Slanobýl, zázrak mezi bylinami


Slanobýl chlumní je jediným známým ze 150 bylinek slanobýlů, který disponuje s celou řadou ochranných a léčivých látek jater. Po několika letech výzkumů bylo prokázáno, že u nemocných virovou hepatitidou A a B, alkoholickou hepatitidou, ischemickou chorobou srdeční a vysokou hladinou cholesterolu, dochází během 6 – 30 denní terapie s touto bylinkou k výraznému zdravotnímu zlepšení. Podle posledních ukazatelů je délka léčby u každého jedince individuální, přesto má nejlepší normalizované výsledky až ke konci léčby.

Polysacharidy, které se v biochemii nazývají inuliny, mají velmi pozitivní vliv při léčbě cukrovky, neboť jejich existence ve slanobýlu chlumního jsou úchvatné. Při kontrolních testech, kdy se posuzovaly dvě skupiny pacientů, byla u té, která využívala sílu slanobýlu chlumního, zjištěna stabilizace cukru v normálních hodnotách v krvi. Jeden z důležitých hormonů látkové výměny – inzulín, prochází přes oblast vrátnicové žíly nejprve do jater a až odtud do krevního oběhu. Proto také cukrovka patří v posledních letech k nejčastějším onemocněním již u malých dětí, při kterých se poškozují nejvíce játra.

Nálev připravíme ze dvou čajových lžiček na 250 ml vařící vody, které necháme 10 - 15 minut louhovat.
Pijeme 2x až 4x denně během jídla teplé.

Pro představu, jak vše funguje, je dobré vědět alespoň to nejdůležitější. Jednou z hlavních funkcí jater je účast na výměně uhlohydrátů. Bez jater nelze udržet normální úroveň cukru v krvi. Na základě provedených experimentů u nás i ve světě, je možno živočicha bez jater udržet při životě jen za stálého vlivu glukózy. Ostatní prameny glukózy /galaktóza, kyselina mléčná, kyselina pyrohroznová/, nemohou být v ní přeměněny mimo játra. Vně jaterní tkáně mohou štěpit glukózu a fruktózu, ale pouze játra jsou schopna ji syntetizovat z produktů jejího štěpení, z bílkovin apod. Z čehož plyne, že pouze játra jsou schopna glykogeneze. Většina biochemických procesů může tedy probíhat jen v játrech.

Základem jsou tedy zdravá játra, neboť musí v důsledku zpracovat vše, co sníme a vypijeme. Obstarávají veškerou látkovou výměnu – zpracovávají tuky, cukry, štěpí přijímanou stravu. Jejich zdraví a optimální činnost je proto pro celkový stav organismu naprosto zásadní. Pro trávení je nezbytná též dobrá tvorba žluči v játrech i její vylučování.

Bylinami, které pomáhají normalizovat tvorbu a pohyb žluči, jsou například:

 * ostropestřec mariánský
 * andělika lékařská
 * bedrník obecný
 * puškvorec obecný
 * heřmánek pravý
 * benedikt lékařský
 * kmín pravý /používá se běžně vývar i u malých dětí, při nafouklém bříšku/ kuklík městský
 * zeměžluč lékařská
 * čekanka obecná
 * pelyněk zlatobýl
 * smetanka lékařská

Proto i častá konzumace alkoholu, natož pak tvrdého, si vždy vyžádá svoji oběť, stejně jako velké množství sladkostí a cukru. /Jednoduché pravidlo, které stačí znát a držet se ho je: „Sladké se v těle mění na kyselé prostředí a naopak“!/ Přitom by stačilo tak málo. Začít být ke svému tělu a vnitřním orgánům více zodpovědní a začít se o ně starat stejně zodpovědně, jako o svůj zevnějšek. Pokud se tedy rádi češeme, malujeme, cvičíme, sportujeme, - staráme se o svůj zevnějšek. Díky změnou myšlení začneme řešit nejen tyto naučené programy spojené s naší vnější krásou, ale začneme pečovat i tu vnitřní, která nám slouží daleko víc. Mějte se rádi za to, kdo jste, ne kým jste se to stali.

S láskou a úctou Váš osobní trenér Radovan a tým ŠR.

« Kaštany a jejich léčivá síla Olej z černého kmínu - zlato faraónů - pro imunitní systém »