Loutka

Znamení: Býk/Štír - Venuše/Pluto

Shrnutí tématu: syndrom panenky Barbie, smyslnost na dálkové ovládání, perfektní vzhled, posedlost hmotnými formami, poruchy v přijímání potravy.

Význam karty při výkladu:

* jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Jsi ovládán prostřednictvím neviditelných vláken. Pokoušíš se sám sebe vtěsnat do určitého obrazu a doslova se v něj proměnit a ani si to neuvědomuješ. Metaforicky vyjádřeno, toužíš se stát „panenkou". Bůh podsvětí tě svádí takovým dokonalým způsobem, že nejsi schopen rozeznat obraz od přirozené formy, představu od skutečnosti. Jako by ses nakazil virem s tak dlouhou inkubační dobou, že jsi už dávno zapomněl, kde a kdy, při kterých obrazech ses jím nakazil.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

Máš před sebou neuvěřitelně těžký úkol. Musíš zjistit, kde a kdy jsi se - infikován cizími obrazy - proměnil v panenku. Vyklouznutí, vykuklení a návrat k vlastní skutečné individualitě je nejdůležitější součástí tvé stávající úlohy. Lehké to nebude, neboť riziko, že se po proměně nepozorovaně upneš na další neživotaschopnou představu, že nechtíc vklouzneš po ukončení své metamorfózy znovu do nejbližšího neživého obrazu, je stále a vždy aktuální.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Našel jsi svou vlastní, zcela individuální, tvému charakteru odpovídající hodnotu. Nemusíš už tancovat tak, jak tě popotahují nitky tvých představ a představ těch druhých. Tvoje cesta vede ven z obrazů obsazených někým jiným a patřících někomu jinému, pryč z vnějších zdání, povrchností, klamných představ a pryč od hodnot, které neodpovídají úrovni a hloubce tvé osobnosti.

« Zlatá klecHmota a Duch »