koule je pod zemí. Z mých dosavadních znalostí i severoameričtí indiáni používali saunu jak k očistě, tak zde i prováděli rituály na uzdravení apod. ale i se v sauně kouřila dýmka míru a záleželo na šamanovi, zda dýmku naplnil tabákem tak aby se mír uzavřel. 

Chata očišťování má určená pravidla. Do chaty nesmí vstoupit žena, která právě má své období vlastní očisty. Vchod je vždy směrován na východ. Pomocníci, kteří přinášejí rozžhavené kameny musí být zvlášť chráněni pomocí bylin. Léčili se zde nemocní, rodily se zde děti a vynášely důležitá rozhodnutí.

K očistné chatě se vrátím příště, kde popíšu jak rituály, tak i pomůcky.

Sápe šuŋgmánitu tĥáŋka /černý vlk

« Světelné desateroMeditace s archanděly »