Bylinkové okénko

Zázvor

Zázvor posiluje imunitu a pomáhá při nachlazení a díky svým léčivým účinkům je zázvor hojně využívanou bylinou.

Kontryhel - ženské potíže

Král ženských bylinek. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu. kdyby všechny ženy pili čaj z kontryhelu, neměla by polovina tolik potíží.

Kaštany a jejich léčivá síla

"Kaštany mají velkou sílu, to je stará známá věc, každý to zná a ví."  Staří lidé, kteří mají seschlé ruce, by proto kaštany měli převalovat v dlaních, kůže se pak  zpevní a zvláční.

Slanobýl, zázrak mezi bylinami

Slanobýl chlumní je jediným známým ze 150 bylinek slanobýlů, který disponuje s celou řadou ochranných a léčivých látek jater. Po několika letech výzkumů bylo prokázáno, že u nemocných virovou hepatitidou A a B, alkoholickou hepatitidou, ischemickou chorobou srdeční a vysokou hladinou cholesterolu, dochází během 6 – 30 denní terapie s touto bylinkou k výraznému zdravotnímu zlepšení.

Olej z černého kmínu - zlato faraónů - pro imunitní systém

Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém. Vzniká lisování plodu kmínu a je znám i pod názvem Nigella sativa. K léčbě různých neduhů je používán již více než 2000 let. Ale až teprve nedávno byly vědecky potvrzeny jeho silné léčebné účinky a to dokonce i na rakovinu včetně rakoviny slinivky a HIV.

Med a skořice

Vědci zjistili, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům. Předkládáme seznam nemocí, které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců.

Fenykl obecný

Fenykl je velmi populární bylinou, která se užívá již velmi dlouho. Po celá staletí byla užívána semena na povzbuzení chuti k jídlu a jako lék proti nadýmání při plynatosti, trávicích problémech a kolice u dětí. Dokáže také účinně omezit střevní křeče. 
Zobrazit: 11-18 z celkem 18
začátek | « předchozí | následující » | konec