Petalit

Petalit/Petalite

Barva: Čirý, bílý, růžový, šedý, načervenale bílý, zelenkavě bílý

Vzhled: Podobný křemenu. Zbrázděný povrch, lehce duhový nádech. Většinou malých rozměrů

Vlastnosti: Petalit je dalším kamenem nového věku. Někdy se mu také říká andělský kámen, neboť usnadňuje spojení s andělskou říší. Pomocí svých vysokých čistých vibrací otevírá petalit přístup ke kosmickému vědomí. Napomáhá duchovní očistě. Jedná se o ochranný kámen usnadňující meditaci a naladění. Uvede vás do stavu klidné mysli a do průzračné duchovní dimenze, odkud lze rozpoznat příčinu i smysl všeho a dosáhnout potřebné proměny. Mimořádně užitečný je při hojení dědičných rodinných potíží, jelikož dokáže dosáhnout proti proudu času až do okamžiku, kdy se problém zrodil.

Petalit je šamanský kámen. Zajišťuje bezpečné prostředí pro duchovní kontakt nebo extatickou pouť. Aktivuje celý proces a dodává mu energii. Současně dokáže uzemňovat duchovní energii.

Petalit uklidňuje auru a otevírá krční a vyšší korunní čakru které spojuje s vyššími duchovními vibracemi. Dokáže vás posunout za hranice vašich nynějších metafyzických schopností a spojit s vyššími rovinami duchovního vědomí. Pomáhá snáze hovořit o tom, co spatříte během duchovních vizí.

Dokonce i malý kousek petalitu je mimořádně silný jako elixír. Lze jej použít k uvolnění negativní karmy a k odstranění různých entit z aury a duševního těla. Zvlášť užitečně působí, chcete-li se zbavit dosavadních svazujících pout, neboť s sebou přivádí vyšší já lidí ve vašem okolí a současně neutralizuje manipulace, jimž jste na všech úrovních vystaveni.

Pokud se petalit nosí na těle, dodává soustavně energií energetickým centrům na všech úrovních těla a neustále je aktivuje. Zlepšuje rovněž kvalitu prostředí, ve kterém se nachází, a zajišťuje pro ně potřebnou energii.

Léčebné využití: Petalit uvádí do rovnováhy systém žláz s vnitřní sekrecí a aktivuje trojitý ohřívač. Tento kámen je užitečný při léčbě AIDS a rakoviny. Blahodárně působí na buňky, oči, plíce a střeva, tlumí svalové křeče.

Umístění: Noste jako přívěsek nebo náušnice. Lze rovněž umístit i jinde podle potřeby, zejména na třetím oku.

Zvláštní barvy
Kromě společných druhových vlastností dodávají následující barvy petalitu ještě tyto rysy:

Růžový petalit pročišťuje srdeční meridián a zbavuje svého nositele citového břemene. Posiluje emocionální tělo a uvolňuje strach a obavy. Jakožto kámen zasvěcený soucitu zvyšuje přizpůsobivost a udržuje jemně působící sílu.

 


Průzračný petalit
zachycuje negativní energii. Čistí implantáty, miazmata a negativní karmu na všech úrovních.

« RutilFenacit »