Hmota a Duch

Znamení: Býk/Střelec - Venuše/Jupiter 

Shrnutí tématu: zužitkovatelnost duchovna, Duch jako funkce, obchodování s "esoterikou" /duchovnost jako zboží/, kupování štěstí, sekta. 

Význam karty při výkladu:

*  jako jediná anebo první karta: PROBLÉM

Ocitl ses na nejlepší cestě kupovat si důležité poznání /anebo ho prodávat jiným/. To, co předvádíš jako své duchovní vlastnictví, ti ve skutečnosti vůbec nepatří. Ještě to nepřekonalo cestu tvojí duší, má to ještě stále charakter zboží. Ve formě šperku jím chceš přizdobit svoje Ego. Možná na tom dokonce plánuješ založit svoje podnikání. Velkým problémem v této chvíli však je, že jsi ještě stále nepochopil podstatu toho, co se chystáš prodávat nebo právě koupit. Jen si namlouváš, že tomu rozumíš.

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

Nové poznání, nový vzhled zpravidla vyžaduje, abychom se něčeho vzdali /většinou něčeho cenného/, něčeho, co nám však stejně bylo pastí a zajetím. Tvoje cesta od tebe vyžaduje oběť a touto obětí je něco materiálního. Ve smyslu už zmíněného úsloví: „Nemůžeš polovinu slepice upéci a od druhé poloviny žádat, aby snášela vajíčka", bys měl svoji slepičku, která ti až doposud snášela zlatá vajíčka pustit na svobodu.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Víš, že tvé vlastní poznání, tvoje duchovní výtvory mají hodnotu, která je významná a platná jen a jen pro tebe. Nemůže si ji od tebe nikdo koupit a ty si ji také nemůžeš koupit od nikoho jiného. Poznání vyžaduje, aby bylo vytvořeno tebou, aby bylo takřka „vlastnoručním výrobkem".

« LoutkaOdpovědnost za stvoření »