Odloučení

Znamení: Váhy/Vodnář - Venuše/Uran

Shrnutí tématu: vysvobození, rozchod, únik ze vztahu, rozloučení bez závazků, volnost, neschopnost vytvářet vztahy. 

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Odmítáš přijmout skutečnost, že ve tvém životě byla právě přerušena linie společných kolejí s partnerem. Vaše cesty se rozcházejí. Ještě stále se pokoušíš přinutit oba vlaky, aby jely vedle sebe, nebo obviňuješ toho druhého z hanebné zrady. V podstatě však jen nechceš uznat svou vlastní neschopnost vytvořit se svým partnerem kvalitní vztah. Voda a olej se navzájem spojí dočasně do kompaktní tekutiny jenom tehdy, když je intenzivně protřepeme. Také ty se snažíš sám sebe intenzivně „vmíchat", jen abyste vy dva zůstali pohromadě. Můžeš si to klidně odpustit. Měl bys radši nechat věcem volný průběh.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

Na své cestě jsi uvázl v „my" a jsi málo sám sebou. Máš teď úkol roztáhnout křídla a najít své vlastní, samostatné životní téma a zaměření. Přehnanou měrou ses obětoval pro vzájemné soužití. Navzdory tomu jsi ještě stále jenom poloviční, neúplný. Svoji druhou polovinu nikdy nenajdeš mimo sebe. Můžeš ji však objevit sám v sobě, dopřeješ-li si více svobody.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Vybudoval sis doslova v rámci svého vztahu svůj vlastní svobodný prostor. Svobodu ve vztahu i mimo něj. Dokážeš teď žít v jakémkoliv vztahu /v dvojnásobném významu tohoto slova!/. Za každých okolností cítíš svoje perutě.

« SmutekDvě královy děti »