224. Vychutnejte si opravdový odpočinek

Namáhavě jste pracovali a teď možná cítíte potřebu zaslou­ženého odpočinku. Respektujte proto, co vám říká vaše fy­zické a citové já. Pokud se cítíte unavení nebo vyčerpaní, vytvořte si prostor k odpočinku.

Pravý odpočinek znamená, že se zklidní mysl, srdce i tělo. Sepište si všechny své starosti, které vás trápí, aby na mentální úrovni ne­rušily váš klid. Umístěte si seznam někam, kde ho uvidíte pouze vy. Pokud máte speciální krabičku, kde uchováváte své modlitby adresované Bohu, umístěte seznam do ní. Jestliže je to něco vy­soce soukromého, papír spalte. Smyslem je přenést všechny stre­sující myšlenky na papír.

Zbavte své tělo chemických látek, které by mohly vést ke sva­lovému napětí. Pijte hodně vody, abyste z těla vyplavili povzbuzu­jící látky a jiné toxiny.

Dalším krokem ke skutečnému odpočinku je dát si svolení k pře­stávce. Odevzdejte nám pocity viny nebo starosti týkající se vašich úkolů. Můžete nám dát tolik svých starostí, kolik jen chcete. Pokud chcete, postavíme se na stráž k vašim oknům a dveřím, abychom vám zajistili soukromí a ochranu. Dokonce můžeme omezit počet emailů a telefonátů, abyste měli opravdový klid. Stačí nás o to jen požádat.

Pořádně si odpočiňte, naší drazí. Tato investice vám přinese bohatou odměnu.

Myšlenka pro tento den

Odpočívám, nechávám všeho a dopřávám si oddych. Dovoluji své mysli odpočinout si od všech starostí a roz­hodování a svému tělu umožňuji, aby se uvolnilo. Tento den je mým dnem volna, dnem dokonalého odpočinku bez stresu a námahy.

« 223. Rozprostřete svou energii225. Oceňte krásu jednoduchosti »