Vytrvalost

 Nepřestávejte!

Mořské panny zpívají: Když začíná dlouhá cesta nebo když se vydáváte na cestu, ať je to pouť, ambice, vášeň nebo sen, který si v tomto pozemském lidském světě, v němž žijete, přejete uskutečnit, je na začátku toho všeho vzrušení. Stále leží před vámi neznámo. A každý okamžik je napínavý, pokaždé když děláte další krok vpřed. Ale v určité fázi se unavíme jak my, tak i vy. Půda se může stát velkou neznámou. Objevují se problémy, čekají vás výzvy a v tomto okamžiku příliš mnoho z vás má pocit, že „to" nemůže být to, co pro vás osud nachystal. Protože jste si říkali, že jestli je něco opravdu psáno ve hvězdách, bude to jednoduché, bude to krásně plynout a bude to... no, snadné. My jsme tady, abychom se podělily o to, že pro všechna stvoření v obou světech - viditelném i neviditelném - jsou části cesty, které vyžadují naši výdrž, naši odvahu a vytrvalost, naši schopnost se oddat cíli a zůstat věrni úkolu, snu a slibu, než ho dosáhneme. Nesouhlaste jen vlažně, souhlaste, jestli tedy vůbec, zcela, z celého srdce. A buďte připraveni zároveň rozvíjet svou sílu a houževnatost, svou odvahu a čest. Bez toho, co vy popisujete jako výzvu, není možný růst. jestliže se do něčeho pustíte, prokoušete se tím a budete reagovat na výzvy, vynoříte se silnější a schopnější, abyste si uvědomili další sen. Vezmete-li nohy na ramena při první známce obtíží, budete tím, co my nazýváme „objímající pobřeží" - ten, kdo nikdy nechodí do hloubky, ten, kdo jde jen na místa, která zná. Je možné, že na tom není nic špatného. Ale v případě, že k vám přišla tato karta, vyslali jste k velké Matce oceánu žádost vyrazit na velkou cestu, vydat se na misi. A nastal pro vás čas vybudovat si vytrvalost. Oddejte se tomu. Cvičte. Trénujte! My také trénujeme, i když častěji uslyšíte jenom příběhy o naší kráse a marnivosti. Jak jinak bychom mohly tak dobře žít v tom neskutečné silném oceánu? Odpověď pro nás i pro vás je následující - rozvíjíme svou sílu a vytrváme tam, kde by to ostatní vzdali nebo utekli. My jsme silnější. A stejně tak i vy!

Výklad: Jako mořské panny i vy dosahujete na své cestě důležitého milníku a je nezbytné, abyste pokračovali dál. Budou chvíle, kdy budete cítit, že už toho bylo dost, a budete chtít náhle přestat. Raději se potopíte, než abyste plavali. Ale mořské panny tu jsou a žádají vás, abyste plavali dál, ať už jste jakkoli unavení či plni jakýchkoli pochyb. Druhá část vašeho já se připravuje a projeví se právě v té chvíli, kdy budete připraveni se vzdát. Pokračujte. Jste silní. A dostanete se mnohem dál, než momentálně věříte, že je možné!

Teď není čas na to, abyste utíkali zpátky nebo se nechali odnést vodami! Je čas pokračovat v cestě, k níž jste se zavázali. Procházíte testem a můžete v něm uspět. Ale musíte pokračovat dál. Oči kupředu. Jasný záměr! Jasný cíl! Znovu se tomu oddejte! A pokračujte dál.

« Vlna sílyVlast »