Čištění čaker pomocí vizualizace

BÍLÉ SVĚTLO

Představujte si vizuálně nebo v duchu paprsek bílého světla - nejzářivější, jaký si dovedete představit, jako by na vás svítilo desítky halogenových zářivek najednou, jak vstupuje temenem do vaší hlavy a šíří se hluboko do vašeho těla. Prociťujte, jak bílé světlo čistí, leští a rozšiřuje nejprve vaši rubínově červenou kořenovou čakru na konci. Pak si představte nebo prociťujte, jak bílé světlo čistí a rozšiřuje vaši oranžovou sakrální čakru, která je uprostřed mezi vaším pupkem a kořenovou čakrou. Následně bílé světlo pročišťuje žlutou čakru solar plexu, přímo za vaším pupkem.

Poté bílé světlo zahřívá vaši hruď a zvyšuje velikost a jasnost smaragdově zelené srdeční čakry. Potom bílé světlo otevírá, čistí a rozšiřuje vaši světle modrou krční čakru v oblasti Adamova jablka. Následně bílé světlo aktivuje, pročišťuje a rozšiřuje vaši indigově modrou čakru třetího oka, umístěnou mezi tělesnýma očima. Pak bílé světlo otevírá a pročišťuje vaše ušní čakry, které se nacházejí nad obočím. Konečně bílé světlo opět vychází ven vaší korunní čakrou v barvě královského purpuru na temeni vaší hlavy. Všechny vaše čakry jsou teď co do velikosti stejné a všechny zevnitř září bílým světlem.

SKLENĚNÉ KOULE

Představte si osm nádherných skleněných koulí naskládaných na sebe - jedna na druhé - odshora dolů v tomto pořadí:

- purpurová
- červenofialová
- tmavě modrá
- nebesky modrá
- smaragdová
- sytě žlutá
- ostře oranžová
- rubínová

Představte si, jak se koule zvětšují a rozjasňují, dokud nebudou všechny stejně velké a zářivé. Všechny by měli být průhledné a čisté, bez jediného kazu na skle.

VYSÁVÁNÍ

Představte si obrovskou hubici od vysavače končící až vysoko v mracích, která byla stvořena pro odsátí veškeré negativní energie. Pak si představte, jak se tato hubice přiblíží a přisaje k vaší hlavě v místě korunní čakry. Můžete si vybrat jestli pustíte vysavač na nejnižší rychlost, střední nebo naplno, nebo hubici nasměřovat přesně na místa, kde cítíte největší znečištění. Nebo můžete vysavač požádat, aby provedl komplexní očistu celého fyzického i éterického těla.

HLOUBKOVÉ PĚNOVÉ ČIŠTĚNÍ

Vizuálně či pocitově si představte, jak skrze korunní čakru, rozevírající se na temeni hlavy, vléváte do těla džbán bílého pěnového, tekutého čistidla. Pozorujte a prociťujte, jak tato pěna proudí kolem a dovnitř každé čakry. Pěna rychle a do hloubky čistí každou čakru zevnitř i vně od veškerých nečistot, usazenin a odpadu. Pak požádejte archanděla Rafaela, aby do vás vlil zelené světlo, které smyje všechnu pěnu a odplaví zbytky nečistot - dokud nejsou vaše čakry zářivě čisté.

DÝCHÁNÍ BAREV

Zhluboka se nadechněte a představujte si, že vdechujete zelené světlo. Pak hluboce vydechněte a představte si, že z vás odchází žluté světlo. Pokračujte co nejhlubším nádechem modrého světla a vydechněte oranžové. nakonec nadechněte purpurové světlo a pozorujte jak proniká krevním oběhem do každé buňky vašeho těla, a vydechněte červené světlo. celý postup opakujte ještě dvakrát.

PRŮLET SVĚTELNÝMI SÍTĚMI

Představte si sami sebe, jak letíte astrální sférou. Obloha nad vámi je potažena tmavomodrým sametem posetým zářivými hvězdami a všude kolem jsou křížící se neonové trubice vytvářející pravoúhlé sítě různých odstínů se čtvercovými otvory, skrz které můžete prolétnout.

Vydejte se směrem k červené síti. Až se k ní přiblížíte, uslyšíte sršívý zvuk elektrického proudu, jenž v trubicích pulzuje. Proleťte sítí a ucítíte, jak z vás pulzující tyče sejmou všechny problémy vašeho "nižšího Já" /ega/ týkající se peněz, kariéry a bezpečí.

Pak se vydejte směrem k jasně oranžové síti a až proletíte oranžové ozářeným čtvercem, zjistíte, že jste za sebou nechali všechny problémy týkající se vašeho těla. Když se ohlédnete, uvidíte všechny strachy a obavy spojené s vaším tělem, včetně závislostí, viset na oranžové síti. Všechny bloky spojené s vaším fyzickým tělem budou najednou pryč.

A než stačíte s úlevou vydechnout, už svištíte kolem jiskřivě žlutých trubic a cítíte, jak z vás strhávají všechny strachy a obavy týkající se osobní síly, moci a ovládání, jako když si otřete špinavé boty o rohožku. Necháte na nich všechny usazeniny a břemena obtěžkávající vaší duši.

A pokračujte dále k nádherně zeleným sítím. Radujte se ze svých leteckých schopností a jen tak, pro zábavu, prolétávejte pulzujícími otvory v sítích sem a tam. Pozorujte, jak se s každým průletem plní vaše srdce teplem nepodmíněné lásky a jak na neonových trubicích postupně ulpívají všechny strachy spojené s jejím dáváním a přijímáním.

Využijte toho, že se cítíte skvěle a jste plni sil a zaměřte k světle modrým sítím. Až se k nim přiblížíte, uslyšíte, jak se z nich line nádherná, božská hudba a možná pocítíte chuť zpívat. Nebraňte se tomu, nechte se unést podmanivou krásou nebeské hudby a vychutnejte si radost ze svobodného projevu.

Až zamíříte ke kobaltově modrým sítím, které náhle upoutají vaší pozornost, nejspíš si skotačivě vykroužíte jedno nebo dvě salta. Krása elektricky modrých trubic v kontrastu se sametově noční oblohou vám vezme dech. Křižujte modré čtverce sem a tam, dokud neucítíte, že bloky spojené s jasnozřivostí povolily. Přibližte se tváří téměř na dotyk k jedné z trubic, abyste mohli obdivovat krásu jejího temně modrého odstínu. Pulzuje v pravidelném rytmu teď, teď, teď a vy po chvíli ucítíte, jak na to vaše třetí oko reaguje a otvírá se.

Rozhlédněte se a zjistíte, že barvy na obloze září ještě jasněji než dřív. Po pravici zahlédnete červenofialovou síť a vydáte se směrem k ní. Tato síť vydává harmonický tón podobný andělskému zpěvu a vrkání. Až budete prolétávat jednotlivými otvory, všimněte si, jak se váš sluch náhle pronikavě zostří. Rozlišíte každý tón, každou notu nebeské hudby a budete děkovat Bohu za plné probuzení svého duchovního sluchu.

Poletujte si klidně, jak chcete dlouho, šťastně kolem, dokud nespatříte koutkem oka purpurové sítě. Zářivé odstíny tmavě purpurové jsou úchvatné. Okamžitě k ním zamíříte poháněni silnou touhou jimi prolétnout. A jakmile to uděláte, budete se cítit lépe a lépe, lehčí a lehčí, jako byjste znovu objevili dávno zapomenutý pocit míru a svobody.

Podržte si v sobě ten úžasný pocit a zamiřte zpátky k Zemi, do své země, města a domova. Otevřete oči a protáhněte se. Budete se cítit jako znovuzrození, plní života a duchovně "očištěni".

CHRÁM UZDRAVENÍ

Zavřete oči, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte a představte si před sebou dvě zářivé, světelné bytosti. Tyto bytosti vás hluboce milují a vy intenzivně vnímáte, jak k vám proudí jejich nepodmíněná láska prostá jakýchkoliv posudků. Znají vás a vy znáte je.

Vezmou vás za ruku a vy se jimi necháte vézt. Podíváte se dolů pod nohy a zjistíte, že se všichni tři vznášíte ve vzduchu. Místnost, v níž jste se nacházeli, zmizela. Jediné, co vnímáte, jsou ty dvě světelné bytosti. Pak si všimnete, že jste oděni do zářivě bílého roucha. Jsou to ty nejpohodlnější a nejpřirozenější šaty, jaké jste kdy měli na sobě.

Najednou se ocitnete v nádherném chrámu s klenutými stropy a světelné bytosti vás dovedou k vyvýšenému, kruhovému pódiu. Zaujmou vás vysoká okna s lomenými oblouky lemující celý chrám. Tabulky skla na každém z nich mají jinou barvu. Najednou dovnitř zasvítí paprsek světla červeným oknem a vy se ocitnete zalití červeným světlem.

Světelné bytosti vás pobídnou abyste se zhluboka nadechli. Jakmile vydechnete, paprsek se přesune k dalšímu oknu a zalije vás oranžovým světlem. Světelné bytosti vás otočí kolem dokola okolo vaší osy tak, aby bylo ozářeno celé tělo. Jakmile dokončíte otočku, paprsek pronikne dovnitř žlutým oknem. Vaše tělo teď září jako slunce, je vám teplo a cítíte, že jste milováni.

V dalším okamžiku začne světlo proudit skrz zelené okno a vy se kocháte pohledem na své ruce, které září jasně zeleným odstínem. Vzápětí dovnitř pronikne světlo světle modrým oknem a vy tonete v záplavě nebeské modři jako křišťálově čistém jezeře. Světelné bytosti vám připomenou, ať nepřestáváte dýchat zhluboka. Světlo mezitím prozáří okno v barvě berlínské modři. Tento tmavý odstín vás celé zahalí a vy jen žasnete, jak kouzelně v něm vypadá vaše róba.

Další louč světla k vám přijde skrz červenofialové klenuté okno a vy cítíte, jak vás silná energie této barevné záře obklopuje a nadnáší. Potom k vám světlo pronikne skrz purpurové okno a vy náhle slyšíte, jak se chrám plní hudbou. Když všichni tři zvednete hlavu, uvidíte kolem sebe létat stovky andělů cherubínů, kteří se na vás sladce a láskyplně usmívají. Také se na ně usmějete. Světlo mezitím obklopí celý chrám, začne dovnitř proudit všemi okny zároveň a vy můžete ohromeni sledovat, jak se duhové světlo vine kolem andílků,  světelných bytostí i vás.

Světelné bytosti roztáhnou ruce a odnesou vás pryč, zpátky do vašeho pokoje. Uvědomíte si, že se cítíte báječně a jste neuvěřitelně lehcí.  A když otevřete oči, uvědomíte si, že jste právě prošli osvěžující léčebnou kůrou v chrámu uzdravení.

OTEVŘENÍ TŘETÍHO OKA

Představte si, že vás obklopuje zářivé zlatobílé světlo. Nadechujte ho do sebe tak dlouho, dokud nebudete mít pocit, že vám prozářilo celou hlavu. Zhluboka vydechněte a představujte si, že se toto zlatobílé světlo zahustilo do silného paprsku podobnému provazu, které vychází skrz vaše třetí oko z hlavy ven.  S nádechem nasajte paprsek zpátky do úst a opět ho nechte projít ven třetím okem.

Jak bude paprsek světla otevírat a čistit třetí oko, je možné, že ucítíte lehký tlak. Pokud bylo vaše třetí oko mnoho let nebo dokonce životů zavřené, bude vám to pravděpodobně dokonce nepříjemné. Dýchejte zhluboka a opakujte celý postup tak dlouho, dokud napětí a nepříjemné pocity nepoleví.

Jakmile budete mít pocit, že byste měli přestat vydechněte zlatobílé světlo zpátky do místnosti. Zkuste se vnitřním zrakem podívat na své třetí oko: mělo by být otevřené dokořán a šťastné, že vám může skrze vize a obrazy ukazovat cestu.

« Meditace na odstranění karmických pout archanděla MichaelaČištění čaker s anděly »