Kálí

/hinduistická, Indie/

Známá rovněž jako Černá matka, Kálí-Ma, Rakša-Kálí. 

Kálí je hinduistický aspekt Dévi, která je nejvyšší bohyní. Kálí je bohyní končících cyklů, smrti a přeměny energie, která se zbavuje starého a přichází s novým. Někteří lidé se cítí být ohro­ženi její zdánlivě ničivou silou, ve skutečnosti je však láskyplnou energií, která nám pomáhá se osvobodit od strachu. Ničí pouze to, co by nás mohlo udržovat v otroctví nebo co by mohlo zpo­malit naše božské poslání či nás od něho odvrátit, stejně jako milující matka odnímá dětem nebezpečné předměty.

Kálí je osobností s vysokou energií, nabitá žena, která má jas­né poslání. Má nedočkavou povahu umělce jako matka, která nutí své děti k jednání a která ví, co je třeba udělat, a nemá čas se o to přít. Říká: „Mé vášně jsou pro některé lidi příliš silné, a proto o mně hovoří jako o stříbrné běsnící bouři. Tvrdí o mně, že jsem nevypočitatelná, náladová a zlostná. Ano, má vášeň je ostrá a přímočará."

Říkám, "jestli nejste ochotní mně pomoci nebo si nechcete nechat po­moci ode mě, pak mi jděte z cesty. Když mě přivoláte, buďte připrave­ni na bezuzdnou akci. Můžete mít pocit, že vás rychle někam tlačím, a může vám to připadat nebezpečné. Ujišťuji vás však, že vám pomáhám projít otevřenými dveřmi, aby se z vás staly hvězdné bytosti. Máme /s tímto úkolem/ ještě hodně práce a otálení není na místě.

Neváhejte, nezdržujte, nebojte se změn, které vždy doprovázejí jedná­ní a pohyb vpřed. Nebojte se špatných rozhodnutí, spíše se bojte života v nerozhodnosti, jsem Kálí s cílevědomým zaměřením, smíšeným s di­vokou vášní a důkladným zájmem o mnoho záležitostí."

Kálí mně řekla, že stejně jako mnoho jiných žen je nazývána „potvorou" jen proto, že je mocná a neochvějná.

Pomáhá:
    * dodávat odvahu
    * s odhodlaností
    * s udáváním směru
    * se zaměřením
    * s motivací
    * chránit
    * s vytrvalostí
 
INVOKACE

Kálí přichází okamžité poté, jakmile pomyslíte na její jméno: „Kálí, Kálí, Kálí." Objevuje se jako náhlá a silná bouřka, s naléha­vostí a rozhodností. Je výtečná v tom, že abstrahuje jádro z jaké­hokoliv problému, s kterým přijdete. Řeknete-li jí například, že chcete pomoci s vaším milostným životem, okamžitě objeví, v čem je problém. Poskytne vám velmi přesnou a působivou ra­du, aniž by k tomu potřebovala mnoho slov.

« JógánandaKršna »