Krevel

Krevel/Bloodstone

Barva: Červenozelený

Vzhled: Zelený s červenými či žlutými skvrnami. Ve všech podobách

Vlastnosti: Jak už napovídá jeho název odkazující na slovo „krev", jedná se o vynikající čistič krve s obrovskou léčivou mocí. Odedávna se věří, že tento kámen má mystické a magické vlastnosti. Údajně dokáže ovlivňovat počasí propůjčuje schopnost zahánět zlo spolu se všem, nedobrými silami a usměrňuje duchovní energii. V dávných dobách byl krevel považován za „zvukové orákulum" - udílel prý hlasité rady svému majiteli. Každopádně však zvyšuje intuici i kreativitu. Vynikající uzemňovací a ochranný kámen. Krevel udržuje v dostatečné vzdálenosti nežádoucí vlivy, podněcuje snění a slouží jako účinný zdroj nových sil.

Psychologicky dodává krevel odvahu a učí, jak se vyhýbat nebezpečným situacím pomocí strategického uvažování a přizpůsobivosti. Krevel vám pomůže získat rozhodnost k okamžitému činu. Uklidňuje mysl, zahání zmatek a posiluje schopnost rozhodování. Vyčerpané mysli dokáže dodávat nové síly. Tento kámen rovněž pomáhá přizpůsobit se nezvyklým situacím.

V citové rovině krevel pomáhá uzemnit srdeční energii. Snižuje podráždění, agresivitu a netrpělivost. V duchovní sféře napomáhá přenést spiritualitu do každodenního života.

Léčebné využití: Krevel dokáže pročistit energii a zvýšit imunitu vůči akutním infekcím. Podněcuje fungování lymfatického systému a metabolické procesy. Dodává sílu ve chvílích tělesného vyčerpání, čistí krev, játra, střeva, ledviny, slezinu a močový měchýř. Krevel blahodárně působí na bohatě prokrvované orgány. Reguluje a podporuje krevní oběh. Omezuje tvorbu hnisu a neutralizuje překyselení organizmu. Pomáhá při leukémii, neboť působí prospěšně na krev a odstraňuje z ní toxické látky. Starověcí Egypťané jej používali k vyřezávání nádorů. Po krevelu lze sáhnout i při léčbě dědičných chorob. Čistí nižší čakry a udržuje jejich energie v rovnováze.

Umístění: Podle potřeby. Nosí se trvale až do úplného vyléčení. Pro klidný spánek umístěte krystal do misky s vodou vedle lůžka. Jako stimulátor imunitního systému jej položte na brzlík.

« ChrysoberylKámen boji »