Svatba

Znamení: Lev/Váhy - Slunce/Venuše

Shrnutí tématu: láska /zamilovanost/, pár, vrcholný bod, euforie, štěstí ve vztahu, sjednocení protikladu, závislost na vztahu. 

Popis karty: Na obraze karty vidíme mladý pár, který právě vyšel z kostela - kde si vzájemně řekli své „ano". Je to vrcholná chvíle jejich života a oba s důvěrou a štěstím hledí do budoucnosti. Svátečně oblečené děti sypou novomanželům pod nohy květy, protože je jim ještě dovoleno prožívat období, kdy mají na růžích ustláno. V případě této karty je červený koberec symbolem něčeho, co by možná nikdo neočekával: dvě Ega byla právě zvláštním způsobem vyzdvižena. Dvě Ega se stala „prominentními", výjimečnými.

Karta Svatba nám má pomoci učinit lásku a vzpomínky na ni nejdůležitějším duchovním bodem současného dění v našich životech.

Každá mince má dvě strany a temnou stránkou této karty je, že činíme své vlastní štěstí závislým na druhých: „Štěstí by mi přece měl přinést někdo jiný!". Nacházíme štěstí v bytí někoho dalšího, a tím necháváme naplnění svého štěstí v rukách jiného člověka, který se tak stává - více či méně - za něj zodpovědným. A stejně je to s intenzitou naší lásky, která klesá nebo stoupá podle toho, jakou sílu má právě láska přicházející k nám z pramene lásky jiné lidské bytosti.

Význam karty při výkladu:

* jako jediná nebo první karta: PROBLÉM

Snažíš se dospět k uskutečnění svého štěstí prostřednictvím jiného člověka. Má se stát tvým „dodavatelem" lásky. Rád by ses vyhříval v hřejivých paprscích jeho „Slunce". Stále očekáváš, že kdosi bude milovat tebe. Pokud však z tvojí strany půjde jen o jednostranné přijímání bez dávání, nemůže to nikdy fungovat.

Právě sis řekl, že i ty bys něco mohl nabídnout? Tak dobře, v tom případě by šlo o férový výměnný obchod. Odhalil jsi však už někdy sám v sobě lásku, která by byla nezávislá na druhých? Vidíš!

* jako karta v sérii: CESTA K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU

V této fázi můžeš jít svou cestou jen po boku někoho jiného. Jde o společné plány a úmysly, protože tvé Slunce svítí jen ve společnosti druhého člověka. Spolu objevíte cestu - každý svou - srdce. Vzájemné soužití stojí pod dobrou hvězdou, o které není pochyb.

* jako poslední karta: VÝSLEDEK CESTY

Jsi na společné cestě. Vede tě láska a ty se k ní navrátíš. Přes jiné objevíš lásku - v sobě.

« Nemocný králMág »